מייקל ג'יי פוקס נמצא על המסך הגדול והקטן כבר עשרות שנים, ובוודאי מוכר לכם מסרטי "בחזרה לעתיד" ומהסדרות "קשרי משפחה" ו"ספין סיטי". עם זכיות רבות בפרסי קולנוע נחשקים ותפקידים בקלאסיקות בלתי נשכחות - פוקס הוא כנראה אחד השחקנים האהובים של העשורים האחרונים, אבל כנראה שעכשיו הגיע הזמן להיפרד, אולי רק באופן זמני, וזאת משום שהשחקן החליט לשים את הקריירה המשגשגת מאחוריו, "לפחות בינתיים".

פוקס אוהב לקרוא לעצמו אופטימיסט, אבל בספר הזכרונות החדש שלו, "No Time Like the Future: An Optimist Considers Mortality", הוא דובק בגישה ריאליסטית במיוחד. השחקן מתמודד במשך כשלושה עשורים עם מחלת הפרקינסון, לאחר שאובחן כחולה בשנות העשרים המאוחרות לחייו, ולפני כשנתיים נאלץ גם לעבור ניתוח בעמוד השדרה - שאילץ אותו ללמוד ללכת מחדש. השחקן גם שיתף לאחרונה כי הוא מתמודד עם קשיים בזיכרון לטווח הקצר, דבר שמן הסתם מקשה עליו מאוד כשחקן, ושינון הטקסטים הפך למשימה מאתגרת. אבל פוקס משתדל תמיד לשמור על חיוביות מקסימלית, והצצה חדשה מתוך ספרו חושפת כי השחקן מכיר בבעיותיו הבריאותיות, ועל כן קיבל החלטה לסיים את הפרק הזה בחייו ולפרוש ממשחק.

פוקס חשף את הבשורה בקטע מתוך הספר שפורסם במגזין הלוס אנג'לס טיימס, לפיו "יש זמן לכל דבר, והזמנים בהם הייתי עובד 12 שעות ביום ומשנן דיאלוג של 7 עמודים - הם מאחוריי, לפחות בינתיים. אני נכנס לפנסיה שנייה. זה יכול להשתנות, בגלל שהכל משתנה בסוף. אבל אם זה סופה של קריירת המשחק שלי, אז שיהיה". 

לפי הלוס אנג'לס טיימס, פוקס מספר בספרו גם על שינויים קוגנטיביים שגרמה לו מחלת הפרקינסון, ביניהם אובדן זיכרון, בלבול, אשליות ודמנציה. בין השאר, הוא מתאר סיטואציה אחת שממחישה בדיוק את הקשיים - יום אחד הוא חיפש את מפתחות מכוניתו לפני שנזכר שאינו יכול עוד לנהוג. בראיון שהעניק לאחרונה למגזין People, שנערך לרגל קידום ספרו, השחקן שיתף בהרחבה על אותו מאבק עם אובדן הזיכרון המחמיר: "הזיכרון לטווח הקצר שלי השתבש. תמיד הייתה לי מומחיות אמיתית בשינון שורות, אבל היו כמה מצבים קיצוניים, בכמה מהעבודות האחרונות שלי, שעשיתי חלקים שהיו בהם המון מילים. נאבקתי".

ולמרות ההתמודדויות הרבות - באותו ראיון פוקס סיפר כי הוא עדיין משתדל לשמור על אופטימיות: "מקורה של אופטימיות היא בהכרת תודה. לקבל את זה שהדבר הזה קרה, ולקבל אותו כפי שהוא (...) ואז תראה כמה אתה יכול לשגשג בהמשך חייך, ותוכל להמשיך הלאה". השחקן גם הודה כי "אנשים לא מאמינים לי, אבל אני אוהב את החיים".

View this post on Instagram

A post shared by Michael J Fox (@realmikejfox)