על ההצלחה האדירה של "אמילי בפריז" אי אפשר להתווכח, אבל גם מי שבלעו את העונה הראשונה בשקיקה הודו ברובם שלא מדובר בסדרת מופת, אלא יותר גילטי פלז'ר. בשבוע האחרון סוגיית איכותה המפוקפקת של הסדרה הפופולרית שוב עלתה לכותרות, מאחר שהיא הועמדה לפרס הקומדיה הטובה ביותר בפרסי גלובוס הזהב, כאשר מועמדת מתבקשת, "להרוס אותך", דווקא נעדרה מהרשימה ההיא. ההתעלמות מהסדרה (שנחשבת לאחת הסדרות הטובות של 2020) לטובת סדרה שנתפסת כאהובה אבל לא מבריקה, העלתה ביקורות חוזרות ונשנות על גזענות מערכתית, שכן רובם המוחלט של כוכבי "להרוס אותך", ביניהם היוצרת מיקאלה קול, הם שחורים. בהמשך, אפילו אחת התסריטאיות של "אמילי בפריז" כתבה טור נגד הבחירה להתעלם מהסדרה המוערכת.

במקביל, קומיקאית בשם אבי גובינדן החליטה לנצל את ההייפ המחודש סביב הלהיט של נטפליקס ולבלבל את העולם, כשהוסיפה לתיאור שלה בטוויטר את הטקסט "היוצרת של אמילי בפריז". מי שבאמת יצר את הסדרה, כידוע, הוא דארן סטאר, שאחראי על כמה מהסדרות האהודות ביותר בעולם ("סקס והעיר הגדולה", "בוורלי הילס 90210").

גובינדן ניצלה את הפלטפורמה כדי להעביר ביקורת חצי-מעודנת על "אמילי בפריז" דרך ציוצים סאטיריים שמציגים את השיקולים שלה כ'יוצרת הסדרה'. "כן, אני אישה ממוצא הודי שיצרה סדרה על אישה לבנה בפריז. למה שיהיה אכפת לי לספר סיפורים מגוונים כשאני יכולה לא לספר סיפורים מגוונים ולהרוויח מזה 20 מיליון דולר", היא כתבה, בעקיצה ברורה כלפי השלטון הטלוויזיוני ששייך עדיין לדמויות לבנות. בציוץ אחר היא כתבה: "'אמילי בפריז' הייתה במקור על אישה ממוצא הודי שעוברת לפריז, אבל כשעשיתי לה פיץ' המפיקים ברשת ירקו לי בפנים וקראו לי בשמות גזעניים. שבוע לאחר מכן עשיתי פיץ' לאותו הקונספט אבל עם אישה לבנה ועכשיו אני מועמדת לגלובוס הזהב". באמירה 'אישה לבנה', היא מתייחסת, כמובן, ללילי קולינס - שגילמה את דמותה של אמילי בסדרה.

וכמובן שגובינדן לא יכולה הייתה להתעלם מהמועמדות של הסדרה לגלובוס הזהב. "בתור היוצרת של אמילי בפריז אני חייבת להגיד.. למה לעזאזל אנחנו מועמדים לגלובוס הזהב? יצרתי את הסדרה הזאת כמתיחה". הציוץ הזה הפיל אפילו כמה גופי תקשורת בפח, ואתרים שונים דיווחו עליו כהצהרה רצינית שהגיעה מאחת מיוצרות הסדרה. גובינדן אפילו פירסמה כי היא קיבלה פנייה מרשת ה-BBC, שפנתה אליה בתור היוצרת וביקשה לראיין אותה על ה"עובדה" שהסדרה נוצרה במקור על דמות ממוצא הודי. 

אמנם רוב העוקבים של גובינדן הבינו שמדובר בבדיחה ביקורתית, אבל הקומיקאית הודתה שהיא מקבלת הודעות מאנשים שטוענים כי הם לא מוצאים אותה בקרדיטים של הסדרה (היא כמובן עודדה אותם לחפש טוב יותר), וגם סיפרה שקולגות של אמא שלה בירכו אותה על המועמדות לגלובוס הזהב. אחרי שגובינדן מיצתה את הבדיחה המתוקשרת שלה על "אמילי בפריז", נראה שהיא התלבשה על קורבן אחר: "בכל אופן, עכשיו שסיפרתי לכם את האמת על אמילי בפריז אני יכולה למקד את האנרגיה שלי בקידום סרט שבאמת כתבתי ואני מאוד גאה בו, 'וונדר וומן 1984'".