אלה כנראה החדשות הכי מרעישות שיכלו לשמוע צופי ערוץ !E מאז הפרידה מג'וליאנה רנסיק: ביום ב' הודיעה המנחה הוותיקה קאט סדלר כי היא תעזוב את תפקידה בערוץ הבידור האמריקאי - החלטה כלכלית, לדבריה, כשלטענתה - ישנו פער "מסיבי" בשכר שהיא מקבלת לבין שכר שאחרים - או ליתר דיוק, הגברים בערוץ - מקבלים.

המנחה לשעבר של "חדשות ערוץ !E" סיפרה על עזיבתה במכתב שהעלתה לאתר האינטרנט שלה. לדבריה, בתחילת השנה החלה לעבוד במשמרת כפולה בערוץ, כשבמהלך היום היא הנחתה את פאנל "הדיילי פופ" החדש וברוב הערבים הנחתה גם את "חדשות ערוץ !E", ועל אף שכינתה אותה כ"אחת השנים הכי מספקות בקריירה המקצועית שלי", היא גם נעשתה מודעת לכך שהפיצויים שהיא מקבלת נמוכים בהרבה מאלה של הקולגות ממין זכר שלה. 

"באופן מקרי, בערך באותו הזמן שבו בכיר ב-!E הביא לידיעתי משהו מדאיג - כלומר שהיה פער עצום בשכר ביני לבין המקבילה הגברית שלי להנחייה. לאחרונה, כש-!E ביקשו לחדש ולהאריך את חוזה ההעסקה שלי, למדתי שהוא לא רק מקבל קצת יותר ממה שאני מקבלת. למעשה, הוא עושה כמעט כפול מהשכר שלי בשנים האחרונות".

סדלר הוסיפה ואמרה שיש לה כמעט את אותו ותק כמו לאותה קולגה גברית. "יש לי נסיון של שני עשורים בהנחיה והתחלתי את דרכי ברשת באותה שנה כמו חברי הטוב והקולגה שאני כה מעריצה", כתבה במכתבה. כשהסוכנים שלה ניסו ליצור משא ומתן בנוגע לשכר זהה לשלו, הם "נידחו שוב ושוב". "איך אני להמשיך לפעול ביושרה ולהישאר ב-!E אם הם לא מוכנים לשלם לי כמו לו? או לפחות סכום קרוב? איך אני יכולה לקבל הצעה שמוכיחה שאין להם שום ערך לתרומה והמסירות שלי כל השנים הללו? איך אני יכולה שלא לעשות את מה שנכון - לא משנה מה התוצאה? איך אני יכולה להישאר בשקט כשהזכויות שלי על פי חוק מחוללות?".

על אף שלא הסכימה לציין שמות, על פי הנתונים שסדלר פירסמה - אפשר להניח כי אותה קולגה גברית היא ג'ייסון קנדי, המנחה את החדשות לצדה. אתמול (ג') היה יומה האחרון בערוץ, ולנו לא נותר אלא לאחל בהצלחה. נתגעגע.


TVbee בפייסבוק