"אתמול הייתה הפעם הראשונה שהצלחתי לבכות": מאז פרוץ המלחמה, מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה מורכבת על דעת הקהל העולמית - ואמש (ג') הייתה זו הפעם השלישית שתוכנית הסאטירה הישראלית הביעה במערכון בועט ביקורת על הדבר ועוררה הד ברחבי הרשתות החברתיות. 

"ארץ נהדרת" במהדורתה המיוחדת, "ארץ נלחמת", יצרה מתחילת המלחמה שלושה מערכונים שהתפוצצו ברשת ברגעים שלאחר מכן - אך נראה כי המערכון ששודר אמש נגע באופן מיוחד בחבר הקאסט הוותיק אלי פיניש. פיניש, שגילם את מנהיג החמאס יחיא סינוואר, שיתף היום את התחושות שהציפו אותו ואת חברי הצוות במהלך הצילומים.

"אתמול הייתה הפעם הראשונה שהצלחתי לבכות", הוא אמר בפתח דבריו, "ברגע ששמו את סאונד בכי התינוק פשוט נחנקתי – חצי מההפקה בכו. מולי העורך הציע שנצלם בלי ונוסיף בעריכה וכך היה. חוץ מזה שמח שהוא רץ ברשת ואם לא השפענו אז אולי קצת הצחקנו".

אלי פיניש (צילום: מתוך "עמוד האינסטגרם של אלי פיניש", סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
צילום: מתוך "עמוד האינסטגרם של אלי פיניש", סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

כאמור, אמש שודר מערכון שהפך במהרה לויראלי ושם נראה פיניש בדמות מנהיג החמאס מתראיין לכתבת הבריטית (ליאת הר לב) אשר מגלה כלפיו אמפתיה לאחר שנותר ללא מגן אנושי של אזרחים. ברקע, נשמעים קולות בכי של תינוק ישראלי - והמגישה מאשימה אותו בהפרעה לסינוואר.

לאחר השידור הקטע הופץ ברשתות החברתיות ומי שמיהר לציין את המערכון הראשון היה נדב איל, שזכה לכמעט מיליון צפיות וציוצים חוזרים. גם המשפיען האמריקאי כריס רוז, צייץ בין היתר את המערכון וכתב: תוכנית סאטירה ישראלית לועגת ל-BBC שוב ולבקשה הלא הגיונית להפסקת אש. חכו לסוף, זה שווה את זה", הציוץ זכה ל-1.5 מיליון צפיות.