מצד אחד: לא פשוט להיות ליאה מישל בימים אלה. מצד שני: אם להאמין לעדויות ההולכות ומצטברות נגד כוכבת "גלי", גם ימי הצילום במחיצתה הם לא פיקניק. מה שהתחיל כציוץ תמיכה של מישל בגל המחאות שבארה"ב, הפך במהרה לטרנד של קולגות מהעבר שהציפו חוויות קשות מהעבודה איתה ובהמשך אף לביטול של קמפיין בכיכובה של השחקנית וסכנה ממשית להמשך הקריירה שלה.

הכל התחיל כשסמנת'ה מארי וור, שחקנית שהשתתפה בעונתה השישית של "גלי", תקפה את מישל לאחר שזו העלתה לטוויטר ציוץ בו הביעה תמיכה במחאה שהתעוררה בעקבות רציחתו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר: "זוכרת שהפכת את התפקיד הטלוויזיוני הראשון שלי לגיהנום?!", כתבה וור, "כי אני בחיים לא אשכח. אני חושבת שאמרת לכולם שאם הייתה לך את ההזדמנות את 'תחרבני לי בתוך הפאה', לצד עוד מיקרו-אגרסיות טראומתיות שגרמו לי לפקפק בקריירה שלי בהוליווד".

בהמשך, עוד ועוד חברי קאסט של "גלי" וקולגות מפרויקטים אחרים של מישל הביעו תמיכה בחשיפת ההתנהלות השנויה במחלוקת שלה. הת'ר מוריס, שגילמה ב"גלי" את דמותה של בריטני, כתבה: "אני לעולם לא אאחל לשנאה להיות מופצת כלפי מישהו אחר. עם זאת, האם היה לא נוח לעבוד איתה? בהחלט"; דאבייר, מוזיקאי שהתארח באחד מפרקי העונה החמישית של "גלי", כתב למישל "את לא נתת לי לשבת בשולחן עם שאר חברי הקאסט כי 'אני לא שייך לשם', תזדייני ליאה"; ג'נט גודלוק, ששימשה כניצבת בסדרה, כתבה: "'מישהו אמר ג'וקים?' ככה היא הייתה קוראת לניצבים ברקע על הסט של 'גלי', אבל אנחנו גדלים, ולא נשארים ברקע לנצח"; מי שעוד הצטרפה לגינויים היא חברת Hello Fresh, שמישל שימשה כפרזנטורית שלה, אשר הודיעה כי שיתוף הפעולה עם השחקנית הופסק לאלתר.

בימים שחלפו מאז, עוד ועוד אנשים מעברה של מישל, גם כאלה שאינם קשורים ל"גלי", נחשפו ותיארו רגעים קשים מעברם שהשחקנית הייתה מעורבת בהם. אליזבת' אלדריך, ששימשה בצעירותה כשחקנית המחליפה של מישל בהפקת תיאטרון, שיתפה: "היא הייתה פשוט נוראית כלפיי וכלפי האנסמבל (...) היא איימה לדאוג לפיטוריהם של אנשים אם היא לא הייתה מרוצה באיזשהו אופן. נהגתי לבכות כל לילה מהדברים הרעים והמניפולטיביים שהיא הייתה עושה. היא הייתה בת 12. זה היה מצמרר".

"היא הייתה נוראית לכל חברי הקאסט", סיפר לאתר Page Six מקור אנונימי שעבד בעבר עם מישל, "אף אחד לא אוהב אותה. תצטרכו לעבוד קשה בשביל למצוא חבר קאסט שיגן עליה". אותו מקור תיאר את מישל כ"רודנית" ו"הסוג הכי גרוע של דיווה", ואף ציין כי היא הייתה ידועה באיחורים לא הכרחיים שלה בהגעה אל הסט, לאחר ש"חוותה התקפי חרפון בקראוון שלה". "את לא היית שום דבר שאיננו סיוט עבורי ועבור יתר הקאסט", כתב למישל ג'רארד קנוניקו, שחקן שהשתתף לצדה בהפקה של "אביב מתעורר" בברודווי, וציין כי מישל או מי מטעמה מחק בהתחלה את אותן תגובות שלו.

מי שעוד תקפה את מישל היא הדוגמנית הטרנסג'נדרית פלסטיק מרטיר, ששחזרה בשיחה עם הסאן הבריטי חוויה טראומתית שעברה עם השחקנית. "אני הייתי בשירותים", סיפרה הדוגמנית על טקס פרסי האמי של שנת 2010, "לא הכרתי אותה בכלל, רק זיהיתי אותה, ואני שוטפת את הידיים וניגשת לסבון או למגבות הנייר. היא עמדה שם עם החברות שלה (...) צחקה על בגדים של אנשים. רק ניסיתי לצאת משם, אמרתי 'סליחה', והיא עמדה שם וחסמה את היציאה". 

View this post on Instagram

Quarantine Will Never Stop My Glam Game.

A post shared by Plastic Martyr (@plasticmartyr) on

אז, מספרת מרטיר, מישל ענתה לה: "סליחה?", ולפי הדוגמנית "הסתכלה על החברות שלה, הסתכלה עליי שוב, ואמרה 'סליחה, את בשירותי הנשים'". "זה היה חדר מלא בנשים", הסבירה מרטיר, "אז זה גרם לכולם להרגיש לא בנוח (...) עברתי מלהרגיש בעננים להרגשה שאני פריקית מהקרקס". מרטיר אף ציינה כי במהלך אותה תקופה היא הייתה בעיצומו של התהליך לשינוי המין שלה, והסבירה כי אותה תקרית הייתה הרסנית עבור מצבה הנפשי. "זה מאוד מזיק ומסוכן לאנשים טרנסים, זו הסיבה שכל כך הרבה שמים קץ לחייהם", שיתפה.

העדויות נגד מישל ממשיכות: מוניקה מוסקטו, שלוהקה בכדי לשמש ככפילה של מישל במהלך אירוע הבכורה של "גלי", סיפרה: "כשהשחקנים הגיעו לאירוע וגילו שהיו כפילים שלהם ליאה חיפשה אותי. כשהיא ראתה אותי היא אמרה 'או מיי גאד!', האם הם יכלו למצוא מישהי עוד יותר מכוערת?'". מוסקטו אף סיפרה כי קורי מונטית', כוכב הסדרה שהיה בן זוגה של מישל גם בחיים האמיתיים ומת בשנת 2013, ניגש אליה ואמר לה "אל תקשיבי לה, היא רק מקנאה, את יפה". 

אימיה אדוורדס, ששימשה גם היא כניצבת ב"גלי", חיזקה את טענתה של הניצבת ג'נט גודלוק (ושל ניצבים רבים נוספים) לפיה מישל הייתה מכנה את הניצבים בסדרה כ"ג'וקים". "בחיים לא ראיתי מישהו מתייחס ככה לניצבים, לרמה כזו של 'אל תסתכלו עליי, אל תיצרו קשר עין, ג'וקים'", סיפרה. אדוורדס, ששוחחה עם הסאן הבריטי, תיארה תקרית קשה מהצילומים עם מישל: "היא ניגשה אליי ותקעה לי גרעפס בפרצוף, גרעפס חזק כזה, כמעט פנים אל פנים. זה אפילו לא היה 'אה, היא לא ידעה...', היא ידעה שהיא תקעה לי גרעפס בפרצוף. שני אנשים אחרים ראו את זה ואחד אמר 'או מיי גאד, אני כל כך מצטער שהיא עשתה את זה' (...) אחרי הטייק השני או השלישי היא הלכה לידי ודרכה לי על הרגל ממש בחוזקה. שוב, שום תגובה. כאילו לא הייתי שם".

ומה עם מישל בימים אלה? השחקנית, שנמצאת בימים אלה בשלב מתקדם להריונה הראשון, העלתה פוסט בו התנצלה באופן כללי על מעשיה - אך לא התייחסה באופן נקודתי להאשמה כזו או אחרת. "זו הייתה 'שיחת השכמה' בשבילה", סיפר אחד המקורבים למישל, "זה אף פעם לא קל לשמוע אנשים מדברים עלייך ככה. זה שוק טוטאלי". "ליאה הייתה כלבה כלפי רוב האנשים שמדברים עכשיו", סיפר מקור בתעשייה לאתר Page Six, "היא אולי לא הבן אדם הכי נחמד בעולם, אבל היא לא גזענית, סקסיסטית או טרנספובית. הייתי אומר שאלה בעיות התנהגות שהיא מתמודדת איתן".