מה אנחנו אוהבים יותר ממתמודדי ריאליטי שיש להם עבר צבעוני שאפשר לנבור בו? שום דבר בחיים האלה, וזה גם המקרה של אור אדי, שכיכבה אתמול (02.12) בפרק האודישנים של "הכוכב הבא", וביצעה בו את "ברצלונה" באופן סוחף שלא הותיר לקהל ולשופטים ברירה אלא להעביר אותה עם גרף הצבעות כחול ו-77% אחוזים שהיו לגמרי בעדה. אבל רגע, הרי נכנסתם לקרוא כתבה שעוסקת במקומות בהם ראיתם אותה קודם, נכון? אז בואו נבין מאיפה אתם מכירים את אור אדי.

ראשית, היא מתמודדת ריאליטי ותיקה, וב-2012 השתתפה בעונה הראשונה של "The Voice" כחלק מהנבחרת של המנטורית שרית חדד (וכן, היא בהחלט ביצעה שיר של שרית חדד באודישן כי למה לא לתת לעצמך יתרון קל בתוכנית). אחרי "The Voice" היא המשיכה להקליט ולהוציא סינגלים, אבל חזרה בגדול לחייהם ואוזניהם של חובבי הפופ בישראל כחלק מהצמד קייט ואור, שהוציא שורת סינגלים מצליחים למדי לפני שנתיים (מי שלא שמע את "רינג רינג" לא שמע אושר מימיו).

המוזיקה הפופית-ים תיכונית-אלקטרונית של השתיים וכן העובדה שהן, נו, היו צמד שניסה להצליח בתעשייה המקומית, גררו השוואות רבות לסטטיק ובן-אל. השתיים התייחסו להשוואה הזו בראיון משותף למגזין mako, ואור גם כינתה אותה "מחמיאה", אבל זה ממש לא כל הסיפור. כי לאור אדי היה תאקל מסוים מאוד עם סטטיק, שאירע זמן קצר לפני שהשתיים פרצו בסוף 2017, במסיבת יום הולדת מתוקשרת שגם סטטיק נכח בה. אדי סיפרה שניסתה לגשת לסטטיק ולשוחח איתו, אך לטענתה הוא התעלם ממנה ואף "סובב את הגב והמשיך בשלו".

סטטיק פרסם באינסטגרם תמונה לבבית משותפת לו ולזמר אביאור מלסה מאותו אירוע, מה שגרם לאדי להגיב בפוסט משלה בו פנתה לסטטיק וכתבה: "אני זוכרת אותך מנסה את מזלך בדיוק כמונו, וכשהגעת לפסגה פרגנתי לך ולא הייתה שמחה ממני. אתה מוכשר ומגיע לך. ברביעי באתי להגיד לך שלום ולפרגן, והתעלמת בבוטות. לאחרונה השוו בתקשורת את קייט ואור כתשובה הנשית לסטטיק ובן-אל. בכל ראיון התגאיתי, אבל אחרי שראיתי את הסטטוס שפרסמת באותו ערב אוותר על ההשוואה. זו לא חוכמה לכתוב סטטוסים מפוצצים באינסטגרם, חשוב יותר לעמוד מאחוריהם. לפני שאתה מפזר אהבת חינם תהיה קודם ג'נטלמן. באהבה תמיד, אור". אדי חתמה את הפוסט שלה בהאשטג "אהבת חינם עלק", עקיצה להאשטג הפופולרי של סטטיק, "אהבת חינם", שגם הופיע בתמונה המשותפת עם מלסה.

באותו ראיון למגזין mako, אדי התייחסה לתקרית ואמרה: "חברים והורים שאלו אותי אם זה באמת אני כתבתי. הם ממש הופתעו. אבל זו אני. זו הייתה סיטואציה שממש נעלבתי. אנשים חושבים שאולי המצאתי, אבל אין לי סיבה כי אנשים הרי לא מתפרסמים בזכות פוסטים כאלה אלא בזכות שירים טובים. ההתעלמות שלו ממני הייתה ישירה. לא היה איש מסביב ונגעתי בכתף שלו. הוא החליט לא להתייחס. עבר זמן וזה בסדר. כל אחד עושה את הבחירה שלו... זה מאחוריי, ואם אראה אותו שוב זה לא שלא אגיד שלום. אני זורמת בהתאם לנסיבות. לא שומרת טינה". כשנשאלה אם לא חששה מתגובות מעריציהם של סטטיק ובן-אל ענתה: "החלטתי להיות אמיתית ולא לשים מסכה ולהגיד שלא קרה כלום. הפריע לי, ואנחנו בדור שהכל ויראלי. כולם אומרים את דעתם וכל ילד בן 12 נכנס באנשים, אז זכותי. לא הייתה לי כוונה להעליב. הוא מדהים והערצתי אותו עוד לפני הפריצה הגדולה שלו". הפוסט של אור, אם תהיתם, נמחק מאז.

מי שצפה אתמול ב"הכוכב הבא" לא ראה התייחסות מפורשת לפרשת אור וסטטיק, והשופט אף התייחס בחביבות לעובדה שאור, כמוהו, גדלה באזור חיפה וניתן להסיק שהתקרית הקטנה כבר הרבה מאחורי שניהם. סטטיק הוא גם זה שלחץ על הכפתור הכחול והטיס את אדרי כל הדרך לשלב הבא בתוכנית. נזכיר שגם קייט קים רוז נבחנה אתמול בתקווה לייצג את ישראל באירוויזיון 2020, אולם בשונה משותפתה לשעבר ("נגמר בטוב", הבטיחה אור), היא לא הצליחה לעבור עם הביצוע שלה לשיר "Addicted To You".