סטפני פראט הוא, למען האמת לא שם שחשבנו שיזדמן לנו להקליד בתקופה הקרובה. לא כי אנחנו לא מעריכים את פועלה של משתתפת הריאליטי הסדרתית הזו, אלא כי… נו, עבר הרבה זמן מאז שעשתה משהו שמשך באמת את תשומת ליבנו. אבל פראט הצליחה לפרוץ שוב אל השיח הציבורי בתחילת השבוע, בזכות שורת התבטאויות מעוררות מחלוקת על מהומות המחאה ברחבי ארצות הברית, שפרצו בשבוע שעבר בעקבות הריגתו המתועדת של ג'ורג' פלויד על ידי שוטר, ושהובילו בחלקן גם למעשי ונדליזם וביזה של חנויות וקניונים. פראט התרעמה על הביזה בחנויות, וקראה לכוחות המשטרה בארצות הברית "לירות בבוזזים".

נחזור שלב אחד אחורה, ברשותכם. פראט התפרסמה לראשונה כמשתתפת בריאליטי המצליח של MTV "הוליווד הילס", ששודר במהלך העשור הראשון של שנות האלפיים. היא הצטרפה לתוכנית על תקן אחותו הקטנה של ספנסר פראט, שנחשב בעצמו לדמות מתסיסה ולא מאוד אהובה, וקיבלה במהרה גם עלילות עצמאיות משלה והופיעה בסופו של דבר בשלוש עונות של המותג. אחרי ש"הוליווד הילס" הסתיימה היא עקרה חלקית לאנגליה, שם הופיעה במהדורת סלבס של "האח הגדול", ייסדה קו אופנה ופרסמה ספר על חייה שהפך לרב מכר. בשנה שעברה היא חזרה לעונת האיחוד של "הוליווד הילס", שקיבלה מ-MTV את הכותרת "התחלות חדשות", והיא צפויה לשוב גם לעונה שנייה בה, למרות שחברים רבים מהקאסט המקורי של התכנית פוטרו, הוחלפו או סרבו לחזור אליה לסיבוב נוסף.

את הציוץ הפרובוקטיבי שלה פרסמה פראט, כאמור, ביום ראשון. היא כתבה על תחושותיה נוכח ההפגנות והמהומות בלוס אנג'לס, וצייצה: "עוד מישהו ממרר בבכי בזמן שהוא צופה בעיר שלו נשרפת עד היסוד?", ואז "איפה לעזאזל המשמר הלאומי? סנטה מוניקה בוערת!!!" ובציוץ שלישי כתבה "תירו בבוזזים - (הם) משתמשים בטרגדיה הזו כתירוץ לשדוד ולשרוף את הערים שלנו!". הציוץ - שנמחק מאז פרסומו, אך ייזכר לנצח הודות לצילומי המסך הרבים שלו - עורר את זעמם של גולשים רבים, שְמחו נגד חוסר הטעם של פראט, בעיקר נוכח ציוץ דומה מצדו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שכתב "כשהבזיזה מתחילה, הירי מתחיל" בציוץ שהוסר מהרשת על ידי טוויטר אחרי שתוייג כמסית לאלימות.

הציוצים של סטפני פראט

בין התגובות הרבות לדבריה של פראט היו גולשים שהתייחסו לסוגיות החברתיות שהניעו את גל המחאה. "לא, אנחנו בוכים כשאנחנו צופים בגבר שחור שנרצח לנגד עינינו על ידי שוטר. חפצים אפשר להחליף - חיים אי אפשר. תכירי בפריבילגיה הלבנה שלך", נכתב באחד מציוצי התגובה, ובאחר נכתב "למה שתצייתי משהו כל כך טיפשי? לא למדת כלום מהציוצים של הנשיא שלך? את מסיתה לעוד אלימות".

גולשים ארסיים יותר ניצלו את ההזדמנות להציף תקרית מעברהּ של פראט, שב-2006 נעצרה אחרי שנתפסה - נכון מאוד - גונבת מחנות. פראט נתפסה כשברשותה סחורה בשווי של 1,300 דולרים שנגנבה מסניף של חנות הכלבו "נימן מרקוס" בעיר הונולולו בהוואי, והודתה בפני בית המשפט בעברות הגנבה שיוחסו לה. פראט הסבירה כי גנבה משום שסבלה מהתמכרות לסמים מנעוריה המוקדמים, ושהיתה תחת השפעת קריסטל מת' כשנעצרה. בראיון עבר, חזרה לתקרית וסיפרה "כשנעצרתי הייתי מושפלת כל כך. בגלל כל הסמים שהיו לי בגוף התאשפזתי בבית חולים, ושם התקשרו להורים שלי".

ובעוד הציוץ המקורי של פראט גרף כמה אלפי סימוני "אהבתי" בטרם נמחק, ציוצי הגנאי נגדה גרפו עשרות ומאות אלפי סימונים. דוגמנית האינסטגרם אנג'לה באביץ צייצה "חשבתי שהגנבת שסחבה בגדים ביותר מ-1,300 דולר מ'נימן מרקוס' אמרה משהו…" ופרסמה העתק של תמונת המעצר של פראט מאותה תקרית. השחקן בוב קלנגין הצטרף גם הוא ללועגים לפראט, וצייץ "אני מנסה להבין לפי תמונת המעצר שלה מה גנבת. מוכרים תשומת לב בחנויות?".