סאנדיי ברקווסט, יוצאת "הישרדות ארה"ב" שהגיעה למקום השביעי בעונה ה-33 של מותג הריאליטי המצליח, חשפה בפוסט באינסטגרם כי אובחנה שוב כחולה בסרטן, שמונה שנים לאחר שהחלימה מסרטן השד. בפוסט שהעלתה, סיפרה ברקווסט בת ה-49 כי היא אובחנה כעת כחולה בשני סוגי סרטן שונים: הוושט והשחלות.

"נכון אומרים שכשיורד גשם זה מבול?", סיפרה ברקווסט לעוקביה בסרטון שהעלתה, "אז המבול התחיל לרדת עליי היום". ברקווסט צילמה את עצמה כשהיא לובשת חולצה עליה מודפס הכיתוב "שרדתי את סרטן הוושט והשחלות", וסיפרה כי היא יודעת שהיא עוד תתגבר על המחלה ותהפוך לשורדת פעם נוספת.

"מתי שרדתי את זה?" אמרה ברקווסט בהתייחסות לכיתוב על החולצה שלה, "האמת היא שאני הולכת לעשות את זה עכשיו, כי היום נודע לי שחליתי בשניהם, שסרטן הוושט שלי טייל עד לשחלות. זה לא דבר סופר-נחמד, כמובן, ולא דבר שנעים לשמוע". "אני אומר שאני כן יודעת שכבר שרדתי סרטן פעם אחת ושאני אשרוד אותו פעם נוספת", הוסיפה האם לארבעה, "ולכן אני לובשת את החולצה הזו ומודיעה כבר עכשיו ששרדתי את זה". 

View this post on Instagram

I will survive.

A post shared by Sunday Burquest (@sundaysurvivor) on

לאחר עליית הסרטון, ברקווסט זכה לחיזוק מזיק סמית', שהשתתתף גם הוא בעונה בכיכובה. "אין שורדת חזקה, אדיבה וחיובית יותר מיקירתי סאנדיי ברקווסט", כתב סמית', "היא נחושה, ולסרטן הוושט והשחלות הזה אין סיכוי! יש לך את הגב שלי, סאנדיי, כל דבר שיוכל להפוך את הזמן הזה לקצת פחות כואב, אני כאן בשבילו - אולי עוד טיסה בהליקופטר?". "שולח את כל האהבה וההחלמה ואת הכוח שיש אלייך, אבל יש לך את כל הכוח שצריך גם ככה", הוסיף. 

ברקווסט השתתפה ב"הישרדות" בשנת 2016, ארבע שנים לאחר שניצחה את הסרטן הראשון בו חלתה. היא סיפרה כי עברה במהלך מחלתה שורת ניתוחים וטיפולים כימותרפיים, והצהירה על עצמה כ"נקייה מסרטן". הקרב של ברקווסט מול המחלה ויום הולדתה ה-45 שצוין באותה עת, היה זה שעורר בה את ההשראה להגיש מועמדות לתכנית הריאליטי.

"חוץ מארבעת הילדים המדהימים שלי, אני גאה להיות שורדת של סרטן השד", כתבה בזמנו ברקווסט בביוגרפיה שלה שעלתה לאתר התכנית, "לאחר חמישה ניתוחים, שמונה סיבובים של כימותרפיה ו-28 ימים של הקרנות - בלי לציין את התרופות הנוראיות שעלייך לקחת - אני עדיין כאן! (...) זה היה חשוב לי שהילדים שלי יראו אותי כ'לוחמת', ולא כבכיינית".

View this post on Instagram

There is no more enthusiastically strong, kind, and positive #Survivor than my darling @sundaysurvivor. She is relentless, and that esophageal & ovarian cancer doesn’t stand a chance!! I’ve got your back, Sunday, whatever can make this time a little less painful, I am here for — maybe another helicopter ride!? I promise @bretlabelle and I won’t have any more important convos without you! Sending all the love and healing and strength your way, but you’ve got all the strength you need already, #GritGirl #FCancer

A post shared by Zeke Smith (@zekerchief) on