בי-ראביט ("8 מייל")

זה רק מתבקש שהראפר הטוב ביותר יגלם את הראפר הבדיוני הטוב ביותר. בי ראביט הוא בן דמותו הבדיוני של אמינם מימיו כראפר באטלים, וככזה - הוא אשף חרוזים ששולף שנינויות ועקיצות בקצב מסחרר. וממש בדיוק כמו אמינם, הקרב האחרון שלו מוכיח שבי-ראביט הוא הראפ הטוב ביותר כשהוא מדבר על עצמו בכנות מוחלטת.

פייפר בוי ("אטלנטה")

גם הראפר פייפר בוי הוא יציר דמיונו של ראפר אמיתי, כשהפעם מדובר בשחקן דונלד גלובר (הידוע גם בתור הראפר צ'יילדיש גמבינו). על אף שהוא לא מגלם את הראפר בסדרה שיצר, גלובר כתב את שיר הנושא של פייפר בוי ויצר שיר עם קריצה הומוריסטית ופזמון ממכר על אמת. זה אמנם השיר היחיד שאנחנו מקבלים מפייפר בוי לאורך העונה, אבל לצד הצגת התלאות שהוא עובר בדרך למעלה, אטיטיוד מדויק להפליא וחבר אחד מוזר לאללה, זה היצוג האמין ביותר לראפר שנראה על מסך הטלוויזיה.

Hunter the Hungry ("פופסטאר: אל תפסיקו לא להפסיק")

קונור4ריל ("לונלי איילנד")

עם כמה שראפרים אמינים זה נחמד, שרשראות הזהב הכי נוצצות נמצאות אצל הראפרים הפארודים, אלו שלוקחים את כל מה שמגוחך בז'אנר ההיפ הופ ומגבירים את הכל ל-11. הקומדיה הפרועה של חבורת הלונלי איילנד על תעשיית המוזיקה הציגה את דמותו של קונור4ריל, כוכב ראפ-פופ אדיוט להפליא, אבל הדמות שבאמת גנבה את ההצגה היא פארודיה חדה על תופעת טיילר, דה קריאייטר. האנטר הרעב פרוע, פרובוקטיבי וזורק שורות נפלאות כמו "צועד דרך היער כמו טירנוזאורוס מפגר". פארודיה מושלמת ותכלס, אחלה ראפר.

CB4 ("CB4")

הרבה לפני שהסרט "סטרייט אאוטה קומפטון" סיפר את סיפורם האמיתי של N.W.A, הספיק הסרט "CB4" לפרק אותם לגורמים קורעים מצחוק. המוקומנטרי המוזר הזה, בכיכובו של כריס רוק הצעיר, הראה את הלהקה הפיקטיבית CB4 ואת פוזת הגנגסטראפ המוגזמת שלהם עם שורות כמו "אזיין את אחותך, אזיין את החתול שלך/ לא אזיין את אמא שלך כי הכלבה שמנה מדי". ככה זה כשאתה קרייזי מאדרפאקר מלאוקאש.

קווין ג'י ("ילדות רעות")

החנון ההודי בעל עודף הביטחון העצמי פרץ לחיינו בסרט הקאלט "ילדות רעות" ועל אף שהופיע על במה ללא יותר מ-30 שניות, התאהבנו בו בין רגע. הבלינג, האטיטוד, הפוזה המוגזמת והשפה המטונפת, על אף שהוא הדבר היחיד שהוא מספר אחד בו זה מתמטיקה. בדיעבד הוא קצת קריפ, אבל את ההופעה הכריזמטית שלו במופע הכשורות של התיכון לעולם לא נשכח. אוווו קווין ג'י.

טרוי ועאבד ("קומיוניטי")

הצמד טרוי ועאבד היו הלב הפועם של הקומדיה הפנטסטית קומיוניטי. עם כל הכבוד לחברים האחרים באנסמבל, החיבור הילדותי בין טרוי הטיפשון (שמשוחק על ידי אותו צ'יללדיש גמבינו שיצר את פייפר בוי) לעאבד האספרגרי הרגיש כמו להציץ לתוך סרטוני יוטיוב של צמד ילדים בני עשר, עם כל הכיף שמורגש. בהתאם, בכל פעם שהם החליטו לראפרפ זה לא היה כדי להפוך לכוכבים, אלא כמשחק מהנה עבור עצמם. ראפ הספריה שלהם, ערבוב רנדומלי בין מילים קלות להפליא בספרדית, כבר הפך לאגדי.

גראנמאסטר בי ("נשואים פלוס")

דמות הראפר של באד באנדי, שיצר במהלך העונה השישית לסדרה כי למשוך בחורות, היתה כל מה שטוב ורע בניכוס תרבותי – כובע הפוך, פוזה וכישורי ראפ מפוקפקים במקרה הטוב. הדבר המעניין הוא שכותבי הסדרה ביססו את הדמות על הניסיון של דיוויד פאוסטינו, ששיחק את באד, להשיק קריירה כראפר באותה התקופה. לעד תהיה בלב שלנו קרוסדרסר בי. סליחה, גראנדמאסטר.

MC Skat Kat (הקליפ "Opposites Attract" של פאולה עבדול)

באחד מהרגעים המוזרים ביותר באייטיז - וזה אומר משהו – העולם זכה לראות את פאולה עבודל רוקדת לצד חתול מאוייר ומראפרפ, ושרה על מערכת היחסים המקריפה שלהם (כולל המשפט "מי חשב שנוכל להיות מאהבים". יאק). למרבה הזוועה, ב-1991 העולם קיבל את אלבום הראפ החתולי שמעולם לא ביקש, וכשל באופן מחריד. עכשיו כולנו מוכנים סוף סוף להדחיק את האייטיז? 

האשם תמיד ("מה יש")

גם למדינה הפריפריאלית שלנו היה ראפר מדומיין שאפילו הקדים את סצנת ההיפ הופ הישראלי ויצר את שיר הראפ הרשמי הראשון בשפה העברית אי שם ב-1986. קצת מצחיק, כי הוא בכלל ראפר ערבי. בערך. האשם תמיד, דמותו של יאיר ניצני שנולדה בתכנית הרדיו המיתולוגית "מה יש", היה ערבי ציוני שיודע לראפרפ על חייו כמלצר בבית קפה, וכפי שלמדנו בשיר, הפך לבסוף למשגיח כשרות במאה שערים. האשם הוא שלנו, האשם לא לבד. יו.

 

TVbee בפייסבוק