"ברידג'רטון" שומרת על תואר 'הלהיט של הרגע' כבר תקופה בלתי מבוטלת, והיא אף זכתה להיות הסדרה הכי נצפית בנטפליקס אי פעם. בין אם אתם מחסידי הדרמה התקופתית ואתם כבר מחכים בקוצר רוח לעונתה השניה, ובין אם חרצתם שהיא לגמרי אוברייטד ולא ראויה להייפ שהיא מקבלת - על דבר אחד כולם יכולים להסכים: ויזואלית - היא סדרה יפהפיה. תקציב הענק שהוקדש להפקה המרשימה הזו אפשר ל"ברידג'רטון" להשתמש בלוקיישנים עוצרי נשימה, תכשיטי יוקרה, שמלות מפונפנות וכמובן תסרוקות מטורפות לחלוטין, שאנחנו, האנשים הפשוטים, יכולים רק לחלום עליהן. כפי שאפשר להבין מהתבוננות, אותן תסרוקות דרשו הרבה זמן ומחשבה (ושוב, ערימות של כסף). כעת, מעצב השיער שאחראי לשגעת הזו, מארק פילצ'ר, חשף בראיון למגזין גלאמור כי "את חלק מהפאות לקח לנו ארבעה או חמישה ימים להכין, וחלק מהן דרשו שלושה שבועות". בנוסף, הוא גם שיתף כמה סיפורים מעניינים למדי שעומדים מאחורי מה שמתרחש על ראשן של הדמויות.

דפני ברידג'רטון

כשפילצ'ר הגיע למדידות הראשונות עם פיבי דינבור, שגילמה בסדרה את דפני ברידג'רטון, הוא החליט לקחת השראה מהלוק האייקוני של אודרי הפבורן בסרט "מלחמה ושלום". "היו לה תלתלים קטנים וגם את הפוני הקצר, ובערך ביססנו את המראה של דפני על זה. ואז כריס (ואן דוזן, יוצר הסדרה) אהב את הרעיון של לרכך את המראה של דפני ו'לפתוח' אותו בפרקים מאוחרים יותר כדי להראות את ההתקדמות שלה במהלך העונה".

המלכה שרלוט

אנחנו בטוחים שכשאתם חושבים על סוגיית התסרוקות המטורללות ב"ברידג'רטון", מיד עולה בעיני רוחכם תמונה של המלכה שרלוט (גולדה רושובל). חיי היומיום שלה אמנם לא היו סוערים למדי, אבל על פדחתה התקיימה חגיגה בלתי פוסקת - כשבמהלך העונה הציגה לא מעט תסרוקות מופרכות. "בעלה חולה, לא נשאר לה המון בחיים, אז כל המ שיש לה זה להתחפש", אמר פילצ'ר. למעשה, במקור שרלוט הייתה אמורה להחזיק בבעלותה שתי פאות בלבד, אבל לבסוף המעצב החליט לתת לה מראה שיער חדש עם כל תלבושת. אין ספק שהפאות של המלכה היו מדהימות כולן, ואחת מהן אף לקחה השראה מביונסה כקליאופטרה ב"אוסטין פאוורס". אבל אחת מהתסרוקות הייתה זכירה במיוחד: מדובר, כמובן, בתסרוקת כלוב הציפורים. 

בוודאי גיחכתם כשראיתם אותה על המסך, אבל תתפלאו לגלות שעיצוב שיער כזה היה קיים בתקופה אותה מתארת הסדרה. לדברי פילצ'ר, "באותם זמנים היו תמונות של אנשים עם כלובי ציפורים בשיער וציפורים אמיתיות בתוכן, אז קניתי כמה כלובי ציפורים באמזון". בהמשך, פילצ'ר, יחד עם מעצב השיער הראשי אדם ג'יימס, פיתחו סיפור רקע לאותה פאה. "שורשי השיער המתולתלים היו אמורים לייצג את הרקע האתני של סיימון באסט, והפפיונים היו מחווה לדפני".

פנלופי פת'רינגטון

פנלופי אמורה להיות בסביבות גיל 15 ברומן של ג'וליה קווין עליו מבוססת העונה הראשונה של "ברידג'רטון", כך שפילצ'ר רצה לשקף את האופי הנערי של הדמות דרך סגנון השיער שלה. השחקנית שגילמה את דמותה, ניקולה קוכלן, היא כבר בת 34 (כן,כן) - ועל כן פילצ'ר עשה מאמץ לגרום לה לעבור כנערה צעירה. "זו הסיבה שנתתי לה את הסיכות הצבעוניות והתלתלים. אפילו הוספנו לה גומות כדי שהיא תראה צעירה ככל האפשר". פילצ'ר הסביר כי "מעל לפני השטח היא דמות פגיעה, אבל אנחנו יודעים עמוק בפנים שזה לא המקרה", אמר המעצב כשהתייחס, כמובן, לסודה הגדול של פנלופי שנחשף בסוף העונה. "המטרה הייתה להשאיר את המראה שלה צעיר ונערי ככל האפשר, ככה שהיא תוכל להתפתח בשלבים מאוחרים יותר של הסדרה". במילים אחרות, תתכוננו לגלו-אפ.

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel, netflix)
תתכוננו לגלו אפ. פנלופי פת'רינגטון | צילום: Liam Daniel, netflix

אלואיז ברידג'רטון

אם חשבתם שהמאלט שייך באופן בלעדי לשנות ה-80 - תחשבו שוב. "זה היה באופנה בתקופת הריג'נסי. אמרתי לקלאודיה ג'סי, שמגלמת את אלואיז, 'היא טומבוי, פמיניסטית עם ראש פתוח, אז אני רוצה לתת לה משהו שונה. אני רוצה לתת לה מאלט!" ג'סי, כמובן, הייתה לגמרי בעניין. "הייתה לנו גרסה מדמה (של התסרוקת), ניסינו את זה והיא עפה. היא הייתה כזה, 'אנחנו חייבים לשכנע את המפיקים שזה הלוק הנכון בשביל אלואיז'. בסוף הם אהבו את זה, וזה ממש עבד בשבילה".

אל דבארג', 1983 (צילום: Michael Ochs Archives/Getty Images, GettyImages)
מאלט היה פופולרי בשנות השמונים - אבל גם בתקופת הריג'נסי. אל דבארג', 1983 | צילום: Michael Ochs Archives/Getty Images, GettyImages

קרסידה קאופר

האויבת הנצחית של דפני, קרסידה קאופר, רוצה רק דבר אחד: להתעלות על הבכורה למשפחת ברידג'רטון, לחטוף ממנה את המחזרים וכמובן לכבוש את ליבו של הנסיך פרידריך שמגיע ללונדון ומעורר את תשומת ליבן של בנות החברה הגבוהה. לדברי פילצ'ר, "פרק שלוש מתרחש בנשף עם הנסיך, קרסידה חושבת שהיא עוררה את עניין הנסיך ושיש לה סיכוי להתחתן איתו, אז נתנו לה תסרוקת שנראית כמו כתר. כדי להשיג את המראה המרשים, פילצ'ר קלע את השיער בעזרת חוט כדי לעטוף את הכתר בשיער. "המחשבה שלי הייתה שקרסידה הייתה רוצה שהנסיך יחשוב שהיא נראית כמו נסיכה כשהוא יתבונן בה רוקדת".

מתוך "ברידג'רטון" (צילום: Liam Daniel, Netflix)
התסרוקת דרשה לא מעט מאמץ - ולמרות זאת קרסידה הפסידה את הנסיך. קרסידה קאופר | צילום: Liam Daniel, Netflix