בדצמבר האחרון נחתה על ילדי שנות התשעים המאוחרות בשורה משמחת במיוחד: הסדרה האהובה של ניקולודיאון, "איי קרלי", תחזור לעונה נוספת עם חברי הקאסט המקורי שתמשיך ותעקוב אחר חייה של אושיית האינטרנט המשעשעת מסיאטל ושל הקרובים לה. אבל בדומה לידיעה על איחוד כוכבות "סקס והעיר הגדולה", גם כאן החדשות המרגשות לוו בטעם מר - כשהתברר שלצד מירנדה קוסגרוב (קרלי), ג'רי טריינור (ספנסר) ונייתן קרס (פרדי), כוכבת אחת כנראה לא תחזור לתפקידה: ג'נט מקארדי, שגילמה את סאם פאקט החצופה והמצחיקה בשש עונותיה של "איי קרלי" ובסדרה הבת "סאם וקאט" לצד אריאנה גרנדה.

נשאלת השאלה המתבקשת - איך קרלי תתקיים ללא החברה הכי טובה שלה, הריבה לחמאת הבוטנים שלה, סאם פאקט? והאם היא תצלם פרקים נוספים של תוכנית הרשת האייקונית שהייתה מזוהה עם שתיהן? ובכן, במקרה הזה, רק הזמן יספר. עבור חלק מהצופים הוותיקים של הסדרה, הדרך הקלה הייתה לא להתמודד עם התהייה ולקוות שלמרות הדיווח הראשוני על היעדרה מהאיחוד, מקארדי תשנה את דעתה ותחזור להציק לפרדי ולאכול עוף מטוגן. עכשיו, כך מתברר, מדובר היה בתקוות שווא.

ג'נט מקארדי, 2017 (צילום: Greg Doherty, getty images)
"תמיד, המשחק היה לי קשה". ג'נט מקארדי | צילום: Greg Doherty, getty images

מקארדי, שמנחה בימים אלה פודקאסט בשם "Empty Inside", סיפרה בשיחה עם השחקנית אנה פאריס כי היא לא רואה את עצמה ממשיכה בקריירת משחק - והודתה שהיא לא מאוד גאה בתפקידים איתם היא מזוהה. "הפסקתי (לשחק, שג"מ) לפני כמה שנים כדי לנסות את המזל שלי, לכתוב ולביים. זה הולך מצוין", אמרה בציניות. השחקנית הודתה כי "הפסקתי לפני כמה שנים כי לא רציתי לעשות את זה מלכתחילה. אמא שלי הכניסה אותי לזה כשהייתי בת 6, ובגיל 10 או 11 בערך כבר הייתי המפרנסת העיקרית של המשפחה שלי. למשפחה שלי לא היה הרבה כסף, וזו הייתה הדרך החוצה, ואני חושבת שזה באמת עזר בלהוביל אותי למידה מסוימת של הצלחה".

לדבריה של מקארדי, דרישות המקצוע היו נטל עבורה מאז ומתמיד, והלחץ לקראת אודישנים היה הדבר העיקרי שהקשה עליה. "תמיד, תמיד, תמיד, המשחק היה לי קשה. הרגע בו התחלתי לשלוט על הלחץ שלי הגיע כשהתחלתי להרגיש 'מקורקעת', אבל בסופו של דבר הפסקתי אחרי שאמא שלי נפטרה, בגלל שעם המוות שלה מתו גם הרבה מהרעיונות שהיו לי לחיים שלי, וזה היה מסע קשה בהחלט".

View this post on Instagram

A post shared by Miranda Cosgrove (@mirandacosgrove)

מקארדי נפרדת לשלום מקריירת המשחק, אבל היא לא מסתפקת רק בפרידה. לדבריה, היא לא מוצפת תחושת חמימות ונוסטלגיה כשהיא נזכרת בדמויות שגילמה בצעירותה - ובעצם, היא נמצאת ממש צעד אחד מלהתכחש אליהן. "החוויה שלי במשחק היא שאני מאוד מתביישת בתפקידים שעשיתי בעבר. אני מתרעמת על הקריירה שלי בהרבה מובנים. אני מרגישה כל כך לא מסופקת מהתפקידים ששיחקתי והרגשתי שזה מאוד קיטשי ומביך. השתתפתי בסדרות מגיל 13 עד גיל 21, ובגיל 15 כבר הייתי מובכת. החברים שלי בגיל 15 לא אמרו, 'מגניב, את בסדרה של ניקולודיאון'. זה היה מביך. ואני מתארת לעצמי שזו חוויה שונה במשחק כשאת גאה בתפקידים שלך, כשאת מרגישה מסופקת".

כשנשאלה אם אי פעם תחזור לשחק, סיפרה מקארדי כי היא אמנם שיחקה במופע  "I'm Glad My Mom Died", שעלה בפברואר האחרון בלוס אנג'לס - אבל הדגישה כי מדובר בחריגה חד פעמית. "כתבתי את המופע הזה, והצגתי אותו. ובאמת לא רציתי בגלל הלחץ שלי. בגלל ההרגשה הזו שאני פאקינג לא רוצה לשחק יותר. סיימתי. אז עשיתי את זה רק בשביל המופע". ובכל זאת, מקארדי פתוחה לאפשרות שדעתה תשתנה: "אני מרגישה שיש לי נקודת מבט, ויש לי חזון. נראה איפה יעמדו הדברים בעוד כמה שנים". 

מקארדי איננה היחידה שחווה תחושות מסוג זה. בלה ת'ורן, שהתחילה את דרכה לצד זנדאיה בסדרת הנוער של דיסני "שייק", גדלה גם היא מול המצלמות וסיפרה כי היא מרגישה חרטה מסוימת מהמסלול שבחרה בו. בריאיון לפוקס ניוז סיפרה השחקנית על תקופתה בדיסני כי "הלוואי שהייתי יכולה להיות יותר נאמנה לעצמי. הרגשתי שאני שקרנית כי הייתי צריכה להעמיד פנים שאני מישהי שאני לא - גם אם זה הפך אותי למפורסמת. אף פעם לא רציתי להיות כוכבת דיסני מלכתחילה".