"איך פגשתי את אמא" הייתה אחת הסדרות האהובות ביותר של השנים האחרונות. עם לוקיישן זוהר כמו ניו יורק, סיפורי אהבה שאי אפשר להישאר אדישים להם וכמה קאצ'פרייז-ים אייקוניים במיוחד, הסיטקום החביב הצליח להשיג את נאמנותם הבלתי מתפשרת של הצופים. טד, מרשל, ברני, לילי ורובין נתנו פייט מרשים לשישייה הידועה שהרכיבה את "חברים"; "איך פגשתי" אמנם לא הצליחה להפוך לסמל תרבות כמו קודמתה, אבל כן היוותה תחליף ראוי עבור הדור החדש יותר.

ובכל זאת, גם הצופים האדוקים ביותר של הסדרה יכולים לראות בדיעבד כמה בעיות חמורות בסדרה שגידלה אותם. הגיבורות הנשיות של "איך פגשתי" אמנם היו נשים חזקות ועצמאיות, אבל נשים רבות אחרות בסדרה הוצגו ככלים לשירותם של הגברים ותו לא; מעלליו של ברני סטינסון (ניל פטריק האריס) נראו משעשעים בזמנו וכיום ברור שרובם ככולם זולגים לתחום ההטרדה המינית (אם לא גרוע מזה). גם טד מוסבי, הרומנטיקן הרגיש לכאורה, התגלה ממבט מיודע כדוש בתחפושת.

צופים מסוימים יגידו שאותן דמויות לא אמורות להיות מוצגות בטלוויזיה כל עוד הן מתוארות כאנשים בעלי התנהגות נורמטיבית ובלתי פסולה. אחרים דווקא טוענים שבקומדיה הכל מותר, גם החפצת נשים; ובכל זאת, המחלוקת מוכיחה שאי אפשר להתווכח עם העובדה שהסדרה, שירדה מהאוויר ב-2014, לא ממש עברה את מבחן הזמן. למעשה, גם יוצר הסדרה קרטר בייס מאמין שאלמנטים מסוימים בסדרה הם בעייתיים בלשון המעטה: בציוץ חדש, כתב בייס כי אם הוא היה יכול, הוא היה משנה היבטים מסוימים בסיטקום המצליח.

קרייג תומאס, קרטר בייס, 2016 (צילום: Brent N. Clarke/FilmMagic, Getty images)
קרטר בייס (משמאל) יחד עם קרייג תומאס, שיצר איתו את "איך פגשתי את אמא" | צילום: Brent N. Clarke/FilmMagic, Getty images

בימים האחרונים, היוצר צופה מחדש "איך פגשתי" ומתעד את חוויית הבינג' שלו בטוויטר. במסגרת זו, שיתף בייס - שיצר את הסדרה יחד עם קרייג תומאס - כי הוא מרגיש חרטה לגבי חלק מהתכנים שבחר להכניס לסדרה. "אני לא אכנס לפרטים, אבל אני רק אומר שהייתי שמח להיכנס לחדר עריכה ולמחוק דברים מסוימים שאני באמת רוצה שלא יהיו שם ואני בטוח שלא יחסרו לאף אחד", צייץ היוצר ביום שישי האחרון. 

ובכן, את הנעשה אין להשיב ואת "איך פגשתי את אמא" כבר אי אפשר לערוך - אבל גרסה רעננה ומעודכנת לסדרה הפופולרית איננה בגדר חלום תלוש מהמציאות. אחרי שנים של מאמצים וניסיונות חוזרים מצד יוצרי הסיטקום, לאחרונה נחשף כי ספין-אוף ל"איך פגשתי את אמא" עומד לצאת לפועל: הסדרה העתידית, בכיכובה של הילארי דאף, קיבלה את השם הסמלי "איך פגשתי את אבא" ותגולל את סיפורה של סופי, שמספרת לילדיה איך היא פגשה את אביהם (כמו טד מוסבי, רק הפוך). סיפורה מתחיל בשנת 2021, כשהיא וחבריה מנסים לסלול את דרכם בחיים ולמצוא אהבה בעידן אפליקציות ההיכרויות.