סדרת האנימציה הפופולרית "משפחת סימפסון" הייתה חשופה ללא מעט ביקורת במהלך השנים על כך ששחקנים לבנים מדבבים דמויות ממוצאים אתנים שונים. אתמול (שישי), על רקע מחאות השחורים בארה"ב לאחר מותו של ג'ורג' על ידי שוטרים, הודיעו מפיקי התכנית מרשת "פוקס" על שינוי המדיניות באופן גורף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תעשיית הבידור האמריקנית, שידועה בהיותה הומוגנית ומורכבת בעיקר משחקנים לבנים, נתונה תחת לחץ הולך וגובר לספק תפקידים ותעסוקה לאמנים לא לבנים. "אנחנו הולכים קדימה, שחקנים לבנים לא יבצעו עוד קולות של דמויות לא לבנות ב'משפחת סימפסון'", מסרו מפיקי הסדרה בהודעה קצרה אתמול.

משפחת סימפסון
צילום: ירדן זהב, מעריב לנוער

אחת הביקורות המרכזיות שקיבלה הסדרה מאז עלתה ב-1990 הייתה על כך שקולו של מוכר המכולת האהוב אפו, שמוצאו הודי, מדובב על ידי השחקן האנק עזריה ("חברים", "הדרדסים"). יוצרי הסדרה הואשמו שהאופן שבה הם בנו את הדמות מחזקת סטריוטיפים שליליים על קהילת ההודים בארה"ב.

כנראה שהביקורות החלו לחלחל בשלב מסויים כי אזריה הודיע בתחילת השנה שהוא מתכוון לעזוב את התפקיד. "החלטנו שזה הדבר הנכון", אמר אזריה, שמדבב דמויות נוספות מרקעים אחרים. "זה עצוב לי מבחינה אישית ומקצועית לחשוב שאנשים הרגישו קטנים בגלל אפו".

האנק עזריה
האזק עזריה | צילום: Amy Sussman/Getty Images

"פוקס" לא סיפרו מה יהיה עתידן של אותן דמויות שאזריה עומד מאחוריהן – האם הם ימשיכו בסדרה באמצעות שחקנים אחרים או שניאלץ להיפרד מהן.

השחקנים מייק הנרי (קליבלנד בראון מ"איש משפחה") וקריסטין בל הודיעו שהם לא יבצעו יותר קולות של דמויות ממוצאים שונים. "אני אוהב את הדמות הזו, אבל אנשים לא לבנים צריכים לבצע את קולן של דמויות לא לבנות", צייץ בחשבון הטוויטר שלו ביום שישי.