עשו את זה שוב: מתחילת הלחימה "ארץ נהדרת" יצרו שני מערכונים שהתפוצצו ברשת, גם בישראל וגם ברחבי העולם. אתמול בערב (שלישי), זה קרה שוב עם ביקור חוזר של כתבת ה-BBC, שמראיינת הפעם את מנהיג חמאס, יחיא סינוואר. הקטע תפס תאוצה מהר מאוד, שותף ברחבי הרשת וזכה להתייחסות וסיקור גם בזירה הבין לאומית.

רייצ'ל כתבת ה-BBC אותה מגלמת ליאת הר לב, מגלה אמפתיות כלפי מנהיג החמאס יחיא סינוואר (אלי פיניש), שנותר ללא מגן אנושי של אזרחים לאחר שנחשפה פעילות המחבלים בבתי הספר ובתי החולים. ברקע נשמעים קולות בכי של תינוק ישראלי, שהמגישה הבריטית מאשימה אותו בהפרעה לסינוואר.

מי שמיהר לצייץ את המערכון ראשון היה נדב איל, שזכה ל-700 אלף צפיות וציוצים חוזרים בין היתר על ידי בן כספית, עורך התוכנית מולי שגב ומשפיענים בין לאומיים רבים שתויגו בפוסט. גם משפיען אמריקאי בשם כריס רוז צייץ את המערכון וכתב: "תוכנית סאטירה ישראלית לועגת ל-BBC שוב ולבקשה הלא הגיונית להפסקת אש. חכו לסוף, זה שווה את זה", הציוץ זכה ל-800 אלף צפיות.

גם באינסטגרם המערכון התפוצץ עם למעלה ממיליון צפיות כשעלה לעמודים של StandWithUs, ארץ נהדרת, קשת 12 ו-mako ושותף על ידי מפורסמים ומשפיענים ישראלים רבים. כמו כן, סוקר באתר Breitbart שהזכיר כי חייו של סינוואר ניצלו על ידי רופאים ישראלים כשאובחן עם סרטן המוח בזמן ששהה בכלא בישראל. המערכון הגיע למיליוני צפיות ברשתות החברתיות מכל רחבי העולם.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎StandWithUs‎‏ (@‏‎standwithus‎‏)‎‏