13. מירב כץ-חסון

תראי מירב, היינו שמחים לקדש איתך את השבת, פשוט האוזניים שלנו קצת רגישות לדציבלים שלך - ואיך לומר בעדינות? גמרת אותנו. מירב כץ-חסון (עדנה בליליוס) יכולה להתיש אתכם עם בינג' ל"אהבה אסורה מדי" שלא יסתיים לעולם, והאמת שאנחנו גם לא ממש בעניין של עושק כלכלי עוד לפני היציאה שלנו בשישי בערב. ניפגש בחג הבא. 

סברי מרנן: למה מירב היא ילדה מעצבנת? (צילום: מתוך סברי מרנן, שידורי קשת)
קצת פחות ללחוץ | צילום: מתוך סברי מרנן, שידורי קשת

12. נתנאלה

ארוחת שישי לצד נתנאלה (נטע אלחימיסטר) תגרום לנו לחשוב פעמיים אם לסיים את כל החלה, אבל היא בכל זאת מסקרנת אותנו. הבייביסיטר החדשה של משפחת רוזן נכנסת אל הבית שלא מפסיק להתמודד עם דרמות, ולצד היין האדום בקידוש, היינו שמחים לשמוע איך היא משלבת בין כל התמרונים - גם מטפלת בשלוש בנות, וגם מתנדבת במד"א.

נתנאלה  (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
תוספת מעניינת | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

11. אלין חסון

אלין (תמרה קלינגון) היא אישה כלבבנו, חדה, מקצועית והכי חשוב: מדברת במשפטים קצרים, ישר ולעניין. היא מסוג האנשים שמוצאים פתרון לכל בעיה, ותתכנן לך טיול שלם באיטליה בחצי שעה. אם נתקעתם עם פנצ'ר באמצע הלילה - תתקשרו לאלין. יש לכם בעיה בצנרת? אלין. היא הדוגמה המושלמת לאישה חזקה ועוצמתית שלא צריכה אף אחד כדי להסתדר. 

אלין חסון (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
אשת אשכולות | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

10. ספיר ג'ורג' כהן רוזן

ספיר (ירדן ברכה) היא התגלמות הקלאס באפס מאמץ ותעשה הכל בשביל בעלה האהוב אדם. למרות שאמא של אדם מעירה לה בלי סוף, נראה שספיר כבר מבינה את העניין ובוחרת לא לקחת ללב. עכשיו, כשהיא הולכת לגדל צאצא ממשפחת רוזן, נותר רק לקוות שמישהו סוף סוף יבין שהיא לא עומדת ללכת. 

סברי מרנן - פרק 15 (צילום: סברי מרנן, קשת 12)
אנחנו בצד שלך, סיס | צילום: סברי מרנן, קשת 12

9. איתמר רוזן

מבין שלושת ילדי משפחת רוזן, איתמר (יניב פולישוק) הוא כנראה הפחות יציב מכולם. החל משני גירושים, כמות חברות שמאיימת על מעמדו של אדם כדון ז'ואן של המשפחה, ועד החזרה המפוארת שלו לבית של ההורים. למרות כל זה, איתמר הוא האיש שתמיד יצליח להפתיע אותך בזמן שאתה הכי לא מצפה לו, יסתבך בכל דבר שרק אפשר ובגדול - לא משאיר רגע אחד של שעמום סביבו. אז אם אתם אנשים חובבי הרפתקאות, אין ספק שקידוש עם איתמר יכול להתאים לכם, רק תזהרו שלא תצאו משם מאורסים. 

סברי מרנן - פרק 34 (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
פוט אה רינג און איט | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

8. שי רוזן

ברור ששי (דביר בנדק) ייתן לכם קבלת פנים נעימה (ספק מטרידה) על ידי הושטת יד והקאצ' פרייז שלו "נעים מאוד, שי". כל עוד תרחיקו ממנו את השניצלים, תמנעו משיחות על כסף ותצחקו מהבדיחות שלו - אפילו אם הן לא מופע הסטנדאפ הטוב ביותר שראיתם - רוזן הוא איש שיחה נעים ולבבי. אנחנו כבר מתים להתארח בסלון של שני ושל כוכב הרשת בנסיגה, משעמם בטוח לא יהיה שם. 

שי מבקש העלאה ומקבל פיטורים (צילום: סברי מרנן, קשת 12)
תרחיקו את השניצלים | צילום: סברי מרנן, קשת 12

7. אפרת ואורנה חסון

אחיות תאומות זהות (את שתיהן מגלמת ימית סול) בעלות רקע בדוגמנות שיכולות לשגע פילים ביחד. כשאחת גרה בלוס אנג'לס והשנייה פה בארץ, נראה שהמרחק בין השתיים לא משנה בקשר שלהן שום דבר. התאומות לא יחסכו מכם את מה שהן חושבות עליכם, גם אם זה אומר שרגע לפני הקידוש יהיה להן מאוד דחוף לומר "אוי מותק אולי תחליפי חולצה?".

סברי מרנן - פרק 21 (צילום: סברי מרנן, קשת 12)
אמת לפנים | צילום: סברי מרנן, קשת 12

6. סילבן (סאלי) חסון

סאלי (יהורם גאון) שבה את ליבנו בפרק האחרון של העונה השישית כשאמר לאשתו: "את לא צריכה לשנות בעצמך כלום, את נהדרת ככה", אחרי שחשבה לעשות ניתוחים פלסטיים. הסצנה הרומנטית שלו ושל רחל, במרפסת של הרוזנים, גרמו לנו להיזכר למה הם זוג כזה מתוק. תוסיפו לכך עוד נקודות בונוס על כך שארוחת שישי אצלו זאת ארוחה עם רחל, והוא מזנק בדירוג. 

סילבן חסון  (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
התאהבנו | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

5. ריקי רוזן

קחו רגע נשימה עמוקה - לשבת עם ריקי רוזן (סנדרה שדה) בארוחת שישי זה לא הדבר הנורא ביותר. כמובן בהנחה שאתן לא מוצפות הורמונים בחודש תשיעי, או שאתם לוקים באדישות יוצאת דופן. היא אמנם מחוננת במציאת נקודות התורפה שלכם, ותדע ללחוץ עליהן בחוזקה שלא מביישת מסאז' תאילנדי, אבל אם לרגע תצאו מהמקום המתקרבן - היא אחת המצחיקות. ריקי אומרת בדיוק את מה שלא רציתם לשמוע, בזמן הלא מתאים. אבל מה לעשות? כל אחד צריך ריקי בחייו שתדע לומר את האמת הכואבת. רק לא לשכוח להודיע שמגיעים מינימום שבוע מראש. 

ריקי נוקמת בשני שהשאירה את הילדות אצלה (צילום: סברי מרנן, קשת 12)
אמא גאה | צילום: סברי מרנן, קשת 12

4. אדם רוזן

אדם (תום אבני) הוא אחד כזה שלא מתבייש במי שהוא - רודף שמלות בעבר ואיש משפחה בהווה. כשהוא מתמודד עם כל מיני ריקושטים בלתי פוסקים על אשתו מאמא שלו, אדם מעמיד אותה במקומה ומגן על ספיר בכל מצב. אז אם יש משהו שאתם יכולים לסמוך עליו, זה שאדם תמיד יהיה שם בשבילכם. 

סברי מרנן פרק 6 (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
ורק אחת זכתה | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

3. שני רוזן

שני (רותם אבוהב) היא הקול השפוי במשפחה, ומזל שיש אחד כזה. היא יודעת להתמודד עם כל סיטואציה מבלי לשבור את הכלים (לרוב), לנהל את כולם בשיא הקלילות (עד שריקי עולה לה) ולתמרן את המצב כך שכולם יירגעו ויגיעו מפויסים לארוחת שישי. רק שלפעמים היא מוצאת את עצמה בתוך בית משוגעים, ורגע לפני שהיא מאבדת את זה - שי מגיע להציל את המצב.

שני רוזן (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
השפויה במשפחה | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

2. רחל חסון

מה אפשר לומר על האישה שנרגעת מלטגן במטבח? תאמצי אותנו ויפה שעה אחת קודם. אין יותר מנחם מלסיים את השבוע אצל האישה האחת והיחידה - רחל חסון (יונה אליאן), החל מהמטעמים שלה ועד חוויית האירוח בביתה. אנחנו מזמינים את עצמנו לארוחת שישי אצלך, וגם באים עם קופסאות. 

רחל חסון  (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
נשמה טהורה | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12

1. פנחס רוזן

מבין כל בני המשפחה, אין ספק שפנחס (טוביה צפיר) הוא האיש שהיינו רוצים להיתקע איתו על אי בודד. נראה שאחרי שנים של נישואים מאושרים לריקי ושלושה בנים שלא מפסיקים להפתיע כל אחד בדרכו - הוא יכול להכיל הכל, אבל באמת הכל. הוא חביב ורציונלי, שקט ומשכין שלום, וכל עוד הכדורים שלו לצידו, הוא פשוט האדם המושלם ביותר להעביר איתו את ערב שישי בשלווה. פנחס - תפנה מקום בכורסא, אנחנו באים. 

סברי מרנן - פרק 28 (צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12)
חביב הקהל | צילום: מתוך "סברי מרנן", קשת 12