כשנודע ש"סקס והעיר הגדולה" תחזור לעונת המשך, רבים לא יכלו אלא לתהות: מה יהיה עם קארי, גיבורת הסדרה, ומיסטר ביג? העונה, שתענה לשם "…And Just Like That", כמחווה לאחד ממשפטי הקישור האהובים שקארי אהבה להשתמש בהם בטוריה, הוכרזה במאי השנה - ונהייתה לאחד האירועים הטלוויזיוניים המצופים של השנה. עם זאת, לא הרבה ידוע על עלילת העונה החדשה, אבל כן ידוע מי לא תשתתף בה: בהחלטה שנויה במחלוקת, קים קטרל (סמנת'ה ג'ונס, הצלע הרביעית והאיקונית לרביעייה הניו יורקית שכוללת אותה, את קארי, את שרלוט ואת מירנדה) לא חוזרת לעונה החדשה, ככל הנראה בעקבות הסכסוך שלה עם שרה ג'סיקה פרקר (קארי בראדשו). השבוע, אחרי שדלף למגזין פייג' סיקס דף מהתסריט של העונה החדשה, התמונה הולכת ומתבהרת, ויכול להיות שהיא תאכזב לא מעט מחסידיה של קארי.

בדף התסריט שהודלף מופיעות שתי סצנות עיקריות. על האחת מובהר שהיא נמחקה, אבל ראוי לציין שהיא מכילה דיאלוג של קארי עם מי שניתן להסיק שהם שני עורכי דין, שמשאיר את קארי "המומה", כלשון התסריט. ראוי לזכור ולהזכיר שמדובר באישה שנפרדו ממנה באמצעות פתקית: צריך לעבוד קשה במיוחד כדי להמם אותה. למה קארי צריכה בכלל לשבת ולשוחח עם עורכי דין? יכול להיות שהסצנה הארוכה והמשמעותית יותר שמופיעה בדף יכולה לענות על השאלה הזאת.

בסצנה השנייה קארי יושבת, כמו שראוי, לבראנץ' עם חברותיה. כמובן שחסרונה של סמנת'ה מורגש - ומי שמחליף אותה הוא סטנפורד בלאץ', חברה היקר וההומו של קארי, שעבורו מדובר בשדרוג משמעותי: המגזין The Cut, שניתח את הסצנות הנ"ל שורה אחר שורה, איבחן שזוהי הפעם הראשונה שסטנפורד מצטרף לבראנץ' הרשמי של קארי. אבל לא מדובר בבראנץ' חגיגי במיוחד, ובתסריט מובהר ששלוש הנשים וחברן יושבות בצידה האחורי של המסעדה, ליד המטבח, כשדלת המטבח נחבטת בסטנפורד בכל פעם בה אחד המלצרים יוצא ממנו. קארי מציעה לו להתחלף איתה, משום שהיא "רגילה לקבל מאחור" - מה שמצביע על כך שגם אם סמנת'ה האהובה בחרה שלא להצטרף לחברותיה, רוחה עדיין איתן.

View this post on Instagram

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

אבל הדרמה האמיתית שנחשפת בסצנה הזו נוגעת דווקא למערכת היחסים של קארי עם ביג. קארי מתארת את המקום בו הייתה עד עכשיו: "הלך לי טוב לפני כל זה, לא?". שרלוט, מירנדה וסטנפורד מאשרים, וקארי מוסיפה: "עשיתי את הפודקאסט שלי, חפפתי את השיער שלי. נכון, אולי לא אכלתי או ישנתי, אבל לפחות הרגשתי טוב לגבי הנישואין שלי. עכשיו אני עוד אחת מהרעיות שהוא היה מטפל בהן?". ועל כך אין אלא לומר: וואו. קודם כל - קארי, כך מתברר, עברה מכתיבת טורים, להקלטת פודקאסט, משל הייתה סטנדאפיסט מפלורנטין עם זמן פנוי. אבל חשוב כמעט כמו כל זה: מה קרה לה ולמיסטר ביג, לו נישאה בסוף הסרט הראשון (גם אם צופים מסוימים לא חשבו שמגיע לו, אחרי מה שעשה לה)? האם קארי מתארת משבר קל בחייה המשותפים עם איש העסקים החלקלק, או שמדובר בקרע שלא יאוחה?

שני ליהוקים לעונה החדשה מרמזים גם הם שלנשים העירוניות כנראה יהיו נושאי שיחה מסעירים למדי בארוחות הבראנצ' שלהם. הראשון הוא של השחקנית ברידג'ט מוינאהן, שנצפתה על סט הסדרה: היא לא שם מוכר, וגם לא פנים כל כך מוכרות - אבל ב"סקס והעיר", היא גילמה דמות חשובה בסיפור הרקע של מיסטר ביג: נטשה, אשתו לשעבר. נטשה אף התעמתה עם קארי בעונה השלישית של הסדרה, בעקבות הרומן שקארי ניהלה עם ביג כשעוד היה נשוי לה. האם נטשה חוזרת לעונה החדשה כדי להשיב לקארי כגמולה, או שהשתיים יפגינו סולידריות של נשים שנעזבו ע"י אותו הגבר ובכך יפתחו ידידות מופלאה? סביר שהתשובה תהיה איפשהו באמצע. או הרחק משתי האופציות הנ"ל. 

ברידג'ט מוינאהן, צילומי "סקס והעיר הגדולה" (צילום: Gotham/GC Images, Getty Images)
הופעת אורח שלא מבשרת טובות. ברידג'ט מוינאהן על סט הצילומים, אתמול | צילום: Gotham/GC Images, Getty Images

הליהוק השני שמעורר תהייה לגבי גורלם של קארי וביג הוא של ג'ון קורבט - שחקן שידוע בין השאר גם מתפקידו ב"החתונה היוונית שלי", אבל לעד ייזכר בתור איידן, מעצב הרהיטים המתוק שאהב את קארי אהבת אמת. איידן כבר שב לסאגה של קארי והבנות שלצידה בסרט "סקס והעיר הגדולה 2", והשניים אף חלקו נשיקה לוהטת, למרות ששניהם היו נשואים לאחרים באותו הזמן. יכול להיות שמאז, הסטטוס הזה השתנה עבור שניהם. 

העונה הבאה של "סקס והעיר הגדולה" תעלה בשירות הסטרימינג האמריקאי HBO מקס בסוף 2021. אל שלוש השחקניות שנותרו מצטרף.ת השחקן.ית שרה רמירז, שידוע.ה לנו בעיקר בתור ד"ר קאלי טורס מ"האנטומיה של גריי". בנוגע לאחת הסוגיות המעניינות, שרה ג'סיקה פארקר אמרה שהסדרה כן תתייחס למגפת הקורונה, שהכתה ללא רחם גם ברחובות ניו יורק, עירה האהובה של קארי. האם מנולו בלאנק השתדרגו מייצור נעליים לייצור מסיכות אותן קארי תוכל לעטות ברוב הדר, לפני שתזמין קוסמופוליטן ותלרלר עם חברותיה על כל מה שקשור אליה ורק אליה? רק ימים יגידו. בינתיים, לכל מי שתמך באיידן בקרב על לבה של קארי יש סיבה להיות אופטימי לגבי העונה החדשה.