כוכבת "בוורלי הילס 90210" שאנן דוהרטי נאבקת במחלת הסרטן כבר חמש שנים, ובראיון חדש היא מבהירה כי אין לה שום כוונה לוותר. דוהרטי אובחנה לראשונה בשנת 2015 כחולה בסרטן השד, ולפני שלוש שנים הודיעה בשמחה כי הסרטן בנסיגה וכי היא החלימה לחלוטין. אלא שבחודש פברואר האחרון הסרטן חזר, ובעוצמה גבוהה יותר, ולשחקנית נודע כי היא חולה בסרטן שלב 4 שכבר החל להתפשט לגב שלה.

"זה לא היה כאב של 'התאמנתי וקצת כואב לי", סיפרה בראיון למגזין ELLE על הימים הראשונים, "זה היה 'אלוהים, זה כואב!'". האונקולוג של דוהרטי אישר לה כי מדובר בגידול מחודש ששולח גרורות, והיא החלה בטיפולי הורמונים יחד עם תרופות מייצבות, אבל הסרטן שלה אובחן כסופני וככל הנראה עוד יתפשט למוח שלה, לריאות ולכבד.

בתחילה, דוהרטי מספרת, היא החלה לתהות למה זה מגיע לה. "חשבתי אוקיי, האם יש לי קארמה טובה? האם יש לי קארמה רעה? למה שתהיה לי קארמה רעה? התחלתי לעשות רשימת מלאי של דברים שעשיתי ודברים שעוד לא עשיתי, איך התנהגתי בחברת אנשים. אבל בסוף התהליך הזה הגעתי למסקנה שיש לי קארמה טובה. זה אולי לא נראה ככה, אבל הייתי בן אדם מאוד טוב". 

דוהרטי, יש לציין, מתייחסת לשמועות לפיהן היא שחקנית שקשה לעבוד איתה על הסט, שהחלו להתרוצץ עוד בימי "בוורלי הילס 90210". לטענתה, היום היא כבר אדם שונה לחלוטין. "כשחליתי בסרטן בפעם הראשונה", סיפרה, "זה היה מין דבר יפהפה בגלל שזה סוף סוף הפשיט ממני הכל. כל הקירות חוסלו, כל הטינה הילדותית - גיל 19 מבחינתי זו ילדות - נעלמה".

דוהרטי מתגוררת כעת במאליבו עם בן זוגה הצלם, ונשמרת במיוחד מפני נגיף הקורונה משום שהיא בקבוצת סיכון משמעותית. השניים החלו לפתח תחביבים כמו גינון ונגרות, ודוהרטי מספרת שהיא מתכננת לכתוב מכתבים לאמה, לבן זוגה ולחבריה כדי שיקראו לאחר מותה.

יחד עם זאת, השחקנית טוענת שהיא עדיין לא מוותרת על החיים כל כך מהר: "יש דברים שאני צריכה לומר לאמא שלי. אני רוצה שבעלי ידע כמה הוא משמעותי עבורי. אבל בכל פעם שמגיע הזמן לעשות את זה, זה מרגיש כל כך סופי. זה מרגיש כאילו אני נפרדת, ואני לא נפרדת. כל מי שנמצא בשלב 4 מתמודד עם דבר דומה, שאחרים רוצים לשלוח אותו הלאה, אבל אני לא מוכנה ללכת. יש בי עוד המון חיים. אני מרגישה כאילו אני אדם מאוד מאוד בריא. קשה לסכם את העניינים שלך כשאת מרגישה כאילו את הולכת לחיות עוד 10 או 15 שנה".

View this post on Instagram

Might need dance classes....

A post shared by ShannenDoherty (@theshando) on