מאז ומעולם, יוצרים ויוצרות של סרטים שזכו לחוות דעת צוננות דאגו להגיד שהביקורות הן לא מה שמעניין אותם. ועדיין, במקרה כמו של "הפשע האחרון" (The Last Days of American Crime), הסרט החדש והפופולרי של נטפליקס, יכול בהחלט להיות שנרשמה אכזבה מסוימת. בכל זאת - לא כל יום הסרט שלך משווה שיא שלילי במיוחד.

סרט האקשן החדש, בכיכובו של השחקן אדגר רמירז ("קרלוס", "הרצח של ורסצ'ה"), מבוסס על נובלה גרפית באותו שם מ-2009 ומציג מציאות בעתיד הלא-רחוק, בה הממשלה האמריקאית מחליטה לשדר תדרים למוחות האזרחים שיגרמו להם לא להיות מסוגלים לבצע פשעים. בעקבות ההחלטה, שודד בנקים (רמירז) מצטרף לתכנון שוד אחד אחרון לפני שטיפת המוחות הגדולה - והסרט עוקב אחריו. רמירז הוא לא השם הגדול היחיד שמעורב בסרט, שבויים על ידי אוליבר מגטון, במאי "חטופה 2" ו"חטופה 3" שזכו להצלחה גדולה.

למרות כל נתוני הפתיחה המבטיחים, נראה ש"הפשע האחרון" לא התקבל בזרועות פתוחות. הוא אמנם הפך לאחד הסרטים המבוקשים ביותר של הרגע בנטפליקס, והתמקם בראש טבלת הכותרים הפופולריים שלה, אבל מבחינת המבקרים לא מדובר בהצלחה גדולה בכלל. עד כמה היא לא גדולה? נכון לרגע זה, "הפשע האחרון" השווה שיא שלילי בכל הנוגע לדעת המבקרים, הישג שהגיעו אליו רק סרטים כמו "גוטי" ו"השישה המגוחכים". ואם אתם לא יודעים באילו סרטים מדובר - יש לזה סיבה. 

אתר דירוג הסרטים Rotten Tomatoes מעניק ל"הפשע האחרון", נכון לעכשיו, את הציון הנמוך ביותר שיש - 0% (מתוך 100). לא מדובר בדעתו של מבקר כזה או אחר של האתר, אלא בשקלול של כל הביקורות הזמינות אודות הסרט - ונראה שבאף אחת מהן לא נמצאת דעה חיובי כלשהי על הסרט. בין ה"מחמאות" שפוזרו  בביקורות: "פנטזיה על בחור קשוח שנשכחת באופן מיידי", "קולנוע לא טוב אפילו לבעלי מוח-תנין (מוח השוקל 8-9 גרם, ר.א)" וגם "הפשע האמיתי כאן הוא שהסרט הזה בכלל קיים מלכתחילה".

וזה לא שמצד הגולשים המצב טוב בהרבה: בקרב צופי הסרט שניגשו לאתר והעניקו לו את הדירוג שלהם, זכה הסרט לציון של 21% בלבד. לצורך השוואה, סרט הקולנוע "קאטס" מתחילת השנה, שנשחט הן על ידי הקהל והן על ידי המבקרים, זכה לציון של 53% בקרב הצופים ול-21% בקרב המבקרים. 

ועדיין, בניגוד ליתר הסרטים שזכו לאותו תואר מפוקפק, ל"הפשע האחרון" עדיין יש מקום מסוים לאופטימיות. מדובר בסרט חדש למדי, וקיים סיכוי שאחוזי התמיכה שלו - בין אם של הקהל או של המבקרים - יעלו בימים הקרובים. במידה והסרט אכן יזכה לתגובות חיוביות, הן כנראה יגיעו מצופים סבלניים במיוחד, מאחר והמוטיב החוזר בין כלל הביקורות הוא אורכו של הסרט - לא פחות מ-148 דקות. או כפי שאחת המבקרות הגדירה את הסרט: "כל דקה (מתוך 148) מרגישה כמו עונש".