באחד מפרקי השעשועון האמריקאי "מלך הטריוויה" (Jeopardy) ששודרו השבוע, נאלצו המתחרים לבחור תשובות מתוך קטגוריית "איפה הכנסייה הזו?", כאשר אחת מהן הייתה - "כנסיית המולד שנבנתה במאה הרביעית לספירה". כנסיית המולד ממוקמת בבית לחם, שנמצאת כעת בריבונות פלסטינית עמוק בתוך הגדה המערבית, אך באזור ישנה גם נוכחות ישראלית. כך, שאלת המיקום של הכנסייה אינה פשוטה כלל. 

קייטי נידל, אחת המתחרות בשעשועון, בו המתמודדים מקבלים חידה המנוסחת כתשובה ומתבקשים לפתור אותה בצורת שאלה, לחצה ראשונה על הפעמון וענתה - "מהי פלסטין?". המנחה מיהר לשלול את תשובתה ולהוריד לה נקודות, ומתחרה נוסף ענה - "מהי ישראל?", תשובה שהתקבלה לחלוטין וזיכתה אותו בנקודות. זאת למרות שכאמור, מבחינה טכנית גרידא, תשובתה של קייטי היא הנכונה, ובית לחם נמצאת בשליטת הרשות הפלסטינית.


גולשים רבים ברשת מיהרו למחות על העניין: "לא מקובל על הדעת!", כתב אחד מהם, "בית לחם היא בשליטה פלסטינית וישראל כובשת אותה. התוכנית חייבת להתנצל על כך שהיא תומכת בכיבוש הישראלי שגונה על ידי כל העולם". "איבדתם צופה קבוע", כתב אחר, "תודה לך קייטי על שאמרת את האמת, והמבט שלך למנחה היה יקר מפז". גולשים רבים אף ציינו כי כאשר התוכנית חזרה מהפסקת הפרסומות, מניין הנקודות של קייטי חזר לקדמותו, מה שלפעמים קורה כאשר צוות התוכנית עולה על טעות ומתקן את עצמו תוך כדי. יחד עם זאת, במקרה הזה הטעות לא תוקנה בשידור, אלא רק במניין הנקודות. "הנקודות שלה שירדו מ-4,800 ל-4,600 בעקבות התשובה ה'לא נכונה' שבו ל-4,800", הבחינה גולשת אחרת, "אבל גם ג'ק שמר על הנקודות שלו". "אהבתי את המבט של קייטי שפנתה לשופטים ב'אתם פאקינג צוחקים עלי?!', ואחרי הפרסומות היא קיבלה את הנקודות שלה בחזרה מבלי שהסבירו לצופים למה... בחיים לא ראיתי את זה קורה", התמרמר אחר.
אפילו קייטי עצמה התערבה במהומה והביעה את דעתה החד משמעית - "תודה! פלסטין צריכה להיות חופשייה", והוסיפה את דגל הרשות.


בתגובה לסערה, הפקת התכנית מסרה הצהרה דרך האתר הרשמי שלה, והסבירה כי נודע לה רק במהלך הצילומים על הפער בין אותה שאלה לתשובה שנחשבה על ידה נכונה. בהתייחסות לעובדה שלא שודר שום תיקון לטעות, ההפקה הצהירה כי "בעקבות טעות אנוש בהליך הפוסט-פרודקשן, הגרסה הלא נכונה של המשחק שודרה". "אנחנו מתנצלים על הטעות ונעשה כל מאמץ כדי לוודא שזה לא יקרה שוב", הוסיפה.