לפני כמה שבועות עלתה בארצות הברית העונה החדשה של "ג'ון הנבל" (Dirty John), סדרת אנתולוגיה המתמקדת בסיפורים אמיתיים של מערכות יחסים הרסניות בין גברים לנשים. העונה הראשונה, שעלתה בנטפליקס ישראל לאחר שידורה בארה"ב, גוללה את סיפורה האמיתי של דברה ניוול שנפלה ברשתו של הנוכל המדופלם ג'ון מיהאן אשר מירר את חייה. הסיפור המסקרן שעמד מאחורי הסדרה זכה ללא מעט תשומת לב - והיא חודשה לעונה לשנייה.

העונה החדשה של "ג'ון הנבל" מתמקדת בסיפורה המתוקשר של בת' ברודריק (בכיכובה של אמנדה פיט, "כולנו יחד") ובמערכת היחסים שלה עם בן זוגה דן (כריסטיאן סלייטר, "מר רובוט"), ובואו נאמר זאת כך - לא רק שלא קוראים לו ג'ון, הוא גם ממש לא הנבל בסיפור. ובכל זאת, העונה השנייה שמרה על שמו של המותג, קראה לעצמה "ג'ון הנבל: סיפורה של בטי ברודריק" - ויצאה לדרך. סיפורה המסקרן של ברודריק הוא כזה שצריך לראות (ולקרוא) בשביל להאמין לו, ועד שהעונה החדשה תגיע לנטפליקס, הנה כל מה שצריך לדעת עליה. ספוילרים, מטבע הדברים, מכאן ואילך.

כאמור, מדובר לכאורה בסיפור אהבה די פשוט: בטי ודן נפגשו במסיבה כאשר היא הייתה בת 17 בלבד, והתחתנו ארבע שנים לאחר מכן בשנת 1969. דן הפך לעורך דין מצליח, השניים הביאו לעולם ארבעה ילדים והמשפחה כולה נראתה מבחוץ כמשפחה מאושרת לכל דבר ועניין. אלא שאז גילתה בת' שדן בוגד בה עם העוזרת שלו, לינדה קולקנה, והעניינים רק התדרדרו משם.

בתם של השניים, קים, מספרת כי אמה הייתה מקבלת התקפי זעם "כל הזמן" במהלכם הייתה צועקת על דן, נועלת אותו מחוץ לבית, ופעם אחת אף השליכה עליו מערכת סטריאו. בראיון שקיימה בת' עם עיתון הלוס אנג'לס טיימס בשנת 1990 סיפרה כי "אנשים שהכירו אותי לפני 1983 הכירו את האני האמיתית. 1983 הייתה כמו גרזן שהושלך לעבר החיים שלי". 

גם לאחר שבת' הסכימה להתגרש מדן, השניים נקלעו לקרב גירושין מכוער וארוך שנמשך חמש שנים שלמות, ובמהלכו טיפחה בת' שנאה יוקדת ועזה כלפי דן וכלפי לינדה, שאותה כינתה "זונה טיפשה וחסרת חינוך". הפעולות של בת' הפכו ליותר ויותר קיצוניות - היא התנגשה עם המכונית שלה בתוך ביתו החדש של דן, ריססה בגרפיטי את חדר השינה, שרפה את כל הבגדים שלו, מרחה פאי על המיטה בה ישן, השליכה בקבוקי יין על הקירות בביתו והשאירה לו הודעות מגונות במשיבון האלקטרוני.

דן בסופו של דבר נאלץ להוציא צו הרחקה נגד בת', ואף הגיש נגדה תלונות במשטרה, גרם למעצרה ובשלב מסוים אף לכליאתה במוסד פסיכיאטרי. במקביל, דן התחתן עם לינדה וקיבל אפוטרופסות בלעדית על ארבעת הילדים של השניים, אך המשיך לשלם לבת' דמי מזונות בסך 16,000 דולר בחודש, כפי שנקבע בהסכם הגירושין, ואף קנה לה בית בשכונת לה ג'ולה בקליפורניה על מנת שתצא לו מהחיים. זה לא עזר. "הלוואי ויכולתי לגמור את הסיפור המייגע הזה", כתבה אז בת', "ניסיתי לסיים אותו לפני חמש שנים כששרפתי את הבגדים שלו וזרקתי אותו מהבית. אם זו הדרך שבה סכסוכים ביתיים מסתיימים בבית המשפט, מה הפלא שיש כל כך הרבה רציחות? אני נואשת, מה בחורה נחמדה כמוני אמורה לעשות?".

התפנית האפלה בסיפור הגיעה בנובמבר 1989, כאשר בת' גנבה מאחת מבנותיה את המפתחות לביתם של דן ולינדה, פרצה לביתם באישון לילה וירתה בשניהם למוות בעודם ישנים. בת' נעצרה וטענה בחקירתה כי אין לה שום זיכרון מהתקרית. המשפט הראשון שלה הסתיים ללא החלטה ברורה של חבר המושבעים, אך במשפט השני היא הורשעה ברצח מדרגה שנייה, וכעת היא מרצה את עונשה בכלא. בת' כעת בת 72, והדיון הבא בשחרור המוקדם שלה נקבע לשנת 2032, כך שהסיכוי שתצא מהכלא בחיים הוא לא גבוה. הסיכוי שנתמכר לעונה החדשה - דווקא כן.