"המנדלוריאן" הייתה אחת הסדרות המצליחות של השנתיים האחרונות, כאשר זכתה ללא מעט שבחים ואף הועמדה לפרס האמי האחרון בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר - אבל בימים האחרונים היא עלתה לכותרות דווקא בנסיבות פחות מחמיאות. כוכבת הסדרה ג'ינה קראנו, שגילמה את קארה דיון, הצליחה לעורר מחלוקת של ממש כאשר פרסמה בחשבון האינסטגרם שלה סטורי שנוי במחלוקת (שכבר נמחק מאז): השחקנית שיתפה פוסט בו נערכת השוואה בין התחושה של להיות שחקן רפובליקני בהוליווד לבין להיות יהודי בתקופת השואה.

אחרי שהסטורי ההוא גרר זעם רחב כלפיה, השחקנית, שידועה בשל התבטאויות בעייתיות בתחום הפוליטי, פוטרה מתפקידה ב"המנדלוריאן". אולפני לוקאספילם שחררו הצהרה בה נכתב כי "ג'ינה קראנו לא מועסקת יותר על ידינו ואין לנו תוכניות לעבוד איתה בעתיד. הפוסטים שלה ברשתות החברתיות משפילים אנשים על בסיס הזהות התרבותית והדתית שלהם וזה מתועב ולא מתקבל על הדעת". בהמשך, גם סוכנות הטאלנטים בה היא הייתה חתומה נפרדה ממנה לשלום.

להחלטה הזו של אולפני לוקאספילם אמנם היו תומכים רבים, שהסכימו כי יש להוקיע אמירות כמו אלה של קראנו, אבל לצד התומכים ההם - גולשים רבים דווקא התנגדו בתוקף לבחירה לפטר את השחקנית והחלו לקרוא לחרם על שירות הסטרימינג דיסני פלוס, בו משודרת הסדרה. התיוג CancelDisneyPlus# הפך לפופולרי במיוחד בימים האחרונים, כאשר גולשים רבים, ביניהם אקטיביסטים ואנשי תרבות, טוענים כי הם מתכוונים לבטל את המנוי שלהם לענקית הסטרימינג בעקבות פיטורי קראנו.

הפרשן דייב רובין כתב, "דיסני ביטלה את ג'ינה קראנו, אז אני מבטל את מנוי הדיסני פלוס שלי. אנחנו צריכים להפסיק לתת לאנשים האלה את הכסף שלנו ולבנות זכייניות חדשות". גם היוטיובר פאול ג'וזף ווטסון, הגיב על החלטת האולפנים ואמר כי פיטוריה הוכיחו ש"ג'ינה קראנו צדקה לחלוטין" בדבריה על בריונות פוליטית והדחקה של דעות לא פופולריות.

אחרים טענו כי מדובר בצעד צבוע לחלוטין מצעד לוקאספילם. "תפסיקו לתת את הכסף שלכם לאנשים ששונאים אתכם", כתב האקטיביסט הימני ג'ק פוסובייק, וציין כי דיסני העסיקה את הבמאי ג'יימס גאן למרות פוסטים שפרסם בעבר בהם צחק על נושאים כמו פדופיליה ואונס (הבמאי פוטר מעבודתו ב-2018 בעקבות אותם פוסטים בעייתיים, והועסק מחדש ב-2019 כדי לביים את "שומרי הגלקסיה"). "זה שדיסני העסיקה מחדש את ג'יימס גאן אבל פיטרה את ג'ינה קראנו, זה אומר הכל", הסביר.

הסופרת מולי המניגווי גם היא לא נשארה אדישה למהלך ושיתפה תמונה המוכיחה כי היא ביטלה את מינויה לשרת. אחד משורדי הטבח בתיכון דאגלס, קייל קשוב, טען כי "ג'ינה קראנו פוטרה בגלל שהיא שמרנית". קתרינה היידון, עורכת בעיתון הימין דיילי קולר, כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "הפוסט של ג'ינה קראנו העלה את הנקודה לפיה אלימות המונית מתחילה בשנאה לשכן שלך. לא רק שזה נכון ללא עוררין, אלא זו גם נקודת מבט למצווה 'ואהבת לרעך כמוך'". 

פיטוריה של קראנו הגיעו לאחר פרק זמן ממושך במהלכו מעריצי הסדרה לוחצים על האולפנים להפסיק להעסיק את השחקנית, כאשר על פי מקורות, האולפנים "חיפשו סיבה לפטר אותה בחושיים האחרונים": הפוסט ההוא ששיתפה לא היה הראשון הבעייתי, והשחקנית ידועה, כאמור, בשל פוסטים שנויים במחלוקת שפרסמה לאורך הזמן, הכוללים הצהרות טרנספוביות מצידה, לעג לעטיית מסכות פנים והפצה של מידע שקרי לגבי הונאה בבחירות האחרונות בארה"ב.

פחות מיממה לאחר פיטוריה, סיפרה קראנו בריאיון למגזין דדליין כי היא כבר עובדת על פרויקט חדש יחד עם האתר השמרני The Daily Wire. "האתר עוזר להגשים את אחד החלומות שלי - לפתח ולהפיק סרט משלי. זעקתי והתפילה שלי נענתה. אני שולחת מסר ישיר של תקווה לכל מי שחי בפחד שההמון הטוטליטרי יבטל אותו. רק התחלתי להשמיע את הקול שלי, שעכשיו חופשי מתמיד, ואני מקווה שזה ייתן השראה לאחרים לעשות את אותו הדבר. הם לא יכולים לבטל אותנו אם לא ניתן להם".