ביולי 2020 גופתה של נאיה ריברה, המוכרת בעיקר בתור סנטנה לופז מ"גלי", נמצאה באגם פירו שבקליפורניה אחרי ימים של חיפושים. בהצהרה מטעם לשכת השריף המקומית נמסר בזמנו כי ריברה ובנה בן ה-4, שיצאו לשיט באגם, ככל הנראה שחו במים והבחינו כי הסירה מתרחקת מהם. השחקנית הצליחה להעלות את הילד לסיפון בבטחה, אך כוחה לא עמד לא להציל גם את עצמה והיא טבעה למוות, כשהייתה רק בת 33.

את תפקידה הזכור ב"גלי", שירדה מהמסך ב-2015, השחקנית הספיקה לסיים לפני מותה. אבל לצד הסדרה המוזיקלית המצליחה, השחקנית המנוחה גם השתתפה בסדרות טלוויזיה נוספות - אחת מהן, "סטפ אפ: הסדרה", עוד לא הסתיימה להצטלם כשריברה הלכה לעולמה. הסדרה, המבוססת על סדרת הסרטים המצליחה "סטפ אפ", עוקבת אחר התלמידים ואנשי הסגל של "היי ווטר", בית ספר נחשב לאומנויות באטלנטה. ריברה גילמה בסדרה את קולט ג'ונס במשך שתי העונות הראשונות, ובעקבות מותה הטרגי בקיץ האחרון, רבים מצופי הסדרה היו משוכנעים שדמותה של קולט תיהרג גם היא.

אבל, למרבה ההפתעה, יוצרי הסדרה החליטו לשמור על דמותה של קולט גם לעונה השלישית - וללהק עבורה שחקנית אחרת, שמה כריסטינה מילאן, שתחליף את מקומה של ריברה המנוחה. בהצהרה שפורסמה בשני האחרון על ידי שחקן הסדרה, הזמר ני-יו, נכתב כי "אין תחליף לנאיה. בואו נבהיר את זה. רוחה חיה בזכרונות שלנו ובכל חלק של הסדרה הזו ושל מה שהיא תהיה. לכריסטינה יש נעליים גדולות להיכנס אליהן והיא יודעת את זה, מה שמראה על יכולותיה ועל הכבוד שלה כאדם וכאמנית. אני בטוח ביכולת שלה להביא אנרגיה ואור לדמות הזו, שהמעריצים של נאיה ושאר העולם יאהבו". 

אותה הצהרה הצליחה להכעיס לא מעט ממעריציה של ריברה, שטענו כי הבחירה להחליף את השחקנית (במקום האפשרות המתבקשת להרוג או "להעלים" את הדמות) איננה מכבדת את זכרה. גולש אחד כתב, "אתם רציניים?! לא יכולתם פשוט לכתוב את הסיפור מחדש? אין מצב שאני עומד לצפות בעונה החדשה עם מישהי אחרת שתגלם את התפקיד של קולט ששייך לנאיה. אני מאוד מאוכזב כי באמת רציתי לצפות בעונה 3, אבל ברצינות, זה כמעט לא מכבד".

גולשת אחרת הביעה את דעתה, "אתם אומרים ש'אין תחליף לנאיה', אבל אז... איך אתם יכולים להסביר את זה? תתביישו לכם, ובבקשה אל תשתמשו בשם שלה בשביל זה. זה כל כך לא מכבד". גולשת נוספת לא יכולה הייתה להישאר אדישה: "אתם לא יכולים לדבר בשם המעריצים של נאיה. בלי לזלזל בכריסטינה, אבל הם לא עומדים לצפות יותר. יכולתם לחתוך את הדמות שלה וליצור דמות חדשה. זה מאוד לא מכבד בעבור העבודה של נאיה". עוד גולשת הגיבה, "כל הצופים שהיו לכם - איבדתם אותם. פישלתם בגדול". 

בהצהרה שפרסמה מילאן עם הדיווח הרשמי על ליהוקה לסדרה, שיתפה השחקנית כי "אני מאוד מתרגשת להצטרף למשפחת 'סטפ אפ'. אני יודעת שיש לי נעליים גדולות להיכנס אליהן. אני מקווה להוקיר את נאיה, את המשפחה שלה, החברים והמעריצים שלה עם הופעה מעולה".