"הרגיע אותם לדבר איתו": בשבוע שעבר מלאה שנה לפטירתו של רוני דניאל, הפרשן הביטחוני המיתולוגי של חברת חדשות 12 שהלך לעולמו בגיל 73. במוצאי שבת, ערב ט' באב, ישודר בקשת 12 הסרט התיעודי "רוני", שמציג את סיפור חייו האישי והמקצועי של העיתונאי במילותיו שלו.

בין המשתתפים בסרט נמצאת גם יונית לוי, מגישת "המהדורה המרכזית" ומי ששידרה לצדו של דניאל במשך כל המלחמות וההסלמות הביטחוניות של שני העשורים האחרונים. "היינו ימים ארוכים בקריית שמונה, כמויות אדירות של רקטות כל הזמן", לוי מספרת בסרט על השידורים מהשטח בימי מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006, "כל ערב ההורים שלי מתקשרים ומבקשים שאחזור. וכל ערב אותו ריטואל, אני מעבירה את הטלפון לרוני שידבר עם אמא שלי ושידבר עם אבא שלי. והוא מדבר איתם דקות ארוכות, כשהדבר העיקרי שהוא אומר זה 'אני אשמור עליה, אל תדאגו'. וככה מתנתקת השיחה כל ערב. וזה הרגיע אותם. זה לא הרגיע אותם כשאני אמרתי שזה לא מסוכן, כי זה היה שקר, אבל זה הרגיע אותם לדבר איתו".

סרט הדוקו "רוני" יגולל את סיפורו דניאל ז"ל באמצעות חומרי ארכיון, תמונות וראיונות אישיים עם האנשים שהיו הכי קרובים אליו; הוא יעסוק בילדותו בעיראק, העלייה לארץ ביחד עם אמו ואחותו לקיבוץ מעוז חיים, אביו שנותר מאחור, השנים ככתב צבאי בקול ישראל והדיווח על כיבוש החרמון, השנים ככתב צבאי בחדשות 12 בעודו משרת כמג"ד במילואים, הביקורת שנשמעה כלפיו לאורך הקריירה, החברות עם אריק איינשטיין והסיבה שבגללה התלבט אם להמשיך לחיות. בין המשתתפים בסרט, בנוסף ללוי: יואב לימור, אלון בן דוד, רזי ברקאי, כרמלה מנשה, ברהנו טגניה, אבי וייס ואחרים.