למרות שמדובר בתוכנית ריאליטי מצולמת וערוכה שבה הכל בשליטה, הגרסה האמריקאית של "הישרדות" מתמודדת בימים אלה עם שערוריית הטרדות מיניות בלתי צפויה שמכילה, כיאה לפורמט, לא מעט טוויסטים ובגידות.

הכל התחיל ביום הראשון של העונה ה-39 הנוכחית, כאשר המתמודדים נחתו באי פיג'י והחלו להכיר זה את זה. כבר אז, טוענת קילי קים, סטודנטית לתואר שני בת 29, כי סוכן השחקנים דן ספיילו בן ה-48 החל לגעת בה בצורה לא ראויה. הוא הניח את ראשו על הברכיים שלה, ליטף את שיערה והניח יד על המותן שלה. "זה מאוד מבאס כי אי אפשר להתלונן על זה", אמרה מול המצלמות, "תמיד יש השלכות לחשיפה. זה קורה בחיים האמיתיים, בעבודה, בבית הספר. אי אפשר לומר כלום כי זה ישפיע על מסלול הצמיחה שלך ועל איך שאנשים יסתכלו עליך".

אז קים החליטה לומר לחברי שבט שלה שהיא רגישה לחיידקים ולא אוהבת שנוגעים בה. בנוסף לקחה את ספיילו לשיחה על החוף וביקשה ממנו לשמור את הידיים שלו לעצמו. אלא שבפרק ששודר לאחרונה התברר כי ספיילו עדיין המשיך לגרום לקים להרגיש לא בנוח, ולטענתה גם לנשים אחרות בשבט. "זו לא רק בחורה אחת, זה דפוס פעולה", אמרה בעודה מחזיקה את הדמעות. "צריך שזה יקרה לעוד חמש נשים כדי שאומר לעצמי 'הדרך שבה אני מרגישה היא ממש אמיתית, זה לא בראש שלי, אני לא מגזימה'. הוא עשה את זה לחמש נשים נוספות במשחק וזה מבאס, זה ממש ממש מבאס".

בשלב הזה, באופן חריג למדי, נשמע קולו של אחד המפיקים מאחורי הקלעים שניהל את הראיון עם קים, מה שלעולם לא קורה בתוכנית - "את יודעת שאם יש בעיות ברמה של משהו שצריך לקרות, בואי אלי ואני אדאג שזה יפסיק. אני לא רוצה שאף אחד ירגיש לא בנוח". קים טענה שהיא לא רוצה שהוא יתערב כדי לא להרוס את סיכוייה לנצח במשחק. יחד עם זאת, כך נטען בפרק, המפיקים שוחחו עם כל המשתתפים באופן פרטי וגם כקבוצה על גבולות אישיים, וספיילו אף קיבל אזהרה רשמית.

View this post on Instagram

A post shared by CBS Survivor (@officialsurvivor_cbs) on

בשלב הזה החלה קים להתחבר עם שתי נשים נוספות בשבט שטענו כי ספיילו גרם גם להן להרגיש לא בנוח, ויחד הן זממו להיפטר ממנו. הן פנו לג'נט, בת הברית הגדולה ביותר של ספיילו, סיפרו לה מה קרה להן ושכנעו אותה לבגוד בו ולהדיח אותו במועצת השבט הקרובה. "בהתחלה חשבתי שהוא פשוט מיושן ושהוא לא חושב על מה שהוא עושה", אמרה ג'נט למצלמה, "ואם יש סיכוי שהוא חף מפשע זה יהרוס אותו. אבל נדיר שיש הוכחות ב-100 אחוזים".

אלא שבמועצת השבט הגורלית התברר כי שתי הנשים הנוספות שפנו לקים למעשה המציאו את סיפורי ההטרדות שלהם במסגרת אסטרטגיה להדיח את ספיילו על מנת להציל את עצמן במשחק. כתוצאה מכך, קים עצמה הודחה, וספיילו נותר בשבט - ובמשחק.

ג'נט, שהצביעה נגדו כתוצאה מהמזימה, נותרה שבורה: "ההצבעה הזו לא הייתה מבוססת על המשחק, אלא על הרצון לעשות את מה שנכון", אמרה בעודה בוכה, ומבלה את הלילה הרחק מהשבט על החוף. "אני חושבת שלכל מה שקשור להטרדה מינית אין מקום בסביבה הומוריסטית או בסביבה משחקית. חיים יכולים להיהרס כשמתרחשת הטרדה, וחיים יכולים להיהרס אם מאשימים אותך על לא עוול בכפך. זה חזק מדי בשביל לשחק עם זה".

במועצת השבט הבאה החליט המנחה, ג'ף פרובסט, לפתוח את הנושא מול המשתתפים, בעוד קים שעברה לשבת בצד המושבעים, נאלצה לשבת בצד בשקט. פרובסט שאל את ספיילו אם היה מודע לכך שגרם לנשים להרגיש לא בנוח, וספיילו התעצבן. "אנחנו לא הולכים לעזוב את זה?", אמר לפרובסט, שענה: "אתה צודק, אני לא הולך לעזוב את זה".

"אין ספק שספיילו גרם לחלק מהנשים, כמו קים, להרגיש לא בנוח", אמר פרובסט בראיון לאחר שידור הפרק, "והוא היה צריך להתמודד עם זה. אבל באופן מובן, הוא גם רצה להגן על עצמו מפני האשמות אחרות שהיו לא נכונות וחלק מאסטרטגיה".