הסדרות של לינה דנהאם ("בנות") נועדו לעורר מחלוקת. אפשר לומר שפרובוקציה - יחד עם הבאת כיעור ואמת למסך - הן באמת סימן ההיכר של היוצרת והשחקנית, והם אלה שמיתגו אותה כקול יוצא דופן בעולם הטלוויזיה. הסדרה החדשה של דנהאם, שעוד לא עלתה למסכים, מעוררת גם היא מהומה של ממש, רק שהפעם זה קרה דווקא מכל הסיבות הלא נכונות. הסדרה החדשה מבית שירות הסטרימינג HBO מקס, בשם "Generation" ("ג'נריישן"), הייתה הפיילוט הראשון שנבחר להגיע לשרת אי אז ב-2019. עברה יותר משנה עד שהחלו הצילומים, אבל מהרגע בו סוף סוף הופעלה המצלמה - לא לקח זמן רב מדי עד שהסדרה הסתבכה בצרות, כאשר התגלתה שורת מחדלים שהתקיימה על סט הצילומים.

על פי דיווח של מגזין וראייטי, בשבוע שעבר כמה מניצבי הסדרה יצאו מסט הצילומים בסערה, ושניים מהם אף התפטרו מתפקידם בסדרה, לאחר שגילו כי הם צפויים להשתתף בסצנה המתרחשת בשיעור מדעים וכוללת נתיחת חתולים. עד כה, זה נשמע כמו סצנה טיפוסית מאוד לסדרות תיכון - אבל זה ממש לא המצב: אותה סצנה כללה שימוש בגופות אמיתיות של חתולים.

השמועה על הטענות ההן הופצה לראשונה ברחבי הטוויטר ביום שישי האחרון, כאשר על פי ההאשמות - נאמר לניצבים כי מדובר בצפרדעים מתות, ובהמשך הם הופתעו לגלות שמדובר, כאמור, בגופות חתולים. "הם הגיעו וראו חתולים מתים, וציפו מהם להישאר", כתב גולש אחד, שטען כי "חבר מהתעשייה" סיפר לו על האירוע, וציין גם כי "לאנשים היו תגובות טראומתיות" למראה המחריד - מה שהביא אותם, כאמור, לצאת מהסט. וזה לא נגמר כאן: מחדל נוסף שהתרחש על סט הצילומים נחשף גם הוא ברשתות החברתיות. אותו גולש הסביר כי "הדובדבן שבקצפת מעל החוויה הטראומתית שלהם, הייתה כשבסוף יום הצילומים השני הם הודיעו שאחד מהצלמים נמצא חיובי לקורונה. זה היה צריך להיחשף מוקדם יותר, אבל ברור שהם רצו את הצילומים עם החתולים האלה". אותו גולש דרש: "הסט הזה צריך להיסגר באופן מיידי. זה לא מקובל". 

לינה דנהאם (צילום: Emma McIntyre, GettyImages IL)
לא הייתה על הסט. לינה דנהאם | צילום: Emma McIntyre, GettyImages IL

מגזין וראייטי פנה ל-HBO מקס בנוגע לאותן האשמות, ולמרות שהרשת לא אישרה ישירות כי אכן מדובר בחתולים - נטען כי "דגימות בעלי החיים" אושרו כמוסריות בהתייעצות עם ארגון American Humane, שנעשה דרך חברת אספקה ביולוגית שעובדת עם בתי ספר. על פי HBO מקס, הניצבים שהביעו "אי נוחות" קיבלו שכר מלא על עבודתם החלקית. עוד נמסר כי "לאחר דיון עם צוות הקריאייטיב, הסצנה תשוחזר ולא תופיע בסדרה. אנחנו מצטערים מאוד שזה קרה". באשר להודעה על איש הצוות חולה הקורונה, כשאמור הגיעה באיחור, דובר הרשת טען כי ההפקה "ידעה על תוצאות הבדיקה רק לאחר שיום הצילומים הסתיים" (מה שסותר את ההאשמות המקוריות). 

אתמול, דנהאם מסרה הצהרה לווראייטי במסגרתה היא הגיבה על האירוע הביזארי. לדבריה, היא לא הייתה על הסט - מאחר שהיא עסוקה בצילומי סרט חדש אותו היא כותבת ומביימת. השחקנית אמנם לא נכחה ביום הצילומים הנודע לשמצה, אך היא הביעה מורת רוח מהשימוש בבעלי חיים מתים אמיתיים והסבירה כי היא מצדדת בהחלטה לגנוז את הסצנה ההיא: "אני לא משתמשת בגופות של בעלי חיים בעבודה שלי, אף פעם, ולא הייתי על הסט או מודעת לכך שהשתמשו בהן בסצנה שצולמה לאחרונה, שמתארת משימת כיתה בשיעור ביולוגיה. אני תומכת לחלוטין בהוצאת הסצנה מתוך הסדרה". 

הסדרה, שנוצרה על ידי זלדה ברנץ ואביה דניאל בראנץ, שגם מביים, עוסקת בחייהם של תלמידי תיכון ובחקר שלהם את עולם המיניות המודרנית, כאשר הם בוחנים מחדש את אמונותיהם העמוקות לגבי החיים, האהבה, וטבע המשפחה שלהן בקהילה השמרנית בה הם חיים.