הזוכה ב"הכוכב הבא" יהיה הנציג הישראלי לאירוויזיון: בתאגיד השידור כאן החליטו שמי שייצג את ישראל בתחרות השירה הפופולרית ייבחר במסגרת ריאליטי המוזיקה של קשת 12, זאת למרות ההצלחה של נועה קירל שהגיעה למקום השלישי בתחרות ונבחרה על ידי צוות שהקים התאגיד. על פי אנשי תאגיד השידור ההחלטה התקבלה, בין היתר, בעקבות העלויות הכבדות של מימון ההכנות לתחרות האירוויזיון ושיגור המשלחת הישראלית לליברפול - עלות שאותה מבקשים בתאגיד להשקיע בתוכן מקורי חדש.

כזכור, כאן וקשת כבר שיתפו פעולה בעבר במשך שש עונות - שבכולן ישראל עלתה לגמר האירוויזיון. בין הנציגים שנבחרו ב"הכוכב הבא" הייתה גם את נטע ברזילי - שזכתה במקום הראשון עם "Toy" והביאה את האירוויזיון לישראל ב-2019.

שוברת שיאים. נטע בגמר האירוויזיון
זכתה במקום הראשון באירוויזיון. נטע ברזילי

בשנתיים האחרונות, הזוכה ב"הכוכב הבא" זכה בפרס של מיליון שקלים להזנקת הקריירה. הזוכה בעונה השמינית היה תמיר גרינברג ובעונה התשיעית אליאב זוהר הוכתר כמנצח. באירוויזיון 2022 הנציג הישראלי, מיכאל בן דוד, נבחר בתוכנית "אקס פקטור ישראל" ברשת 13, אך לא הצליח להעפיל לגמר התחרות.

כזכור, נועה קירל סיימה את האירוויזיון השנה במקום השלישי. בתחרות, שהתקיימה בליברפול, זכתה לורין השוודית עם השיר "Tattoo". יום לפני הגמר זכתה קירל בתואר "חביבת הקהל", בפעילות משותפת של האירוויזיון וטיקטוק העולמית. "זה כבוד מטורף. מקום שלישי באירוויזיון זה באמת מאוד מאוד מכובד, אז אנחנו מרוצים וגאים", אמרה הזמרת בסיום התחרות.