נתחיל מהשיא: העונה השלישית והמצופה של פאודה הוצגה לראשונה בטיזר מסקרן. בעונה החדשה צוות המסתערבים בראשות דורון בגילומו של יוצר הסדרה ליאור רז (יחד עם אבי יששכרוף), יוצא למשימה לפגוע בתשתית החמאס המופעלת מעזה, ולהגיע לראש הזרוע הצבאית של הארגון ברצועה. דורון וצוות המסתערבים יוצאים לפעילות ולאזורים קשים במיוחד, בהם כניסה לעזה הצפופה ולמודת המלחמות. לצד המשתתפים הוותיקים רז, עידן עמדי, רונה-לי שמעון ואיציק כהן, העונה מצטרפת לסדרה גם מרינה מקסימיליאן, בתפקיד ראש דסק עזה בשב"כ.

רוב ההפקות שהוצגו הן מסוגות הדרמה והתעודה, אך ישנה נציגות מכובדת גם לקומדיות, בהן גם הנוכלות, הקומדיה החדשה של יעל פוליאקוב ואילן פלד (מירי פסקל), על המשך מעלליהן של האחיות מירי ותקווה, שחוזרות לשתף פעולה בתור זוג נוכלות ערמומיות שלא מבינות כלום בכלום. בקטע שהוקרן מתוך הסדרה, צמד הנוכלות מתכננות שוד מתוחכם במוזיאון, בסיוע חבורת פנסיונריות קשישות שמתקשות להסתדר ללא מקל הליכה.

קומיקאית מצליחה נוספת שחוזרת למסך היא תום יער. אחרי תום יער עושה את שביל ישראל ותום יער עושה בגרות, בעונה החדשה תום יער עושה דמויות היא מחזירה את שלל הדמויות האהובות מהעונות הקודמות: חן המאבטח, אסי הבוטנאית, עדינה הרוחניקית, אדיה הצופיפניקית, קישי ממשרד החינוך ועוד.

לצד סדרות הנוער והילדים החוזרות לעונה חדשה - כדברא, דאנסטורי, אחותי קפצה כיתה וכפולה - יעלו השנה ב-yes הפקות חדשות ומבטיחות, בהן פלמ"ח - דרמה יומית לילדים ולנוער על תקופת הפלמ"ח וההעפלה, וה-סדרה שמעוררת התרגשות מוגזמת אצלנו ב-tvbee: דה שואו, דרמה מוסיקלית יומית מבית היוצר של יואב צפיר ואורי גרוס, בכיכובו של יקיר המדור יונתן מרגי. לא נחשפו באירוע יותר מידי פרטים על הסדרה של מרגי, אבל אנחנו כבר משריינים את משבצת השידור היומית, כמו גם את ליבנו, למנת המרגי הגדושה שאנחנו עומדים לקבל. סדרות נוער נוספות שיעלו השנה הן גיבור אמיתי, בכיכובו של רן דנקר, גם היא פרי עטו של היוצר הפורה אורי גרוס, ואמא מביכה מאת שירה אלון ובכיכובה של עלמה זק.

View this post on Instagram

A post shared by Tom Yaar (@tomyaar) on

בסוגת הדוקו-ריאליטי הוצגה העונה השלישית של הבוזגלוס, לצד הפרויקט המסקרן של חנוך דאום - יס מן. בסדרה החדשה שלו, דאום עוזר לחמישה משתתפים לעבור שינוי משמעותי בחייהם - קותי סבג, מור חן, אלברט אסקולה, נועה ירון ובן זוגה - כשלפי חוקי הפורמט עליהם להגיד "כן" לכל הצעה שלו (מה שלא תמיד מסתדר). בין הדמויות בולט זוכה האח הגדול קותי סבג, שלא יצא שנתיים מביתו, ונעזר בדאום כדי לשוב לחיים הרגילים. 

יוצר הקולנוע והטלוויזיה המוערך ניר ברגמן חוזר למסך הקטן עם רק להיום, סדרה חדשה שכתב עם שותפו רם נהרי. רק להיום, בכיכובם של טל ליפשיץ והנרי דוד, מספרת על הוסטל לאסירים משוחררים, שעוברים את חבלי הלידה הקשים של הסתגלות מחדש לעולם. ברגמן ונהרי פיתחו את הסדרה בתהליך ארוך שכלל בין השאר סדנאות משחק בהוסטל אמיתי לאסירים משוחררים, כשחלק ממשתתפי הסדנאות ישחקו דמויות של אסירים משוחררים בסדרה.

סוגת המתח גם היא לא נותרה מקופחת, כשלצד עונה שניה של דרמת המתח כבודו, באירוע הוצגה דרמת מתח חדשה בשם המדובב, מאת התסריטאים הצעירים והמבטיחים עמרי שנהר ואדם ביזנסקי. הסדרה מתמקדת באסיר צעיר (אור בן-מלך) שהפך למדובב במהלך מאסרו, ולאחר שחרור מוקדם ממשיך לעבוד כמדובב בשירות המשטרה. עוד ישחקו בסדרה עמוס תמם, אניה בוקשטיין, עידן אלתרמן וציפי שביט, שמגלמת ראשת משפחת פשע בצפון.

אחת הסדרות המבטיחות שהוצגו היא הדרמה הקומית חמישים, מאת הסופרת והתסריטאית יעל הדיה. הסדרה מבוססת על חייה של הדיה כאם חד הורית לשלושת ילדיה המתבגרים, וההתמודדות עם גיל 50 המתקרב. גיבורת הסדרה היא תסריטאית שמנסה ללא הצלחה למכור סדרה שכתבה על גיבורה בת 50 (קלטתם את ההשראה מהחיים עצמם?) בגילומה של אילנית בן יעקב. הסדרה מתמקדת בכל הקשיים של גיל המעבר הנשי, הגוף המשתנה, רכבת השדים ההורמונלית, התהיות הקיומיות, אהבות חדשות והניסיון לרשום קנייה של חזייה תומכת כהוצאה מוכרת במס הכנסה. דרמת מתח נוספת שהוצגה היא חיה, שכתבה ומככבת דלית קאהן, המספרת על הומלסית הנקלעת לפרשייה של סחר בינלאומי בתינוקות.

הפרויקטים התיעודיים המרכזיים שהוצגו כוללים את הסדרה התיעודית דיין: המשפחה הראשונה של ענת גורן, שמגוללת את סיפורה של משפחת האצולה הישראלית, בשילוב קטעי ארכיון נדירים ובהשתתפות כל בני המשפחה החיים. פרוןיקט תיעודי מסקרן נוסף הוא סרטו של דורון צברי טיפה של אור: אביתר בנאי מחפש תשובה, על חייו של הזמר המצליח שחזר בתשובה. צברי עקב אחרי בנאי במשך 4 שנים, ומציג דיוקן חושפני ואינטימי של האמן המהורהר.

לסיום, הוצגו באירוע כמה פיתוחים חדשים המערבים יוצרים ישראליים מרכזיים, ביניהם פרויקט טלוויזיוני ראשון של רמה בורשטיין, דרמה תקופתית של שמי זרחין, סדרה קומית של רועי כפרי, סדרת מתח חדשה של אתגר קרת וקו-פרודוקציה בינלאומית למיני סדרה חדשה של שחר מגן.