הייתם המומים כששמעתם שבארט סימפסון מדובב על ידי אישה? יופי, אנחנו כאן כדי להנחית עליכם עוד הפתעה מסוג זה: אחותו הקטנה של ארתור מהסדרה, ובכן, "ארתור" דובבה לאורך השנים על ידי מדבבים בנים. בגרסה האמריקאית של הסדרה (כלומר, זו שאינה מדובבת לעברית), גילי - ששמה האמריקאי הוא דורה וויניפר - דובבה על ידי שמונה נערים ב-25 השנים האחרונות. אגב, לא הרבה יודעים, אבל "ארתור" היא סדרת האנימציה הארוכה ביותר בטלוויזיה אחרי "משפחת סימפסון", עם 24 עונות עד כה.

פודקאסט חדש בשם "Finding D.W", שהושק בסוף חודש יוני האחרון, מפגיש בין כל אותם גברים שנתנו לגילי השנבובית את קולה לאורך השנים. ג'ייסון סווימר, מנחה הפודקאסט ומי שדיבב את גילי ב-2002 עד 2006, מראיין בפרקים השונים את שבעת הגברים הנוספים שעמדו מאחורי דמותה של האחות התחמנית והמציקה. בפודקסאט תוכלו להקשיב לריאיון עם מייקל קאלוז (עונות 1-3), אוליבר גריינג'ר (עוונות 4-6), רוברט ניילור (עונות 11-15), ג'ייק ביל (עונות 16-17), אנדרו דייטון (עונות 18-19), כריסטיאן דיסטפנו (עונות 20-21) ואיתן פוג'ייטו (עונה 22 ועד לימינו אנו).

"חשבתי שיהיה כיף לדבר עם החבר'ה האחרים שדיבבו את גילי", אמר סווימר, שחשב על הרעיון בתקופת החרפת מגפת הקורונה. "לא הצלחתי להוציא את הרעיון הזה מהראש שלי, אז החלטתי שאני פשוט צריך ללכת על זה". מעריצים רבים, כמובן, הניחו כי מאחורי גילי עומדת מדבבת אישה - אבל על פי מנהלת הליהוק שאחראית על "ארתור", התוכנית מעסיקה בדרך כלל מדבבים גברים. "קולם של גברים, עם קצת צרידות, עובד ממש טוב", אמרה למגזין טורונטו סטאר. "בהחלט ניסינו מדבבות נשים, אבל הייתה (בקול שלהן, שג"מ) יותר מדי מתיקות. גילי היא קשוחה וחוצפנית, היא לא מפחדת מכלום ותגיד לך כל מה שהיא חושבת". 

השחקנים שדיבבו את גילי לאורך השנים יוצאים מהתפקיד תוך זמן קצר, מאחר ומפיקי התוכנית מעדיפים לגייס שחקנים ילדים שאינם מבוגרים בהרבה מהדמות. "הם בדרך כלל בסביבות גיל עשר, וברגע שהם מגיעים לגיל 13 קולם משתנה", אמרה מנהלת הליהוק. ובכן, בגרסה המדובבת לעברית של "ארתור" מדבבת את הילדה השתלטנית דווקא אישה - המדבבת אור אזולאי, שלא הוחלפה לאורך השנים.