כ-1,500 איש הפגינו הערב בירושלים מול בנייני התאגיד במחאה נגד התוכנית "היהודים באים" המשודרת בכאן 11. המחאה אורגנה על ידי ארגון אופק, בטענה כי התוכנית פוגעת בערכי היהדות ומציגה את גדולי האומה באור מגוחך.

במחאה השתתפו חברי כנסת כגון שלמה קרעי מהליכוד, משה אבוטבול מש"ס ורבנים, בהם הרב אלי סדן והרב עמיחי אליהו. על הבמה הופיע הזמר עופר לוי ונכדו של הרב באבא סאלי, הרב משה אליהו בוסו. משתתפים נוספים בהפגנה היו פעילי הימין הקיצוני איתמר בן גביר ומייסד להב"ה בנצי גופשטיין.

הפגנה נגד "היהודים הבאים" של התאגיד (צילום: אלעד צדיקוב)
הפגנה נגד "היהודים הבאים" של התאגיד | צילום: אלעד צדיקוב

אלעד צדיקוב, אחד ממארגני המחאה, קרא על הבמה: "דתיים וחילוניים. כולם! יהודים! ולזה לא ראוי ששום תוכנית תלעג ותבזה. הגיע הזמן לומר עד כאן! היהודים לא רק באים, הם מתלכדים, הם מתאחדים!"

הפגנה נגד "היהודים הבאים" של התאגיד (צילום: אלעד צדיקוב)
הפגנה נגד "היהודים הבאים" של התאגיד | צילום: אלעד צדיקוב

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה השתתף הערב בהפגנה, ומוקדם יותר הביע תמיכה במחאה נגד התוכנית: "גם להומור ו'סאטירה משובחת' יש גבולות! ערוץ שממומן מכסף ציבורי לא יכול לממן ביזוי והשפלה של כל מה שיקר למיליוני אזרחים שאוהבים ומכבדים את היהדות והמסורת".

בימים האחרונים הפיצו מארגני המחאה סרטונים ביוטיוב בהם הציגו קטעים מתוכנית הסאטירה, אשר לטענתם מבזים את גיבורי ישראל, כמו דוד המלך ומשה רבנו, ובסופם קראו להגיע להפגנה שנערכה הערב.

מכאן נמסר בתגובה: "'היהודים באים' היא תוכנית סאטירה, וכך יש להתייחס אליה. חופש הביטוי וחופש היצירה הם ערך עליון בשידור הציבורי, כך גם הומור עצמי. זכותם של המפגינים למחות חשובה לא פחות".