בפברואר 2020, בדיוק לפני שנה, מעריצי "ריי דונובן" קיבלו סימנים ראשונים של אופטימיות מצדם של כוכבי הסדרה האהובה עליהם. כמה שבועות קודם לכן דרמת הפשע המוערכת סיימה לשדר את עונתה השביעית, אך רק לאחר מכן הודיעו ברשת שואוטיים כי הסדרה למעשה הגיעה אל סופה. הצופים סירבו לקבל את הבשורה, ואחרי כמה ימים של מחאה כוכב הסדרה לייב שרייבר העלה ציוץ בו כתב כי "נראה שהקולות שלכם נשמעו. מוקדם מדי לומר איך או מתי, אבל עם קצת מזל והתמיכה שלכם, יהיה עוד מ'ריי דונובן'". 12 חודשים אחר כך, ועכשיו כבר ברור ששרייבר לא פיזר הבטחות שווא.

לפי ההכרזה של רשת שואוטיים מהלילה, "ריי דונובן" אכן צפויה לחזור למסך - אבל לא במסגרת עונה שמינית ואחרונה של הסדרה, אלא דווקא בדמות סרט באורך מלא, שימשיך את אירועי העונה האחרונה שנגמרו בפתאומיות ובמתח. שרייבר, מיותר לציין, יחזור לגלם את דמותו של ה"פיקסר" הידוע, והוא גם יהיה אמון על כתיבת התסריט לסרט לצדו של דיוויד הולנדר, שיביים אותו. ג'ון וויט (מיקי, אביו של ריי) וקריס דורסי (בריג'יט, בתו), יתייצבו גם הם. 

"כש'ריי דונובן' ירדה מהמסך אחרי שבע עונות מעולות, שמענו מכל כך הרבה מעריצים נאמנים שהם עוד לא היו מוכנים להיפרד מריי ומחבורת דונובן הלא-מתפקדת", הסביר גארי לוין, בכיר בשידורי שואוטיים, "לכן, ובשבילם, אנחנו מאושרים מכך שלייב ודיוויד יצרו פרק חדש ומלהיב של הסדרה האייקונית הזאת". נכון לשלב זה עוד לא ברור מתי סרט ההמשך של "ריי דונובן" יגיע למסך, והצילומים צפויים להתחיל מאוחר יותר השנה בניו יורק. מבחינת עלילת הסרט, בהפקה סיפרו כי היא צפויה לחזור אל הימלטותו של מיקי, שחתמה את העונה האחרונה, וגם להציג את שורשי הסכסוך בין משפחת דונובן למשפחת סאליבן, שהתחיל 30 קודם לכן. 

שרייבר, מטבע הדברים, לא יכול היה להישאר אדיש לבשורה על הקאמבק, והעלה לחשבון האינסטגרם שלו טיזר קטן מתוך הסדרה, בו כתב: "אמרתי לכם. תודה לכל הדונו-פאנס (מעריצי 'דונובן', ר.א) שגרמו לזה לקרות". שרייבר עצמו היה מועמד שלוש פעמים לפרס האמי לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסדרה, בעוד וויט היה מועמד פעמיים לפרס שחקן המשנה, כשבשנת 2014 הוא אף זכה בפרס גלובוס הזהב על חלקו.

View this post on Instagram

A post shared by Liev Schreiber (@lievschreiber)