עוד לפני שראיתם אפילו פרק אחד ממנה, יש כבר סיבה להתלהב מ"בשבילה גיבורים עפים". הסדרה של קשת 12 זכתה הלילה בפרס הסדרה הטובה ביותר ב-Canneseries, פסטיבל הטלוויזיה הבינלאומי ש"מלווה" את פסטיבל קאן הקולנועי המסורתי ונערך במקביל לו. בסדרה מככבים, בין השאר, נינט טייב, תומר קפון, מיכאל אלוני, נדב נייטס ומשה אשכנזי, שחלקם צעדו גם על השטיח הוורוד (אדום זה כל כך 2017) באירוע.

"בשבילה גיבורים עפים", המבוססת על ספרו של אמיר גוטפרוינד, מספרת על חיילי סיירת גולני לשעבר, שקרויים גם "כוח אזולאי" על שם מפקדם הנערץ. שנים אחרי שנקלעו למארב של כוחות חיזבאללה ובקושי נחלצו ממנו, חברי הכוח מתאחדים כדי לאתר את יעלי, אחותו של אחד מהם ואהובתו של אחר, שנחשבת למתה ומופיעה שוב בנסיבות מסתוריות. הסדרה, שהופקה על ידי ספירו סרטים, התחרתה מול 9 סדרות נוספות שהופקו מסביב לעולם, ונחשבה לכל אורך Canneseires לסדרה מדוברת, שעוררה סקרנות גם בקרב חברות הפצה בינלאומיות וערוצי טלוויזיה ממדינות שונות.

נינט טייב (צילום: יח"צ קשת 12)
כוכבי הסדרה בקאן, בתחילת השבוע | צילום: יח"צ קשת 12

הצלחה ישראלית נוספת נרשמה הודות ל"מיגל" של HOT, שזכתה באותה התחרות ב"פרס הופעה מיוחד", שהוענק לאנסמבל השחקנים שלה. "מיגל" מגוללת את סיפורו של מעצב אופנה צעיר שטס לדרום אמריקה בליווי חברתו הטובה כדי לאמץ ילד, ועל מסע מקביל/משלים, שנערך יותר מעשור לאחר מכן.

"בשבילה גיבורים עפים" תעלה לשידור בקשת 12 בחודש מאי.