אמילי בפריז היא אחת הסדרות המדוברות ביותר של השבועות האחרונים, ועוררה גל מפתיע של תגובות בקרב צופיה -  מההמונים צופים שהתאהבו בהוויה הרומנטית והבלתי מחויבת למציאות של הסדרה, דרך מבקרי הטלוויזיה שהגדירו אותה ריקנית ועד הצרפתים שזעמו על הייצוג המנותק מהחיים והקלישאתי של פריז. עכשיו, יש עוד סיבה טובה לדבר עליה: הגיל של אמילי, שנשאר בסימן שאלה במשך כל הסדרה.

צופים רבים היו מבולבלים בנוגע לגילה של אמילי, מנהלת שיווק נמרצת בגילומה של השחקנית לילי קולינס. גילה של הדמות נותר מעומעם, ולא מוזכר מפורשות אף לא פעם אחת בסדרה; הבייבי פייס של קולינס, התלהבותה הכמעט ילדותית של אמילי, יחד עם הרקע האקדמי והמקצועי המרשים שלה, השאירו את הצופים בתהייה. בראיון חדש למגזין "ואניטי פייר", קולינס ניסתה להבהיר את הדברים - וזה רק גרם לבלבול גדול עוד יותר. קולינס (בעצמה בת 31) הסבירה שדמותה של אמילי בת 22 בערך, ואמרה: "אני לא חושבת שאי פעם נתנו לה גיל ספציפי, אבל אני מאמינה שהיא רק סיימה קולג'. אולי זו השנה הראשונה שלה אחרי קבלת התואר. היה לה מספיק ניסיון בחברה שלה בשיקגו כדי להרוויח את הכבוד של הבוסית שלה. היא חכמה וחדשנית וזו לא הפעם הראשונה שהיא מתנסה במה שהיא עושה. היא למדה את המקצוע הזה, והשלימה התמחויות. בכל מקרה, היא לא האדם שטייל בזמן הקולג'".

זה אמנם היה אמור להפוך את הדברים לברורים יותר - אבל צופיה האדוקים של הסדרה ליקטו פרטים המוזכרים במהלכה, עשו אחד ועוד אחד והבינו שזה פשוט לא הגיוני. גולשים רבים בטוויטר הגיבו בבלבול להצהרתה של קולינס וגולשת אחת כתבה, "אז היא בת 22 עם תואר שני בתקשורת ושיווק? אף אחד לא הבחין כמה פעמים היא שינתה את התואר השני שלה? אני יודעת שזה סיפור בדוי אבל זה לא הגיוני בחיים האמיתיים". גולשת נוספת ציינה את חוסר האמינות בסדרה: "תסלחו לי, אבל אמילי אמורה להיות בת 22?! והיא קיבלה את העבודה הזו מיד כשהיא סיימה ללמוד בקולג'? נו טוב". גולשת אחרת שיתפה את דעתה בנושא, "לילי קולינס בעצמה לא יודעת בת כמה אמילי, ואני חושבת שזה מוסיף לאובססיה שלי לסדרה. כולנו לא בטוחים מה הגיל שלה אבל הרוב יסכימו שאין סיכוי שהיא בת 22 עם תואר שני וכל כך הרבה ניסיון בחיים".

קולינס התייחסה לסערה ברשתות ופרסמה, איך לא, סטורי בנושא, ובו צילום מתוך הסדרה בליווי הכיתוב "ככה אמילי מסתכלת עליי כשאני טועה בגיל שלה. סורי ילדה. את אולי לא בת 22, אבל את בהחלט מתנהגת ככה לפעמים".

במהלך הראיון, השחקנית הסבירה עוד על דמותה של אמילי, וסיפרה שאמילי אמורה להיות "דג מחוץ למים", שאף פעם לא הייתה מחוץ לארצות הברית קודם לכן. "אם היא הייתה מגיעה לחברה אחרת בשיקגו - היו לוקחים אותה ברצינות, אבל בפריז, היא לא מוכנה לתרבות השונה שהיא חווה ב'סבואר'. החוויה היחידה שלה של אירופה היא מקולנוע ומטלוויזיה". הסדרה, מבית היוצר של דארן סטאר, מציגה את אמילי בתור צעירה בשנות העשרים לחייה שמקבלת הזדמנות לספק נקודת מבט אמריקאית לחברת שיווק פריזאית. ולא רק בעבודה - אמילי חווה את פריז ממקומה כצעירה האמריקאית החרוצה והנאיבית שהיא.  

בהמשך שיתפה קולינס שהחוויות שלה כשהגיעה לפריז בשביל הצילומים לא היו שונות מאלה של הדמות שהיא מגלמת: "כשהגעתי לפריז, היו לי הרבה התנסויות שהזכירו את אלה של אמילי, אפילו שאלתי את הצוות, 'אתם מנסים לגרום לי לפתח אמפתיה כלפיה? כבר יש לי אמפתיה כלפיה!'", אמרה. אם ראיתם את הסדרה, תזכרו בוודאי שהמקלחת של אמילי הפסיקה לעבוד, שהיא התבלבלה בין הקומות בבניין שלה ודפקה על דלתו של השכן בטעות (ויותר מפעם אחת), ועוד שלל אירועים מצערים של ביש מזל. מתברר שדברים דומים קרו גם לקולינס: "החימום בדירה שלי התקלקל לשבועיים, הגעתי לקומה הלא נכונה בבניין שלי, המעלית הפסיקה לעבוד... אפילו דרכתי על קקי של כלב. זו קלישאה, אבל אלו תרחישים אנושיים".