כמו דוד חסר מודעות עם בדיחות שלא שרדו את מבחן הזמן, "הצלצול הגואל" חזרה לטלוויזיה כל הדרך מהאייטיז וכבר הספיקה לגרום למבוכה. סדרת ההמשך ללהיט הנעורים, שעלתה בסוף השבוע בשירות הסטרימינג של רשת NBC האמריקאית, פיקוק, הציגה באחד פרקיה מספר בדיחות על מצבה הרפואי של הזמרת (וכוכבת הנוער בדימוס) סלינה גומז, והצליחה להכעיס רבים ממעריציה.

הגרסה המחודשת של "הצלצול הגואל" מציגה קבוצה חדשה של בני נוער בתיכון בייסייד המיתולוגי, שחייהם קשורים בדרכים שונות לאלה של כוכבי הסדרה המקורית: איי.סי. סלייטר (מריו לופז) הוא המורה לחינוך גופני ומאמן נבחרת הכדורגל; זאק מוריס (מארק פול גוסלאר) הוא מושל קליפורניה ואביו של אחד הנערים, אותו הביא לעולם יחד עם אשתו, קלי מוריס (טיפאני ת'יסן); וג'סי ספאנו (אליזבת' ברקלי) היא אמו של תלמיד אחר ויועצת בית הספר. גם לארק וורהייס, שגילמה את ליסה טרטל, משתתפת בסדרה בתפקיד קטן - למרות שבהתחלה היא כלל לא הוזמנה אליה - מה שמותיר את דסטין דיאמונד, הלא הוא סקריץ', כיחיד שלא לוקח בה חלק.

במהלך הפרק השישי של הסדרה, שתיים מתלמידות התיכון מוצגות בעודן מנהלות ויכוח סביב השתלת הכליה -האמיתית לגמרי - שגומז עברה בשנת 2017, עקב סיבוכים של מחלת הזאבת איתה היא מתמודדת. בעוד נערה אחת טוענת כי הכליה נתרמה לגומז על ידי אמו של האקס ג'סטין ביבר, השנייה מתעקשת כי מי שתרמה לה אותה הייתה בכלל חברתה הטובה דאז, דמי לובאטו. במציאות, אגב, הכליה נתרמה לגומז על ידי חברתה הטובה פרנסיה רייסה. העיסוק במחלתה של גומז לא נגמר כאן, ובשלב אחר של הפרק אף מוצגת כתובת גרפיטי השואלת: "האם לסלינה גומז יש בכלל כליות?".

הבדיחה של "הצלצול הגואל" על חשבונה של גומז לא עברה בשתיקה מצדם של מעריצי הזמרת, שיצאו למתקפה נגד הסדרה, פיקוק ואולפני יוניברסל, והפכו את הקריאה "Respect Selena Gomez" לאחת המובילות בטוויטר. "ההורים שלי בדיוק שאלו למה 'כבדו את סלינה גומז' הפך לטרנד, אחרי שהסברתי להם מה קרה אבא שלי התחיל לבכות. סבתא שלי מתה מזאבת, וזה שאנשים שמתבדחים על זה גורם לאבא שלי להרגיש נורא". "איזה אדם שפוי יחשוב שזה *בסדר* להתבדח על זה", הוסיפה גולשת נוספת, בצירוף סרטון של גומז בעודה מתראיינת על הניתוח שעברה, "זה דוחה וחסר כבוד!". 

"השימוש במה שסלינה עברה לטובת בידור הוא בוטה, חסר רגישות ופסול", הסבירה גולשת נוספת, "מה שהיא עברה היה אמיתי וזה לא היה פשוט. זה כל כך דוחה לראות את זה הופך לבדיחה". גם אחד מעמודי המעריצים של גומז הצטרף למחאה וכתב: "אנחנו דורשים התנצלות על כך שלעגתם לבעיות הרפואיות של סלינה. 5-10 מיליון איש מתים ממחלות כליה בכל שנה. בעיות רפואיות חמורות לעולם לא צריכות להפוך לבדיחה. תפסיקו להשתמש במאבק של סלינה לטובת התכנית הכושלת שלכם". במקביל, כמה מהגולשים אף הקימו עצומה אינטרנטית הקוראת לביטולה של "הצלצול הגואל", אליה הצטרפו כבר כ-5,000 גולשים.

בעוד גומז עצמה טרם הגיבה למהומה, בפיקוק החליטו לפרסם התנצלות רשמית על אותה בדיחה. "אנחנו מתנצלים", נמסר בהודעה מטעם שירות הסטרימינג, "מעולם לא התכוונו להמעיט בערכה של הבריאות של סלינה. יצרנו קשר עם הצוות שלה ואנחנו נבצע תרומה לארגון הצדקה שלה". בהמשך, האתר TMZ עדכן כי הבדיחות השנויות במחלוקת הוסרו מפרקי הסדרה.