אם עוד לא שמעתם על "סקס/לייף", כנראה שלא ביקרתם באינטרנט בשבועיים האחרונים. הדרמה המסעירה של נטפליקס עלתה למסך בסוף חודש יוני ומאז כבר הוכיחה את עצמה כלהיט הגדול של הרגע: העלילה מלאת התהפוכות שלה כבר שאבה מיליוני צופים לבינג' ממכר, כזה שלא מותיר להם ברירה אלא להרים את השלט וללחוץ בחדווה ובחוסר אונים על "הפרק הבא".

הסדרה המדוברת עוקבת אחר בילי, אישה צעירה שחייה בפרבר ליד ניו יורק ומגדלת את שני ילדיה הקטנים יחד עם בעלה, קופר, שנראה כאילו נשלף מתוך קטלוג לחתנים אידאליים. החיים שלה מושלמים, על פניו, אבל בפועל - ימיה של בילי מסויטים: הם מלאים במחשבות בלתי נגמרות על עברה הלוהט בעיר הגדולה, וספציפית על בראד, האקס המיתולוגי והמתוסבך. כדי לא להשתגע מרוב זיכרונות פולשניים, מתחילה בילי לכתוב את שעל ליבה ביומן, אותו היא שומרת במחשב הנייד שלה. אבל משם, איך לא, הכל מתחיל להסתבך: בראד חוזר לחייה והנישואים המשמימים שלה לקופר עולים על שרטון.

"סקס/לייף" מבוססת על ממואר (ספר זיכרונות) מ-2016 מאת בי.בי איסטון, "44 פרקים על ארבעה גברים". עבור המחברת, הצפייה ב"סקס/לייף" הייתה "חוויה סוריאליסטית וקומית לחלוטין": חייה של בילי שאובים כמעט לחלוטין מתוך חייה של איסטון, ולמעשה - איסטון עצמה גם היא ניהלה יומן, ממש כמו בילי.

לדברי המחברת, "לראות את שני דוגמני העל המהממים האלה על המסך מגלמים דמויות שמבוססות על בעלי ועליי, כשאנחנו יושבים גמורים עם טרנינג על הספה בת ה-12 שלנו, ביום 587 של הריחוק החברתי... זה כל כך משעשע. זה בהחלט חלום שמתגשם, חלום שאפילו לא ידעתי שיש לי".  זיכרונותיה של איסטון המתוארים בספר משרטטים את המערבולת שאפיינה את חיי האהבה שלה, כאשר במרכזם כאמור ארבעה גברים משמעותיים: "מקעקע שהפך לעבריין, רוקיסט בעל בייבי פייס, ונגן בס בלהקת הבי מטאל". הגבר הרביעי הוא, כפי שכבר ניחשתם, בעלה.

מתוך "סקס/לייף" (צילום: AMANDA MATLOVICH, netflix)
חיי ההוללות של בילי מבוססים על חיי ההוללות של בי.בי איסטון. מתוך "סקס/לייף" | צילום: AMANDA MATLOVICH, netflix

ממש כמו בילי ב"סקס/לייף", התשוקה של איסטון לחיים סוערים נדלקה מחדש רק כשכבר הייתה נשואה, אם לשניים ועבדה כפסיכולוגית חינוכית בבית ספר. בדומה לקופר היציב והשמרן, בעלה קן ממש לא היה ילד רע כמו הגברים איתם יצאה בעברה. כפי שנכתב בפרק הראשון בספר הזיכרונות, בתרגום חופשי: "האיש הזה הוא לפחות 90 אחוז מושלם בשבילי, אבל לאחרונה כל מה שאני יכולה לחשוב עליו הוא 10 האחוזים הנותרים: התשוקה. דבר שאני צריכה להתאבל עליו ולהמשיך הלאה כדי להגן על הנישואים הנהדרים והמונוטוניים שלי. אבל אני לא יכולה". נשמע לכם מוכר? גם לנו: אותו נוסח הופיע כמעט אחד לאחד במסגרת קריינותה של בילי בסדרה. 

איסטון השתוקקה לחיות מחדש את הריגושים מעברה, והיומן הפך לדרך המפלט שלה מחיי הנישואים השוחקים. "זו הייתה חוויה מזככת עבורי. זה עזר לי ליצור גשר בין חיי הנוכחיים לבין הצעירה שהייתי. חייתי את החיים בהווה אבל כתבתי על כל החוויות הכיפיות האלה וזה עזר לי להרגיש שאני עדיין אותו אדם", אמרה המחברת. ויותר מזה: כמו קופר, בעלה של איסטון מצא את היומן, מה שעזר לשדרוג חיי המין של בני הזוג. ובכל זאת, איסטון מודה כי במבט לאחור, היא הייתה משנה את דרך הפעולה שלה בכל הנוגע לניסיון הפחת החיים בנישואים: "אני לא ממליצה על להשאיר את היומן שלך כך שבעלך ימצא אותו. אם את מנסה לשנות את ההתנהגות של בן זוגך, אולי פשוט תנסי לנהל איתו שיחה. אם הייתה לי מכונת זמן, כנראה הייתי עושה את זה".