בזמן שבישראל צצה כל יומיים מפלגה חדשה, בדנמרק כבר הבינו טוב מאוד איך הם אוהבים את הפוליטיקה שלהם - אינטיליגנטית, רגישה, ובהובלתה של בירגיטה ניבורג. עשר שנים אחרי שהגיעה לראשונה למסך, ולאחר שבשנת 2013 הוכרז כבר כי הסדרה הגיעה אל סופה, רשת DR1 הדנית החלה אתמול בצילומי העונה הרביעית של "בורגן" ("הממשלה"), הדרמה הפוליטית שהפכה להצלחה מסחררת במדינה ולאחת הסדרות המוערכות ביותר של העשור הקודם. וכפי שכבר פורסם עם הידיעה על הקאמבק של הסדרה - הפעם "בורגן" תופק בשיתוף פעולה גם עם נטפליקס, אליה עלו בספטמבר האחרון שלושת העונות הראשונות שלה.

אתמול, לצד הידיעה על תחילת צילומי העונה החדשה, שצפויה לעלות בשנת 2022, DR1 ונטפליקס שפכו קצת אור על מה ומי שמחכים בה, כשבראשם סידסה באבט קנודסן ובירגיטה יורט סורנסן - שתי הכוכבות הראשיות של הסדרה שיחזרו לגלם פעם נוספת את בירגיטה ניבורג ואת העיתונאית קתרינה פונסמרק. אליהן יצטרף קאסט רחב שיכלול פרצופים חדשים ומוכרים, כולל היעדרות אחת בולטת של פילו אסבאק (היועץ הפרלמנטרי קספר יול, שהוא גם בן זוגה לשעבר של פונסמרק). 

View this post on Instagram

A post shared by DR1 (@dr1tv)

"בורגן", כזכור, עקבה בראשית דרכה אחר חייה ועבודתה של ניבורג, בעודה נבחרת לראשת הממשלה של דנמרק מטעם מפלגת המתונים. בעוד יול מסייע לה לשמור על כוחה ופונסמרק מנסה לאתגר אותה בתור העיתונאית החרוצה שהיא, ניבורג הגיעה אל העונה השלישית כשהיא כבר לא בתפקיד, רק בשביל לסיים את הסדרה כשהיא נבחרת לתפקיד שרת החוץ בממשלה החדשה. על הדרך, פונסמרק גם עזבה את העיתונות והפכה ליועצת הקרובה של ניבורג - ובעונה החדשה היא צפויה לחזור לתקשורת, ולשמש כראש מחלקת החדשות באחת מרשתות הטלוויזיה הגדולות.

בין הדמויות הראשיות של "בורגן" שיחזרו גם לעונה הרביעית אפשר למצוא, בין היתר, את טורבן פריס (ראש מחלקת החדשות של רשת TV1 הבדיונית), בנט סיירו (אחד הפוליטיקאים הקרובים ביותר לניבורג), פיליפ כריסטנסן (בן זוגה לשעבר של ניבורג) ולאורה ניבורג-כריסטנסן (בתם של בירגיטה ופיליפ). בנה הצעיר של ניבורג, מגנוס, יגולם הפעם על ידי השחקן מיקל פולסגארד, ששיחק גם ב"הגשם" של נטפליקס.

מאז ירידת "בורגן" מהמסך, הכוכבים שלה הצליחו למצוא את דרכם ללא מעט להיטים טלוויזיוניים אחרים. קנודסן, למשל, השתתפה בעונה הראשונה של "ווסטוורלד", ואסבאק כיכב ב"משחקי הכס" בתור הדוד המופרע יורון גרייג'וי - בעוד סורנסן גילמה בסדרה את דמותה של קארסי, אחת ממנהיגות הפראיים. בחודש הבא, אסבאק ומלינג יככבו גם בסדרה דנית אחרת בשם "The Investigation", שתעלה בשירות הסטרימינג של HBO - מי שללא ספק הפכה לבית החם של בוגרי "בורגן" בשנים האחרונות. 

"אני כל כך חיכיתי לזה שכמעט התפוצצתי", סיפרה קנודסן בהודעה שיצאה בעת ההכרזה על תחילת הצילומים, "אני מתרגשת לפגוש את כל הדמויות החדשות, לפני המצלמה ומאחוריה, וגם לחזור לכמה מהישנות מהעונות הקודמות. צריך להיזהר עם מה שאומרים, אבל הציפיות שלי בשמיים". רק שכמו כל הכרזה משמחת, גם כאן יש אותיות קטנות שצריך לתת עליהן את הדעת - לפי ההכרזה של רשת DR1, הסדרה תעלה לנטפליקס רק לאחר שהיא תשודר בדנמרק, כך שהמעריצים מעבר לים ייאלצו להיאזר בעוד קצת סבלנות.