בסוף השבוע האחרון עלתה לנטפליקס העונה השנייה של "אמת או חובה", לקול צהלתם של טינאייג'רים ברחבי העולם, ושאר האנשים שאוהבים קומדיות רומנטיות איכותיות עם גיבורות נשיות מעולות. העונה הזאת המשיכה את הדילמה הלא צפויה של דייווי - לבחור בין שני מושאי אהבה, שבתחילת העונה הראשונה היא לא העלתה על דעתה בכלל שיהיו מעוניינים בה (פקסטון) או שהיא אי פעם תתייחס אליהם (בן).

ברשת כבר התחילו להפיץ סקרים של "טים בן" או "טים פקסטון", כששני הנערים שמתחרים על לבה של דייווי בהחלט ראויים. פקסטון הוא הנער הפופולרי והחתיך, זה שנדמה שאין בו עומק מתחת לריבועי הבטן אבל מתגלה כדמות מורכבת ומקסימה. בן הוא היריב האינטלקטואלי של דייווי שמושך לה בצמות מגיל צעיר ונראה שממש שונא אותה, אבל מתגלה גם הוא כדמות מורכבת ומקסימה, ובעיקר חבר אמת שדייווי יכולה לסמוך עליו בעת צרה.

אבל במקביל לוויכוח הפורה הזה התעורר דיון שונה לחלוטין ברשת - דיון לגבי גילו האמיתי של השחקן שמגלם את פקסטון. יש מי שכבר חשדו מהרגע הראשון שהוא מבוגר יותר מחבריו לקאסט, ואחרים גילו את זה תוך חיטוט בחייהם האישיים של השחקנים האהובים. ואכן, דארן בארנט, שמגלם את פקסטון, הוא בן לא פחות מ-30. לצורך השוואה: מייטריי ראמקרישנן, שמגלמת בכישרון רב את דייווי, היא בת 19, וג'ארן לואיסון שמגלם את בן הוא בן 20. 

דארן ברנט, "אמת או חובה" (צילום: יח"צ באדיבות Netflix)
"מאוד קריפי". דארן בארנט ב"אמת או חובה" | צילום: יח"צ באדיבות Netflix

זה לא שאי אפשר להבין למה בארנט לוהק למרות גילו: הוא אכן נאה, מתאים לדמות מבחינת האינטליגנציה והעומק שמתגלים בה, וכבונוס הוא גם מגיע מרקע אתני מעורב, מה שתורם לליהוק המאוד מגוון של הסדרה. אבל מה שבטוח - לא מדובר בשחקן שנראה צעיר במיוחד לגילו ויכול "לעבור" כבן 16. בארנט הוא ללא ספק גבר בוגר, מה שהופך את הצפייה בו למעט משונה ואפילו מפריעה לסדרה, שכל שאר החלקים שלה כל כך מוקפדים וזורמים. זה בטח לא עוזר כשלבארנט יש כל כך הרבה סצנות מזמוזים עם ראמקרישנן בת ה-19. 

"אני לא יכולה לצפות בסדרה הזאת כמו קודם", כתבה צייצנית טוויטר אחת ואחרת דרשה מנטפליקס "ללהק אנשים בגיל הולם" והוסיפה שהליהוק תורם ל"ציפיות לא מציאותיות מנערים לגבי איך הם אמורים להראות". אחרים פרסמו ממים שעושים צחוק מגילו המבוגר של בארנט ואפילו כתבו שזה "מאוד קריפי" שליהקו את בארנט לצדה של ראמקרישנן כמושא אהבה, עם פער גילים של יותר מעשור.