דרמת הפשע החדשה, "הנחש", רק עלתה לנטפליקס וכבר הספיקה להתברג ברשימת הסדרות הנצפות ביותר של שרת הסטרימינג. במעטפת סגנונית מרשימה, הסדרה מבוססת על סיפור אמיתי ומגוללת את קורותיו של צ'ארלס סוברג, רוצח סדרתי צרפתי שפעל בשנות השבעים ויצא למסע פשיעות ברחבי המזרח הרחוק, מסע שהפך לאיש המבוקש ביותר בארגון הבינלאומי לשיטור פלילי. לצד עלילה מסקרנת, הליהוקים ל"הנחש" מסקרנים לא פחות: את הרוצח מגלם המועמד לגלובוס הזהב טאהר רחים, ולנעלי זוגתו נכנסה השחקנית ג'נה קולמן ("דוקטור הו").

אבל רחים וקולמן אינם הפרצופים המעניינים היחידים בקאסט, ושחקנית נוספת בסדרה כבר מתחילה לקנות לעצמה מעמד של מפורסמת - רובי אשבורן סרקיס. אתם ככל הנראה לא מכירים את השם הזה, אבל בעצם השחקנית בת ה-23 נמצאת בסביבה כבר לא מעט שנים, ולא רק זה: יש לה קשר משפחתי מפתיע לאחד הכוכבים המוכרים ביותר כשמדובר בסרטי פנטזיה.

השחקנית היא בתו של השחקן והבמאי אנדי סרקיס, שמוכר במיוחד בזכות תפקידו של גולום בסרטי "שר הטבעות", cתפקיד הקוף האימתני קינג קונג ב"קינג קונג" בבימויו של פיטר ג'קסון, סנוק בסרטי "מלחמת הכוכבים" ומגילום דמותו של סיזר - כן, מדובר בקוף נוסף - בסרטי "כוכב הקופים". בכל הסרטים האלה שיחק סרקיס כשגופו האנושי מוסווה באמצעים דיגיטליים והוא נחשב לאחד השחקנים הוותיקים והמוערכים ביותר בז'אנר לכידת התנועה (טכנולוגיה המאפשרת לשחקנים לנוע בחופשיות ולהפיח חיים בדמויות ממוחשבות), ואף ביים את "מוגלי" - עיבוד ל"ספר הג'ונגל" ששילב הופעה של שחקן בשר ודם וגלריה של דמויות חיות ממוחשבות. אבל אל חשש, סרקיס דואג להראות את פניו האנושיים מדי פעם, וגילם, בין השאר, את הנבל יוליסס קלו ב"הפנתר השחור".

רובי עצמה אמנם עוד רחוקה מלהגיע למעמד של כוכבת - אבל כפי שזה נראה, היא לגמרי בכיוון. עם אבא ששוחה במים העמוקים של תעשיית הבידור כבר שנים רבות, רובי גדלה לתוך עולם הקולנוע. עוד ב-2010 היא עשתה את הופעת הבכורה שלה לצד אנדי בסרט "סקס סמים ורוקנרול", ואף שיחקה לצידו גם ב"הוביט: מסע בלתי צפוי". בשנים האחרונות, החלה רובי לפלס את דרכה שלה: "הנחש" איננה הפעם הראשונה בה השחקנית הגיעה לנטפליקס, וכבר ב-2020 זכתה רובי לפריצה שלה עם תפקיד ראשי בסדרה "The Letter for the King".

אנדי סרקיס, 2019 (צילום: Dave J Hogan, Getty images)
מחזיק ברקורד קולנועי שלא יבייש אף שחקן. אנדי סרקיס | צילום: Dave J Hogan, Getty images

רובי אמנם משתתפת בפרק אחד בלבד של "הנחש" - אבל היא מחזיקה בתפקיד משמעותי למדי. השחקנית מגלמת את דמותה של סיליה ווילסון, המטיילת האנגליה. בפרק הראשון של "הנחש", אנחנו נחשפים לחייו של צ'ארלס (רחים) שעובד כסוחר תכשיטים יחד עם זוגתו מארי אנדרה לקלרק (קולמן) ועוסק בהונאות של היפים שמטיילים במזרח אסיה. כשבת ה-21 תרזה נולטון (אליס אנגלרט) מגיעה לאזור מאמריקה, היא פוגשת את סיליה בהוסטל בבנגקוק. 

דמותה של תרזה מצטיירת כאינדיבידואלית, בעוד סיליה עצמה מתיישבת עם סטריאוטיפ המטיילת ההיפית שחייה רוויים הרפתקאות. השתיים מחליטות לחלוק חדר יחדיו, חוקרות את העיר והופכות לחברות של ממש. אבל אז הכל משתבש: הן מוזמנות למסיבה על ידי מי שיתגלה כשותפו לפשע של צ'ארלס, אג'אי קודהורי - שלא עשה רושם טוב על סיליה כבר ממהתחלה. בהמשך הערב, תרזה נשארת עם אג'אי ונפרדת לשלום מסיליה המודאגת. ומתברר שדאגתה של סיליה הייתה מוצדקת לחלוטין: בטוויסט אכזרי בעלילה, תרזה הופכת לקורבן הרצח הראשון של סוברג.