הסרט החדש של אדם סנדלר, "יובִּי יציל את האלווין", הגיע לנטפליקס מוקדם יותר החודש והפך לאהוב במיוחד בקרב מעריציו של השחקן וחובבי סרטי החג למיניהם. הפופולריות הגדולה של הקומדיה גרמה לצופים להסב את תשומת ליבם גם למי שנמצאת מאחורי אחד התפקידים הקטנים בה, אליינה פינטו, שביום יום עובדת כמגישה בתחנת חדשות עצמאית בבוסטון. רק שהתפקיד של פינטו לא מצא חן אצל המעסיקים שלה - והיא פוטרה.

פינטו, מגישת חדשות במקצועה, מגלמת בסרט, איך לא - מגישת חדשות המחופשת להארלי קווין, ודמותה אחראית על מהדורת החדשות הפיקטיבית "Wake Up Boston". ג'קי, אשתו של סנדלר בחיים האמיתיים, לבושה גם היא כדמות הקומיקס - והשתיים מתבדחות על כך שהן חולקות את אותה תחפושת. לאחר עליית הסרט לענקית הסטרימינג, התברר שעצם השתתפותה של פינטו בפרויקט מהווה חריגה מהחוזה עליו היא חתומה, ותוך מספר ימים הודיעה לעוקביה כי פוטרה מעבודתה. "היי חברים! יש לי חדשות לספר", כתבה פינטו בטוויטר, "בתחילת השבוע פוטרתי מעבודתי בחדשות 7. אני מפרסמת את זה כי אני רוצה להיות פתוחה וכנה עם כולכם".

כפי שהתברר, פינטו הייתה כפופה לחוזה של רשת WHDH המקומית בבוסטון, והשתתפות בסרט או בסדרה ללא ידיעת החברה הינה מנוגדת לחוזה עליו חתומים המגישים. פינטו שיתפה את תגובתה בנושא וכתבה "הפרתי בטעות את החוזה שלי עם התחנה ואני מבינה למה ההנהלה שלי, לצערי, בחרה לפטר אותי מהתפקיד. אני מאוד מאוכזבת ועצובה, לא רציתי שכך יתפתחו הדברים... תודה לכל הצופים הנפלאים של חדשות 7 ולעמיתיי הנהדרים והתומכים לעבודה. לדווח לכם את החדשות כל בוקר היה כבוד ופריווילגיה. אני מבטיחה להישאר בקשר ולהשאיר אתכם מעודכנים לגבי הפרק הבא בחיי - העתיד מזהיר!". 

בראיונות לקראת יציאת הסרט, סנדלר נשאל בין היתר גם על היצירות שנתנו לו השראה, והודה כי "שכנים" ו"הוקוס פוקוס" ניצבות בראש הרשימה. סנדלר ציין גם את הסרטים "פרנקנשטיין" ו"איש הזאב" ככאלה שהשפיעו על תהליך היצירה שלו והסביר כי "זה מה שרצינו לעשות, רק לעשות סרט שטותי בו הדמות שלי מפחדת מהכל. העובדה שהאלווין זה הרקע היא שהפכה את זה לכיפי".

View this post on Instagram

A post shared by A L A I N A P I N T O (@alainapinto) on