מניין הישראלים שנדבקו בנגיף הקורונה עולה ומשדרי החדשות לא נגמרים, אבל הישראלים עדיין מתמסרים ל"האנטומיה של גריי". אחרי שהתברר כי דרמת בית החולים זוכה לפופולריות מחודשת עכשיו כשכולם בבידוד, מגיעות בשורות צפויות, אך קשות.

כמו הפקות קולנועיות וטלוויזיוניות רבות, גם ב"האנטומיה" נאלצו להפסיק את צילומי הסדרה בשל התפרצות הקורונה. עכשיו, מתברר כי בניגוד לסדרות כמו "משפחה מודרנית" - שהספיקה לצלם את פרק הסיום שלה - כאן הנזק שנגרם הוא דווקא מידי. רשת ABC האמריקאית הודיעה כי עונתה ה-16 של הסדרה, שצפויה הייתה לכלול 25 פרקים, לא תוכל לסיים את הפקתה בזמן, ולכן תקוצר. 

ארבעת הפרקים האחרונים של העונה נגנזו לעת עתה, מה שאומר שהיא תסתיים לאחר הפרק ה-21. מבחינת לוחות זמנים, משמעות ההחלטה היא שבעוד לרוב מסיימת הסדרה את עונותיה באמצע-סוף חודש מאי, הפעם הפרק האחרון ישודר בארה"ב כבר ב-9 באפריל, יום חמישי הבא (ובשבוע שאחריו ישודר גם בארץ, ב-yes). 

למזלם של המעריצים, "האנטומיה של גריי" חודשה מראש כבר לעונה ה-17, כך שמשמעות ההחלטה היא לא ביטול הסדרה, אלא הפסקה גדולה יותר בין העונות. בהפקת הסדרה טרם הוחלט האם ארבעת הפרקים הגנוזים ישולבו במהלך העונה הבאה, אבל מבטיחים כי גם הפרק ה-21 יהווה סיום הולם.

"אנחנו מאוכזבים מכך שלא נוכל לסיים את הסיפורים שלנו העונה", כתבה בטוויטר קריסטה ורנוף, מפיקת הסדרה, "החדשות הטובות? 1621 (שם הקוד לפרק האחרון בעונה, ר.א) עובד כסיום מספק! זה לא המקום בו תכננו לסיים, אבל הוא יפהפה והשאלות שיישארו תיפתרנה בעונה הבאה".

"האנטומיה של גריי" היא כמובן איננה הפרויקט היחידה של השואורנרית ומפעל הסדרות האנושי שונדה ריימס. שתי הסדרות האחרות של ריימס המשודרות בימים אלה, "המדריך לרוצח" ו"תחנה 19", סיימו את הפקתן עוד לפני משבר הקורונה, כך שהעונות הנוכחיות שלהן לא נפגעות. במקרה של "המדריך לרוצח" מדובר במזל גדול לסדרה, מאחר והיא נמצאת כעת בעונתה האחרונה, ותוכל לזכות לסיום ראוי במהלך חודש מאי. 

לא מדובר בפעם הראשונה החודש בה עולה "האנטומיה" לכותרות בהקשר לנגיף הקורונה. בסוף השבוע שעבר, פורסם כי בהפקות רבות של סדרות העוסקות בבתי חולים, בהן "האנטומיה" ו"הרופא הטוב", הוחלט לתרום ציוד רפואי לבתי חולים אשר נמצאים במחסור. המסכות, הכפפות והחלוקים שנמצאים על הסטים של אותן סדרות הם אמיתיים לחלוטין, כך שבתי חולים רבים שמחו לקבל אותם לידיהם.