ביום ראשון חוזרים למטבח: ביום ראשון תעלה העונה החדשה של "המטבח המנצח VIP" (אחרי החדשות, ערוץ 12), ולמרות שצולמה לפני שבעה באוקטובר - היא רלוונטית מתמיד. עם פתיחתו המחודשת של המטבח, חוזרת גם השופטת שלא שומרת כלום בבטן, המסעדנית ואשת העסקים רותי ברודו. 

רגע לפני שתשוב לחלק ביקורות וציונים לזוגות המבשלים, ברודו הגיעה לאולפן "שישי בבוקר" והתייחסה לתוכנית שהייתה אמורה לעלות בעשרה באוקטובר, אך נדחתה בצל האסון הכבד והמלחמה שפרצה. "כל הפרומו כבר היה, ואז קרה מה שקרה בשבעה באוקטובר בשבת הקשה", אמרה.

ולא עדכנתם כלום?
"לא, בסוף הכל אקטואלי כי ההתנהלות בארץ תמיד נורא דומה. לצערנו הדברים לא ייעלמו, וגם אחרי המלחמה העניינים החברתיים יהיו כאן".

נהנית מהעונה הזו?
"ביום שנכנסתי לפורום הספציפי של העונה הקרובה הרגשתי בבית. העונה לוקחים חלק אלון אבוטבול, אנה ארונוב, קובי אוז, אבי כאכון ואיציק כהן המהמם".

בפרומו נראה שיש עניין בינך לאלון אבוטבול.
"הוא נורא מזכיר לי את בן הזוג שלי לשעבר, את מיסטר ברודו. בכלל, ניסיתי לחשוב בבוקר למה זה היה כזה מיוחד והבנתי שלמרות שרוב האנשים האלו שחקנים, מה שאתה רואה - זה מה שאתה מקבל".

רותי ברודו (צילום: מתוך "המטבח המנצח VIP", קשת 12)
חוזרת אל המטבח בראשון. ברודו ב"המטבח המנצח VIP" | צילום: מתוך "המטבח המנצח VIP", קשת 12

ראינו מפורסמים שמגיעים לריאליטי ומוכנים למצלמה. בתוכנית הזו הם מתמסרים ושוכחים. למה?
"הפורמט של ישיבה סביב השולחן, אוכל ושיחות במשך שעות הופך את האנשים לגוש. בהתחלה יש זרות קלה, ואז זה עף לכל הכיוונים. אין מצלמות, יש ארוחה ואלכוהול - הכל קורה".

מה רמת הבישול?
"מדהימה, כמובן שיש יותר ופחות טובה. יש מריבות, דרמות מטורפות בתוך הדבר הזה. זה העולם בזעיר אנפין. אתה מקבל הכל על שולחן".

ארבעה חודשים למלחמה. איך הצלחת להביא עצמך לצאת מהמיטה?
"החיים חייבים להימשך. אתה רואה את מה שקרה בשבת ההיא וחושב: 'זהו, סוף העולם, נגמר'. אתה רואה את זה בטלוויזיה ולא יכול לעשות כלום, הזיה. אני ראיתי את זה כשישבתי במיטה. אתה רואה דברים על אמת, יושב ולא עושה כלום, נורא. ניסינו להבין איך נפעיל את העסקים שלנו שצריכים לפרנס אנשים. הבנו שצריך לפתוח. חצי מהצוות גויס למילואים וצריך היה לג'נגל".

בסוף דבריה, ברודו הביעה ביקורת כלפי המדינה. "משהו חייב לקרות עם האטימות של משרדי הממשלה. יש לנו מחסור מטורף בעובדים. יש לנו עובדים מסרי לנקה שמקבלים אשרות ויזה בכל שלושה חודשים. עכשיו, בשיא הכאוס, פשוט העיפו אותם מהארץ. זו אטימות משרדי הממשלה. בסוף המדינה תצטרך לחיות ממשהו, ממיסים - ומי משלם אותם? אנחנו", אמרה.