בעידן הנטפליקס, כשיוצאות עשרות סדרות חדשות בכל חודש - קשה לעקוב אחר דבר המבקרים. ה-BBC הבריטי מנסה לעשות סדר מפרסם רשימה של 100 הסדרות הטובות ביותר במאה ה-21. הוא העמיד להצבעה 460 סדרות שונות, עליהן הצביעו 206 מומחים מ-43 מדינות ברחבי העולם, כולל עיתונאים, מבקרים, אקדמאים ואנשים מתוך התעשייה עצמה. רשימת המדרגים כללה 100 נשים, 104 גברים ושני אנשים שלא מגדירים עצמם. כל אחד מהם הצביע ל-10 הסדרות האהובות עליו, כשהכלל היחיד הוא שהסדרה צריכה לצאת אחרי שנת 2000.

לא נמתח אתכם יותר מדי - במקום הראשון נמצאת הסדרה "הסמויה" (The Wire). סדרת הדרמה האמריקנית עוקבת בכל עונה אחרי זירה אחרת - המשטרה, ארגוני הפשיעה, פוליטיקה מקומית ועוד, דרך גיבורים מקשרים. היא שודרה במקור ב-HBO החל משנת 2002, אך לא נחלה הצלחה רבה בזמן שידורה. היום היא נחשבת לאחת הסדרות הטובות בכל הזמנים.

בעשירייה הפותחת נמצאות גם "מד-מן", "שובר שורות", "פליבג", "משחקי הכס", "להרוס אותך", "הנותרים", האמריקאים", "המשרד - בריטניה" ו"היורשים" שסוגר את הרשימה. בהמשך נמצאות כל הסדרות שהפכו ללהיטים בעשורים האחרונים - "הכתר" שנמצאת במקום ה-16, "מראה שחורה" במקום ה-22, "פרגו" שמוקמה במקום ה-32 ועוד. גם סדרות שאינן דוברות אנגלית כמו "בורגן" הדנית ו"בית הנייר" הספרדית דורגו במקומות 4 ו-43, בהתאמה. במקום ה-100 וסוגרת את הרשימה "גמביט המלכה".

אמיליה קלארק, חאליסי, "משחקי הכס" (צילום: Helen Sloan, באדיבות yes, יחסי ציבור)
בעשירייה הראשונה, "משחקי הכס" | צילום: Helen Sloan, באדיבות yes, יחסי ציבור

מניתוח הרשימה עולות כמה מגמות מעניינות שהעסיקו את העולם - 92 סדרות מתוך ה-100 הן בשפה האנגלית. שאר השפות המופיעות ברשימה הן דנית, שבדית, צרפתית, ספרדית וגרמנית. כך שלמרות טירוף "משחק הדיונון" ותרבות הפופ הקוריאנית, השפה לא נכנסה למצעד. נתון נוסף הוא ש-79 מהסדרות שנבחרו נוצרו על ידי גברים, 11 על ידי נשים ו-10 נוספות על ידי גברים ונשים יחד.