סוף העונה השנייה של סיפורה של שפחה השאיר לא מעט צופים מבולבלים ואף כועסים. לג׳ון ניתנה הזדמנות נוספת לברוח, ושלא כמו בפעמים הקודמות, הפעם היא עצמה מחליטה להישאר מאחור, ומפקידה את בתה התינוקת בידיים של אמילי. הסיבה לכך, בראש ובראשונה, היא שאם ג׳ון לא נמצאת בגלעד, אין כל כך טעם להמשיך את הסדרה, לא?

יוצר הסדרה ברוס מילר אמר שלמרות שעלילת העונה השנייה כבר המשיכה מעבר לסיפור של הספר של מרגרט אטווד, הסדרה תמשיך לספר את סיפורה של אישה אחת בגלעד. אפשר להסיק מזה שכל עוד הסדרה ממשיכה, לא נזכה לחצות עם ג׳ון את הגבול לעבר קנדה - ולעבר החופש. אבל האמת היא שגם הנימוק התסריטאי/פסיכולוגי להתנהגות של ג׳ון שיכנע אותנו - ג׳ון לא מסוגלת להשאיר מאחור את בתה האנה לגדול בעולם הזוועתי הזה, ולשים את ילדיך מעל הכל, אפילו מעל עצמך, נשמע כמו התנהגות סבירה עבור הורה.

בחברת "הולו" לא ציפו ששפחה תהיה הצלחה מסחררת שכזו. מדובר בסדרה הראשונה שיצאה משירות סטרימינג וזכתה בפרס האמי בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר. למרות שהולו (כמו נטפליקס ושאר שירותי הסטרימינג) לא מפרסמים נתוני צפייה מדויקים, הם חשפו שהפרק הראשון של העונה השנייה משך אליו קהל גדול פי שניים מהפרק הפותח של העונה הראשונה - הישג משמעותי בעולם הטלוויזיה.

סיפורה של שפחה

אז מה מצפה לנו בעונה השלישית? ממש כפי שהם נהגו עד כה, הולו וצוות היוצרים והשחקנים שעובדים על הסדרה, מסרבים לחשוף יותר מדי פרטים. אפילו תאריך עלייה רשמי לא פורסם עדיין, אבל אפשר להניח שמדובר בסוף אפריל, מכיוון שזה הזמן בו עלו לשידור שתי העונות הקודמות.

כל הדמויות הראשיות של הסדרה צפויות לחזור - ג׳ון, מוירה, פרד, סרינה, לוק וגם המפקד לורנס (בראדלי ווייט), שהצטרף בעונה השנייה וטרף את הקלפים כשעזר לאמילי לברוח מגורלה האיום, ועוד מבלי לאנוס אותה! לא יכולנו שלא לשים לב שמהרשימה שפורסמה באתרי התרבות בחו״ל חסר שמו של ניק, נהגו של פרד, כך שיש מצב שאנחנו צריכים לחשוש לגורלו.

מי שעוד תחזור היא דודה לידיה. יותר הסדרה ברוס מילר חשף שלידיה שרדה את המתקפה של אמילי, שדקרה אותה בסוף העונה שעברה. "היא עדיין חיה", הוא אמר, "אבל אירועי העונה הקודמת משפיעים עליה. היא מבינה שאם אחת מהבנות שלה דקרה אותה, זה הזמן להיות קשוחה". וואו, עד עכשיו קיבלנו את הגרסה הרכה שלה?! פרייז בי, שאלוהים יעזור לכולנו.