כבר זמן מה שאנחנו שומעים על האיחוד הצפוי של הקאסט האייקוני של "חברים" על מסך הטלוויזיה, ועכשיו נראה שזה סוף סוף עומד לקרות. יוצרי הסדרה אמנם אמרו לאחרונה בחגיגות 25 שנה לסדרה האהובה שאין שום סיכוי שהיא תחזור כסדרה מתוסרטת, אבל ב-HBO  כבר עומלים על ספיישל איחוד. 

ג'ניפר אניסטון כבר רמזה בעבר על האיחוד כשאמרה בראיונות שהיא וחבריה "עובדים על משהו", ומעט לאחר מכן דווח שה"משהו" הזה הוא ספיישל לא מתוסרט שאמור להשיק את שירות הסטרימינג HBO מקס, שם כל העונות של "חברים" יהיו זמינות לצפייה. אותו מעבר לשירות סטרימינג חדש הוא גם הסיבה בגללה "חברים" נטשה את נטפליקס ארה"ב לקול מחאה של המנויים, שצפו בה באדיקות בשנים האחרונות למרות 15 השנים שחלפו מאז שירדה מהאוויר.

אחרי שדווח על ספיישל האיחוד, הגיעו חדשות מדאיגות על כך שהמשא ומתן נמצא בהקפאה, ככל הנראה בגלל פער בין הסכום שהשחקנים והשחקניות דרשו לבין הסכום שהוצע להם. באמצע ינואר נשאל קווין ריילי, סמנכ"ל הקריאייטיב של HBO מקס אם הספיישל אכן יקרה, והוא ענה: "יש עניין מכל הצדדים, אבל עדיין לא הצלחנו לערוך תיאום ציפיות כדי להוציא את זה לפועל. כרגע התשובה היא רק 'אולי'".

עכשיו, רגע לאחר שמת'יו פרי עשה מעשה ג'ניפר אניסטוני ופתח חשבון אינסטגרם שזכה לעוקבים רבים תוך זמן קצר - דיווחים קובעים כי שני הכוכבים, כמו גם שאר חברי הקאסט קורטני קוקס, מאט לה בלנק, ליסה קודרו ודיוויד שווימר, הגיעו להסכם עבור השתתפות בְמשדר שייארך שעה. תגובה רשמית מהשחקנים או מאולפני האחים וורנר אמנם טרם פורסמה, אבל לפי אתר דדליין, שפרסם את אותם דיווחים, החוזה כבר כמעט נסגר וסוכם בעל פה. לפי אותו הסכם, כל אחד מכוכבי "חברים" ישלשל לכיסו סכום של בין 3 ל-4 מיליון דולרים עבור הספיישל - סכום לא רע בכלל בשביל מה שכנראה יהיה סוג של ראיון או שיחה קבוצתית. רק לפני כמה ימים, פרי צייץ כי "חדשות גדולות בדרך..", מה שכבר התחיל חרושת שמועות בטוויטר. לפי הדיווחים החדשים, נראה שהציוץ הזה אכן התייחס לספיישל שבדרך. נזכיר שבעונותיה האחרונות של הסדרה, הרוויחו כוכביה כמיליון דולר עבור כל פרק בהשתתפותם - משמע שגם ביחס לשיא ההצלחה של "חברים" עדיין מדובר בסכום גבוה במיוחד.

HBO מקס שילמו 425 מיליון דולר עבור הזכויות לעונות הישנות של "חברים", שכידוע ממשיכה לצבור מעריצים צעירים מאז שעלתה לנטפליקס, ונראה שגם לצופים המקוריים אין שום בעיה להמשיך ולצפות בפרקים שוב ושוב. ההתלהבות מ”חברים” חוצה גילים וקהלים, ולאחרונה אפילו היילי ביבר סיפרה בראיון למגזין Elle כי היא וג'סטין ביבר צופים בשידורים חוזרים של הסדרה בכל ערב.