סדרת הפנטזיה-זו-הגירסה-שלנו-למשחקי-הכס החדשה של נטפליקס, "המכשף", אולי לא הצליחה להרשים יותר מדי מבקרים או צופים מאז שעלתה לפני כשבועיים, אבל יש לפחות דבר אחד שבו היא הצליחה להתעלות מעל המצופה: היא ניפקה שיר נושא קליט שהפך במהירות שיא ללהיט מדופלם שלאינטרנט קשה מאוד להתעלם ממנו.

כמה מדופלם? אחת מגרסאותיו שהועלתה ליוטיוב גרפה יותר מ-10 מיליון צפיות, ואחרות עומדות נכון למועד פרסום הכתבה על יותר מ-4.4 מיליון צפיות. גרסאות כיסוי שונות לשיר, בז'אנרים שנעים בין מוזיקה עממית, פופ אלקטרוני והבי מטאל, גרפו גם הן מאות אלפי צפיות. בכלי ניתוח המגמות של גוגל, Google Trends, ניתן לראות עליות של מאות אחוזים בחיפוש המונחים "השיר מ'המכשף'" או בשמו של השיר - שעוד נגיע אליו - בשבועות הספורים שחלפו מאז שהסדרה עלתה לנטפליקס. "המכשף" אמנם עלתה לשידור בסוף דצמבר, אך הספיקה להתברג במעלה רשימת הסדרות הכי נצפות של השנה בנטפליקס בישראל ובמדינות אחרות.

 המדינות בהן נרשם העניין הגבוה ביותר ללהיט המוזיקלי-ויראלי החדש הן פולין (מולדתו של מחבר ספרי "המכשף", אנדז'יי ספקובסקי), נורווגיה, דנמרק וצ'כיה. יו נואו, מדינות בהן כולם גם ככה נראים כמו הנרי קאוויל בפאה בלונדינית.

השיר נקרא " Toss a Coin to Your Witcher" (זרקו מטבע למכשף שלכם"), ובסדרה הוא מבוצע כבר בפרק השני על ידי זמר נודד בשם ג'סקיר שנקרה כל הזמן בנסיבות מוזרות בדרכו של גראלט (הנרי קאוויל). שירי עם ביצירות פנטזיה הם לא דבר נדיר במיוחד - ראו ערך שירו של פיפין ב"שר הטבעות: שובו של המלך", או את הופעות האורח של סיגור רוס, קולדפליי ואד שירן ב"משחקי הכס" - אבל במקרה הספציפי הזה גם מבקרי הסדרה הגדולים ביותר לא מסוגלים להכחיש שמדובר בשיר פשוט טוב.

"זרקו מטבע" למעשה מסכם את קורותיו של הפרק השני בסדרה, ומכיל שורות שהן מצד אחד אפיות ומגוחכות, אך מצד שני הומוריסטיות ומודעות לעצמן, כמו למשל "הוא דחף כל גמד בחזרה למדף, הוא מחה כל מטרד, נבעט בחזה, הוא חבר של האנושות אז תנו לו את כל השאר". השיר עצמו מוזר, מבולבל אך לא לוקח את עצמו ברצינות, וכל זה בטון פופי ועם מלודיה קליטה. הוא מבוצע במקור על ידי השחקן עצמו, ג'ואי בטאיי.

ולמי שנהנה, ריכזנו כאן כמה גרסאות פופולריות מיוטיוב. בהצלחה עם הניסיון להוציא את זה מהראש שלכם בימים הקרובים.