תכנית הבכורה של השעשועון הבריטי "Bank Balance", בהנחיית השף הטלוויזיוני הזועף גורדון רמזי, משכה השבוע תשומת לב מכל הסיבות הלא נכונות. בשעשועון, שהפרס הגדול בו עומד על 100,000 ליש"ט, נדרשים המתחרים לענות על שאלות טריוויה בתחומים שונים (המכונים "אזורים") בזמן מוגבל, וכל תשובה נכונה מזכה אותם במטיל זהב (מזויף, אל חשש). את המטילים הם נדרשים לאזן על מתקן מתנדנד במרכז האולפן - כל מטיל זהב מוסיף עוד כסף לסכום הזכייה הסופי אך כל מטיל גם עלול להטות את המתקן, מה שיגרום למתמודדים להפסיד את כל הכסף שצברו עד אותה נקודה. תשובות שגויות מזכות אותם במטילים אדומים "ריקים", שאינם מוסיפים לסכום הזכייה אך עלולים להטות את הכף ולהפיל את המטילים בעלי הערך, ובמקביל, המתמודדים יכולים - בחלק מהמקרים - לבחור שאלה נוספת ולהוסיף מטילים נוספים למאזניים שלהם.

ואם שרדתם את סבך ההוראות הזה, אולי גם אתם חושבים ש"בנק באלאנס" נשמע קצת מוכר. כמעט כאילו הופיע כבר, אי אז ב-2002, בפרק של אחת הקומדיות המצליחות והמצוטטות בתולדות הטלוויזיה. כן-כן, מעריצי "חברים" ככל הנראה כבר עשו מזמן את הקישור. "בנק באלאנס" מזכיר בהתנהלותו המהירה, שמשלבת אתגר מנטלי עם אתגר מנטלי, את השעשועון הבדוי לחלוטין "במבוזל" שמופיע בפרק ה-12 של העונה השמינית של "חברים". בפרק, ג'ואי טריביאני מתעתד לערוך אודישן להנחיית שעשועון חדש בשם "במבוזלד" ומבקש מרוס וצ'נדלר שישחקו עמו סיבוב ניסיון, מה שמתגלה כמשימה לא פשוטה בכלל.

ראשית כי "במבוזל", שעשועון במוטיב ג'ונגל, הוא שעשועון קשה להפליא עם שלל שלבים סודיים, רמזים ומהלכים אפשריים בעלי שמות יחודיים ושנית - כי הוא ממש ממכר. בין חלקי השעשועון שמופיעים בפרק נמנים "בונוס הפוך" - סיבוב בו משתתפים יכולים לאבד את הנקודות שצברו - וכן שלבים שדורשים מהמתמודדים לקפוץ על רגל אחת או לעצור את נשימתם בעודם עונים על רצף מהיר של שאלות טריוויה. או כפי שג'ואי מיטיב להגדיר זאת: "אתה מסובב את גלגל המהומות כדי לעלות לסולם המזל. אתה עובר את שלב בקתת הבוץ, עובר מבעד לטבעת הקשת כדי להגיע אל קוף הזהב, אתה מושך לו בזנב ובום! אתה בבריכת גן העדן". כן, עכשיו הכל בהחלט ברור.

מבקרי הטלוויזיה באנגליה ציינו כי השעשועון של רמזי מסובך להבנה, בעיקר משום שלצופים בבית אין תחושה מדויקת אודות משקלם של המטילים והם לא יכולים לנחש אם מהלך של מתמודד זה או אחר יצליח, אולם ברשתות החברתיות לא דיברו כמעט על דבר מלבד הדמיון בין "בנק באלאנס" לתכנית הבדיונית מ"חברים". "זה המשחק הכי מסובך מאז שג'ואי טריביאני הציג לעולם את 'במבוזלד'", נכתב על "בנק באלאנס" בציוץ אחד, ובאחר נכתב "הדלקתי את 'בנק באלאנס' ואין לי שמץ של מושג מה הולך שם. משהו מוזר של איזון מטילי זהב וכסף. עכשיו יש להם גם מטיל אדום ומשהו של קנס. עוד מישהו זוכר את 'במבוזלד' מ'חברים'? שם אני נמצא עכשיו".

למרות הביקורת שהוטחה בה, "בנק באלאנס" זכתה לנתוני צפייה נאים ויותר מ-2.7 מיליוני בריטים צפו בפרק הבכורה שלה. זאת לעומת "במבוזלד", שככל הנראה מעולם לא הגיעה לשידור. בפרק של "חברים", ג'ואי מגיע בסופו של דבר לאודישן לתפקיד המנחה ומגלה כי כל הכללים המסובכים הוחלפו, וכי "במבוזלד" הפך למשחק פשוט המבוסס על שאלות, תשובות, וכמיטב המסורת של שנת 2002 גם בחורות בבגדי ים שתפקידן בתכנית לא לגמרי ברור. ברבות השנים, צבר "במבוזלד" מעמד קאלט בקרב מעריצי הסדרה: מארז ה-DVD של העונה השמינית כלל משחקון אינטראקטיבי המבוסס על "במבוזלד" שניתן היה לשחקו באמצעות שלט הטלוויזיה, וב-2017 פיתחו כמה מעריצים נלהבים של "חברים" גם משחק תואם שניתן לשחק בטלפון הסלולרי.