מתברר ש"חתונה ממבט ראשון" היא התמכרות טלוויזיונית שלא פוסחת על אף אחד - גם עלינו, פשוטי העם, וגם על אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון. למי שלא עוקב, היום - כן, גם היום - בג"ץ דן בהסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד למפלגת כחול לבן, יממה לאחר הדיון בעתירות שהוגשו נגד הטלת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו בזמן שעומד נגדו כתב אישום.

במהלך הדיון, פנתה חיות לעו"ד שמעון בר-און מטעם מפלגת כחול לבן, שאמר: "אני חושב שבסופו של יום התהליך לא היה פשוט לאף אחד (...) בסופו של יום, הצדדים התעלו על הסיטואציה הפוליטית והביאו את עצמם לידי מסמך שמכניס פחות או יותר את הרצון של הצדדים להגיע לממשלת אחדות לאומית ובעת הזו גם ממשלת חירום. בסיטואציה הזאת, הייתי אומר אפילו שהצדדים לא עברו את תקופת החיזור שלהם".

בתגובה, נשיאת בית המשפט העליון ציינה כי הסיטואציה דומה ל"תוכנית הזאת בטלוויזיה, שקודם מתחתנים ואחר כך מחזרים", כשהיא כמובן מתייחסת לריאליטי מבית קשת 12 - שהפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ואולי גם משלה. 

על ההשוואה היצירתית של הנשיאה חיות, השיב עו"ד בר-און בהשוואה נוספת מעולמות הריאליטי: "כנראה שהריאליטי משפיע גם עלינו, גבירתי, כן, לא אכחד משם. יכול להיות שגם זה, הייתי מתאים את החיים הפוליטיים יותר ל'הישרדות' מאשר 'חתונה ממבט ראשון', אבל גם זה פרפרזה מתאימה בסיטואציה הזאת". 

לא מפתיע שדווקא "חתונה ממבט ראשון" קפצה לנשיאה חיות בראש: מדובר באחת התכניות הנצפות והמדוברות ביותר של התקופה האחרונה בישראל, כזו ששברה שיאי צפייה במהלך תקופת הקורונה והגיעה לשיא של 28.2% אחוזי רייטינג בחודש שעבר. ההתאמות של הזוגות – ועם יד על הלב, גם חוסר ההתאמה של כמה מהם – הפכו לאחד מהנושאים שכולם נהנים להתווכח עליו בזמן שהם תקועים בבית.