הגרסה החדשה של "אחת שיודעת" אמורה לעלות בקרוב, אבל עד שלא יוכח לנו שהדמויות החדשות מרתקות כמו בלייר וולדורף ודן האמפרי, נמשיך להתרפק על העבר. אותו עבר ממשיך לצוץ עד היום בכותרות חדשות - וכעת טיילור מומסן, שגילמה בסדרה את דמותה של ג'ני האמפרי, מספרת על תקופה אפלה במיוחד בחייה.

מומסן לוהקה ל"אחת שיודעת" בגיל 13 בלבד, כך שהיא ממש התבגרה על סט הצילומים, ועברה מסלול דומה בחיים האמיתיים לזה של דמותה על המסך, מילדה מתוקה לנערה מתבגרת עם כל המרדנות שהתקופה הזאת מביאה איתה. מומסן החלה במקביל לפתח קריירת מוזיקה בלהקת פאנק, והסגנון של הדמות שלה הושפע מהתפנית הזאת בחייה. לאחר שמועות של התנהגות בעייתית על הסט ואחרי שטים גאן ("פרויקט מסלול") השתתף בסדרה וקרא למומסן "דיווה" בראיון, היא שוחררה מחובותיה ויצאה לחופשה מהסדרה, כשהיא חוזרת רק להתארח לעיתים רחוקות בלבד.

בראיון חדש למגזין People, מומסן מספרת על אחת התקופות הקשות ביותר בחייה שהגיעה דווקא לאחר שצילומי הסדרה הסתיימו, עם הקשר בלתי צפוי - מותו של המוזיקאי כריס קורנל ב-2017. הראיון מתחיל בכך שמומסן מספרת שהתפרצות הקורונה לא השפיעה משמעותית על חייה, כיוון שבשנים שלפני פרוץ המגפה היא כבר התרגלה להתבודד בבית לבדה, והנטייה הזאת החלה לאחר שקורנל בחר לשים קץ לחייו.

כשגופתו של קורנל נמצאה, המוזיקאי היה בעיצומו של סיבוב הופעות עם להקת סאונדגרדן, ומי שחיממו אותם היו הלהקה של מומסן, דה פריטי רקלס. "לפתוח את ההופעות של סאונדגרדן היה אחד השיאים של חיי", היא מספרת. "אז העובדה שזה נגמר בצורה כל כך טרגית ריסקה אותי. היינו שם בערב הזה בדטרויט שכריס מת ודיברתי איתו באותו הערב. אז להתעורר לחדשות שהוא מת היה הלם. לא היו לי כלים להתמודד עם זה".

כתוצאה ממותו של קורנל, מומסן ביטלה את שאר ההופעות של הלהקה שלה וחזרה הביתה, אבל פחות משנה לאחר מכן נודע לה שקאטו קאנדוולה, מי שהיה המפיק שלה וחבר קרוב, נהרג בתאונת אופנוע בגיל 47. "כשקיבלתי את השיחה שהוא מת, זה היה הקש האחרון", היא אמרה. "נשאבתי לתוך דיכאון ושימוש בסמים. הייתי במקום מאוד לא בריא. ממש ויתרתי על החיים, אבל אז חזרתי לעשות מוזיקה, וזה הציל אותי. מוזיקה נשארה הדבר היחיד היציב בחיים שלי". 

מומסן מוסיפה ששם האלבום החדש שלה, "Death by Rock and Roll", הוא מחווה למפיק והחבר שהלך לעולמו. "הוא השתמש בביטוי הזה כל הזמן, זה היה סוג של קוד שחיינו לפיו, ושאני עדיין חיה לפיו", היא מסבירה, "זה אולי נשמע מורבידי, אבל זו לא הכוונה. זו קריאה לחיות את החיים שלך כמו שאתה רוצה. אז כשקאטו מת, האמירה הזאת הפכה להיות רלוונטית עבורי שוב. אני מחשיבה את האלבום הזה כסוג של לידה מחדש. עברתי הרבה ותהליך ההחלמה ממש לא הסתיים, אבל אני בהחלט בדרך לשם. אני רוצה שאנשים ידעו שיש אור בקצה המנהרה, ויש להם סיבה להמשיך לנוע קדימה".