מונולוג הפתיחה בתוכניתו של ג'ון אוליבר הוקדש אמש להתלקחות הסכסוך הישראלי פלסטיני, ולאירועים בירושלים ובעזה. בדבריו, אמר אוליבר כי אין לו עניין לתמצת את ההיסטוריה של הסכסוך, אבל הבהיר כי הוא רואה במעשי ישראל פשעי מלחמה, משום שהיא פוגעת באזרחים פלסטינים שאין ביכולתם להתגונן מהתקפותיה, ושהשליטה הישראלית בפלסטינים היא צורה של אפרטהייד. בתחילת המונולוג התייחס אוליבר לפינוי פלסטינים מבתיהם בשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים ולעובדה שמשרד החוץ הישראלי מתייחס לפעולה כאל תוצאה של "סכסוך נדל"ני", אבל למעשה מדובר בפינוי כפוי שמהווה עבירה על החוק הבינלאומי. 

הוא הפנה ביקורת קשה כלפי התקשורת, שלטענתו אינה מציגה את המצב בישראל ובשטחים כפי שהוא באמת. "חמושים מהחמאס ירו יותר מאלף טילים לעבר אזרחים ישראלים וזה ראוי לכל גינוי, אבל יש הבדל חשוב: לישראל יש את מערכת כיפת ברזל... אז אנחנו לא מדברים על מידה כנגד מידה, יש חוסר איזון עצום כשזה נוגע לנשק וליכולות של כל אחד מהצדדים", אמר אוליבר, שתוכניתו "השבוע שעבר עם ג'ון אוליבר" משודרת בארה"ב ברשת HBO.

לדבריו, "בעוד שרוב הטילים שמכוונים כלפי אזרחים ישראלים יורטו, התקיפות של ישראל לא. הטילים הישראליים פגעו במטרות שלהם בעזה, כולל בית במחנה פליטים, ובניין שבו משרדי סוכנות הידיעות AP ואל ג'זירה ומגדל מגורים ומשרדים בן 13 קומות. ישראל מתעקשת שהיו מטרות צבאיות בבניינים שנפגעו, ושהיא הזהירה את יושבי הבניינים לפני הפגיעה, אבל תקיפה של מטרות אזרחיות בהחלט נראית כמו פשע מלחמה – גם אם לפני כן שולחים הודעה עם התראה".

לפי אוליבר, "צד אחד בסכסוך הזה ספג פי עשרה יותר הרוגים, וזו תזכורת ליחסי הכוחות האמיתיים ועד כמה אנחנו מעוותים אותם בצורה שבה אנחנו מדברים על הסכסוך הזה". תושבי עזה, הבהיר אוליבר, "חיים תחת מצור מחניק כבר 14 שנה. בישראל ובשטחים הפלסטיניים הכבושים, הפלסטינים חיים תחת צורה של שלטון אפרטהייד - זו הערכה שאותה מהדהדים ארגוני זכויות אדם ישראליים ובינלאומיים. בעזה, החיים קשים גם כשהם אינם תחת הפצצות, והממשל האמריקאי הוא שותף מלא לדרך האכזרית והנוקשה שבה בחרה ישראל".