פרסום ראשון: בחברת HOT פרסמו אתמול (ג') הודעה חגיגית לעיתונות ובה בישרו על חלוקת "פרס הצפיות" מטעם החברה לכוכבי סדרת הלהיט הישראלית "משמר הגבול" - זאת לאחר שחצתה את רף חמישה מיליון הצפיות בפלטפורמות השונות. אך לצד השחקנים הנרגשים, שרבים מהם אף העלו סרטונים תואמים לרשתות החברתיות, היו גם מי שחשו תסכול בעקבות המהלך: חברי הקאסט הערבים של הסדרה.

ל-mako נודע כי בקרב השחקנים הערבים של "משמר הגבול" התעוררו זעם ואכזבה על ההתעלמות של חברת HOT - שם לא הזמינו אף אחד מהם לקבל את הפרס המדובר. לצד הקאסט היהודי בסדרה, שכולל את השחקנים בן סולטן, שלום מיכאלשווילי, נועה אסטנג'לוב, שלומי שבת, עידו אליאלי, חיים זנאתי, מוריס כהן, מאיר תמם, גל זהבי, ותקוה גדעון, בסדרה מופיעים גם שורת שחקנים מהמגזר הערבי או העדה הדרוזית - בהם לואי עלי, מוחמד נעמה, האדי אבו מדיגם, עלי עלי, הילל כאבוב ומוצארט כתילאת. 

"ל-HOT כנראה יש בעיה עם ערבים, עצוב שבתקופה כזאת הם מפלגים במקום לאחד", אמר בשיחה עם mako אחד מהשחקנים הערבים בסדרה. אותו שחקן אף ציין כי הוא מבין את הזעם של חבריו: "הערכה היא תמיד דבר טוב וממריץ, אבל לפחות תחלקו לכולם. זו בושה של ממש". אותו שחקן הוסיף כי "התפקיד של אבו פארס (שאותו גילם עלי עלי, ג.מ) לא היה סתם תפקיד. המינימום היה לזמן אותו לקבל פרס. החברה הערבית הייתה חלק בלתי מבוטל מהסדרה, אז לא לזמן אף נציג ערבי - דווקא בעיתוי ובזמן שבו אנו נמצאים - זה ממש מביש ולא לעניין". 

גורמים אחרים אמרו בשיחה עם mako כי "השחקנים הערבים הפכו בתקופה האחרונה לסוג של מוקצים, לא ממהרים לעבוד איתם בגלל סערות שהיו לאחרונה. הם מפחדים שבעקבות פרסום כזה או אחר ב-HOT יחליטו לא לעבוד איתם, ולכן הם נמנעים מלצאת נגד החברה ברשתות החברתיות על ההחלטה להתעלם מקיומם". בהמשך השנה צפויה "משמר הגבול" להכות גלים גם מעבר לים - זאת לאחר שהסדרה מאת מני יעיש נמכרה להפצה בינלאומית בשירות הסטרימינג נטפליקס, בין היתר בארצות הברית, בריטניה וקנדה, וכן בגוף השידור הגרמני ZDF.

מ-HOT נמסר בתגובה: "HOT גאה לשמש כבית של היצירה הישראלית עם סדרות שמביאות את הפסיפס הישראלי למסך, אנחנו גאים בצוות הסדרה על חציית רף 5 מיליון הצפיות ובטוחים שההצלחה לה זכתה הסדרה בישראל רק מסמנת את תחילת המסע המבטיח שלה. הפקת הסדרה היא דוגמה מופלאה לדו-קיום ואיננו מכירים פנייה שכזו להפקת הסדרה או אלינו".