אם זה היה תלוי בריאן מרפי, אחד מהמפיקים הכי עסוקים בטלוויזיה האמריקאית, הוא כנראה היה רוצה שנדבר עכשיו על הסדרה "פוזה" מסיבה אחת בלבד: העובדה שהדרמה הלהט"בית שלו, שנחשבת לפורצת דרך בכל הנוגע לייצוג של שחקנים ושחקניות טרנסים על המסך, חזרה לפני כמה ימים לעונה שלישית ואחרונה (שתשודר בהמשך גם ב-yes ובנטפליקס). רק שבשביל לחגוג את אותה עונה חדשה צריך גם להרים הקרנת בכורה - ואותה הקרנה התבררה כמעניינת לא פחות מהדרמות שבעלילת הסדרה.

לפי דיווח של מגזין הניו יורק פוסט, שמתבסס על עדויותיהם של אנשים שנכחו באירוע מהשבוע שעבר, רגע השיא של הערב הגיע עם עלייתה של ג'נט מוק לבמה. מוק, סופרת ופעילה למען זכויות טרנסג'נדרים שנמנית בין מפיקי ובמאי הסדרה (ועשתה היסטוריה כשהפכה לאישה הטרנסית הראשונה שאינה לבנה שכתבה וביימה פרק בסדרה אמריקאית), היממה את הנוכחים כשנאמה במשך רבע שעה, בספונטניות מוחלטת, וחשפה כמה פרטים שכנראה פחות התאימו לפלטפורמה.

במהלך הנאום שלה, מוק התלוננה על השכר שהיא מקבלת מרשת FX האמריקאית, דרשה יחס טוב יותר בתעשייה עבור הקהילה הטרנסית, צעקה "שהוליווד תזדיין", חשפה ששכבה עם אחד מאנשי הצוות, ביקשה מבן זוגה - בעצמו אחד משחקני "פוזה" - שלא יעזוב אותה למרות הבגידה ופקפקה באיכויות הכתיבה של הסדרה. כאמור, לא מעט דרמות התנקזו לתוך אותה רבע שעה.

ג'נט מוק, 2021 (צילום: Jamie McCarthy/Getty Images)
"הם רוצים שאני אעלה לכאן ואעמיד פנים". ג'נט מוק באירוע הבכורה | צילום: Jamie McCarthy/Getty Images

"למה אני מרוויחה רק 40 אלף דולר על פרק?", תהתה מוק בתחילת הנאום שלה, ומשם הכריזה ש"אני כועסת!", דרשה שכר גבוה יותר וקראה את אותה קריאת "פאק הוליווד". "זה גורם לכם להרגיש לא בנוח?", שאלה את הנוכחים, "כי זה אמור. זה פאקינג אמור לגרום לכם לרעוד. זאת האמת לאמיתה. זו המהות של 'פוזה'". בשלב הזה, מוק זלזלה ברמת הכתיבה של שני פרקי הבכורה של הסדרה, שנכתבו על ידי מרפי ושותפיו בראד פלצ'וק וסטיבן קנלס, ואמרה למרפי, שנכח בקהל: "אתה הבאת בנות כדי שיעזרו לך. מי הביא את הבנות? אני הבאתי אותן. רציתי שהבנות יהיו שם".

בהמשך, מוק ביקשה מבן זוגה, השחקן אנג'ל ביסמרק קוריאל (שמגלם בסדרה את דמותו של ליל' פאפי), לעמוד מול כולם. "תן לי לספר לך משהו על אהבה", אמרה לו בנוכחות יתר אנשי הצוות והקאסט, "היום, הייתי אמורה להיפרד ממך. הייתי אמורה להיפרד ממך, אבל מה עשיתי? אני זיינתי מישהו מהצוות, נכון? אנג'ל, אנג'ל, אני לא מאבדת אותך. אתה שומע אותי, אתה פאקינג חשוב לי. אני לא רוצה לגור לבד בבית. אני רוצה אותך, בן זונה. הנה, זה מי שאני רוצה. אני משיגה את מה ששייך לי". אחד מהנוכחים בקהל, שחקן שהתארח בכמה מפרקי הסדרה, סיכם את תחושותיהם של המוזמנים ונשמע בעודו תוהה "מה לעזאזל קורה כאן?".

אחרי הפנייה לבן זוגה, מוק ניצלה את ההזמנות בשביל להתנצל בפני המלחינה Our Lady J, שעובדת כמפיקה ותסריטאית ב"פוזה", והודתה שהיא ניסתה לפגוע בה כדי "להפוך את עצמי לגדולה יותר". "אני פאקינג פישלתי", הודתה, "אני שכחתי מי אני. הם רוצים שאני אעלה לכאן ואעמיד פנים. אני לא צריכה את הוליווד, מותק, את יודעת למה? כי אני פאקינג חופשייה". 

למרות שמוק הקפידה גם לשבח את "פוזה" עצמה, ובעיקר את חברי הקאסט שלה, מקורביה ששוחחו עם המגזין העריכו שהיא הייתה במצב נפשי "לא יציב" במהלך הערב, כשהסיבה לכך היא ככל הנראה ענייניה הזוגיים. "נראה שתוך רגע היא התחרטה על מה שאמרה מול כולם", הסביר אחד מהם. מוק עצמה, סיפרו הנוכחים, נראתה מוטרדת מכך שהנאום המאולתר יפגע בהמשך הקריירה שלה, וזאת למרות שחלק מהנוכחים דווקא תמכו בה. היא הייתה אמורה להתארח למחרת בתוכנית הבוקר "Good Morning America", אך הופעתה בוטלה.